Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha kislanyom jovo marciusban...

Ha kislanyom jovo marciusban lesz 3 éves akkor iden irassam be oviba vagy jovore? (itt áprilisban szokott lenni csak 1x) ha jovire iratom be akkor Márciustol el vehetik a csaladi potkekot? (nem dolgozok)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 12. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:

"A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt."


Vagyis a Te kislányodat csak jövő szeptembertől kötelesek felvenni.

A nevelési év mindig szeptembertől kezdődik.

A törvény nem úgy szól, hogy ha március elsején betölti a hármat, akkor másodikától már kötelező oviba járni, különben irgum-burgum.



"Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti"


A tiédre ez sem igaz.


Nem fogod elveszteni a csp-t, mivel őt most nem kell felvenni.

99%, hogy nem is fogják, ugyanis bőven betelik a létszám a már most 3 évesekkel. Évközi kezdőnek is kicsi még, nem tudnak helyet fenntartani egy márciusi gyereknek.


Csak azokat kötelesek felvenni,akik adott év aug. 31-ig töltik be a 3-at.

2015. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, hogy mit szeretnél. Ha azt szeretnéd, hogy ovis legyen akkor irasd be, ha csak köv. szeptembertől, akkor ráér jövőre.
2015. ápr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

az ovi is tanéves mint az iskola. egy tanév van, szeptemberben kezdődik. azoknak kötelező az óvoda most ősszel akik szept. betöltik a 3.-at. tied nem, akkor miért vennék el a családit?

nem csak nálatok, hanem mindenhol évi 1x van beíratás. ha megteheted, hogy otthon legyél vele biztosan még fél évet, akkor nem kell beíratni. ha nem biztos, akkor írasd be, mert márciusban már se bölcsi, se ovi nem fogja felvenni ha most nem teszed meg

2015. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fiam januárban lesz 3 éves. Most lesz a beiratás, azt írták ki, h be kell iratni azokat is, akik, 2016. aug. 31-ig betölti a 3at. Ezek alapján én beiratom, de majd csak 2016. Szept-ben fog kezdeni, addig bölcsibe fog járni. Lehet csak nálunk van ilyen előzetes beiratás, de inkább kérdezd meg az ovit.
2015. ápr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nalunk annyi van ki irva h akik 2012 szeptember 1 elott szulettek azoknak kotelezo illetve a beiratkozastol(április 20) számitott fel èven belul tolti a 3 èvet... Ezek alapjan nekunk nem kellene beiratkozni csak nem tudom hogy akkor jovo Aprilistol mar nem kapbek csaladipotlekot ha a gyerek nem jar oviba?
2015. ápr. 13. 11:39
 6/9 anonim ***** válasza:

hű de nehéz a felfogásod kedves kérdező... pedig már többen többféleképpen megírtuk, de úgy látszik nehéz értelmezni egy mondatot.


NEM VESZIK EL A CSALÁDIT!


nem 3 éves kortól kötelező az óvoda. tanévek vannak, amik szeptemberben kezdődnek. mindig innen számítjuk a tanévet. aki ekkora betölti a 3 évet, annak kötelező az óvoda, nem pedig annak aki majd x hónap múlva tölti be!


talán az iskola jó példa, hogy megértsd. 6 éves kortól kötelező az iskola. tiéd se 5 évesen, se márciusban nem fogja elkezdeni az iskolát, hanem 6,5 évesen. tehát tanévre nézve, 6 évesen kezd ő is, mert még nem tölti be a 7-et, előbb nem is kezdhetne.

komolyan jobban nem tudom leírni, a tiednek majd 1,5 év múlva kell mennie óvodába

2015. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok valaszt .. Ertem h jovo szeptemberben ra er kezdeni a csaladi aggasztot mert hallottam olyat hogy elveszik
2015. ápr. 13. 15:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem veszik el, ha jövő szeptemberben kezdi el az ovit. Ha most beíratod, akkor kezdhet jövő év márciusban is, ha az ovi megengedi, de én ennek nem sok értelmét látom. Sokkal jobb lenne a gyereknek, ha jövő szeptemberben menne oviba és együtt kezdene a gyerekekkel kiscsoportot, nem olyan csoportba kerül, akik már 7 hónapja együtt vannak, ugyanakkor, mire a gyerek megszokja az ovit, akkor jön a nyári szünet. Nem veszik el a családid, mert a gyereked 2016 szeptemberétől óvoda köteles. Az óvodákban nevelési év van. A te lányod a 2016/2017-es nevelési évben óvodaköteles. Januári, februári gyerekek mások egy kicsit, mert korábban töltik a 3-at, könnyebben beszoknak nyárig. De beírathatod és ha lesz hely jövő márciusban, akkor felveszik jövő márciustól, de szerintem a gyereknek nem tenne jót.

Akkor vennék el a családit, ha 2016 szeptembertől sem viszed oviba és nincs papírod a jegyzőtől és védőnőtől, hogy engedéllyel nem viszed oviba. Mert majd kell ilyen papír azoknak, akik nem akarják 3 évesen vinni a gyereket oviba. De ne aggódj a családi miatt, fogod kapni folyamatosan, mert hivatalosan jövő szeptemberben kell kezdje. Mint írták, itt is olyasmi van, mint az iskolában, csak nem tanévnek hívják, hanem nevelési évnek. Ugye a 2014/2015 nevelési év van most, ami 2015.aug.31-ig tart. Majd jön a 2015/2016-os nevelési év, majd a 2016/2017-es nevelési év, amiben a lányodnak el kell kezdeni az ovit.

2015. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom...en is ugy gondolom hogy kovetkezo ev szeptemberetol jarjon oviba. Csak a csaladi miatt aggodtam. Koszonom a valaszokat
2015. ápr. 14. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!