Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kislányom 2013. 03.27. En...

Kislányom 2013. 03.27. En szuletett. Most irták ki hogy beiratkozas lesz. Ti be iratnátok pár honapra vagy meg varnatok a szeptembert?

Figyelt kérdés
Ugy van ki irva hogy azoknak kotelezo 2012. Szeptember 1 elott szulettej azoknak kotelezo de akik a beiratkozastol szamitott fel even belul betolti a 3 evet oket is fel vehetik.Es a csaladi potlek akkor is jar ha nem jar oviba?
2015. ápr. 10. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján a lányod nem tölti be fél éven belül a 3 évet.
2015. ápr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hova akarsz beíratni egy 2 éves gyereket? Még a beiratkozástól számított fél év múltán sem lesz 3 éves.
2015. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk abból a szempontból volt eddig (és megelőzően mindig is) kötelezően beíratni a gyereket, hogy legyen helye.

Ilyenkor előjegyzésbe veszik őket, és amikor betöltik a 3. életévüket, akkor kezdődik a beszoktatás az oviba.

Ha nem íratták be a gyereket akkor, amikor ez ki volt írva (nálunk május közepe), nem tudják fogadni őket év közben.

Tehát, ha te pl. nem íratod most be a szeptemberi tanévre, akkor hiába "rohangálsz" ide - oda, hogy felvegyék, nem fogják tudni, mert valószínűleg nem lesz helye. Az előjegyzés pont azt szolgája, hogy a helye tartva van.


Az én kisebbik lányom februári, jövő májusban már beíratom, pedig még fél évet bölcsibe fog járni.

Nálunk úgy fog ez alakulni, hogy januárban még bölcsis, februárban meg már oviba viszem.

2015. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Szóval egyszerűsítve:

Ahhoz, hogy a 2015/2016-os tanévre (ami szept. 1-én kezdődik) legyen biztosítva helye az oviba, ahhoz a mostani beiratkozáson már be kell íratnod.

Így lesz ő előjegyzett, felvett gyerkőc. Tehát a helye meg lesz, de csak 2016.03.27-én kezdhetitek az ovit el, mert akkor tölti be a 3. életévét. Plusz feltétel ugye a szobatisztaság, de addig még bőven lesz időtök.

2016. 03.27-ig meg vagy bölcsibe jár vagy otthon vagy vele GYES-en.

2015. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem itt nincs kérdés, hogy ha az van kiírva, csak azokat veszik fel akik, akik fél éven belül betöltik a 3.-at, akkor ez egy olyan ovi ahol nem lehet év közben kezdeni. (a törvény szerint az kezdheti el az ovit 3 éves kora előtt aki szeptember 1.-én betölti a 2,5 évet, tehát még ebből is kiestek).


én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes beíratni, mert nem tudhatja az ember mit hoz a jövő, ha találsz egy jó munkát mondjuk áprilisban akkor esélytelen már az ovi is és a bölcsi is. de ha itt nem vesznek be év közben kisgyereket akkor nincs min gondolkozni...

egyébként a családi pótlékot nem vehetik el, mert nem 3 éves kortól kötelező az óvoda, hanem attól a tanévtől amikor már 3 éves. tehát a tied majd 1,5 év múlva szeptembertől lesz oviköteles

2015. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, a 4es kicsit túlmagyarázta :) (nem rosszindulatúan írom, félre ne értsd).

egyszerűbben: évente egyszer van beíratás, ahogy az iskolába is! ha nem íratod be az adott tanévre akkor év közben nem lehet már megtenni, csak a következő tanévre a következő beíratásnál :)

2015. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Èn oviba csak 1 èv mulva iratnám be tehát csak 2016/2017 tanèvre mert mèg csak 2 èves ,őt inkább bölcsibe iratnám .
2015. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valasz igen itt ev kozben nem lehet be iratkozni csak most...en is ugy gondolom hogy jovo evi beiratkozasra kell mennunk
2015. ápr. 10. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul értem, de ha 2016. márciusban lesz 3 éves, akkor, májusban kell beíratni és csak szeptemberben kezd? Na, most, ha lejár a gyes és kell menni dolgozni, akkor mi van? Amúgy, ha otthon vagy mondjuk a kisebbel, úgy jövőre irasd be, ha nem akkor szerintem idén.

Kislányom májusban lesz 3, szeptembertől kezd, most fogjuk beiratni, de én itthon vagyok a kicsivel. A kicsi júniusi, szóval már most filózok ezen, hogyha nem megyek 2 éves korában vissza dolgozni, akkor, hogy is lesz az ovi.

2015. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!