Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában van egy nagyon...

Az óvodában van egy nagyon agresszív gyerek, aki sokat bántja a többieket. Tudnak valamit tenni a szülők, hogy átkerüljön másik óvodába?

Figyelt kérdés
Mi ennek a hivatalos menete, lehet egyáltalán tenni valamit? Akinek volt ilyen esete, megköszönném, ha segítene ebben!
2015. jún. 28. 09:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy le lettem pontozva, de nyilván nem az a szülő volt, aki egy másik kérdésnél válaszában azt írta, hogy a kisfiát azért kellett pszichológushoz járatnia, mert rendszeresen bántotta őt egy másik gyerek az óvodában és teljesen lelki beteg lett a gyereke.
2015. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, ki pontozott le, én most néztem vissza ide, és akkor már nullán állt a százalékod, szóval nekem közöm nincs hozzá, meg amúgy is, egy ember nem tud nullára pontozni valakit, ahhoz minimum három kell.

Na de, amit írtál, ott egyértelmű az óvónők felelőssége, ugyanis ahol folyamatosan, 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okoz egy gyerek a többieknek, ott meg kellene tenni a megfelelő lépéseket (mint ahogy egy válaszban valaki írta is, hogy mi történt: pedagógiai asszisztens, nevelési tanácsadó bevonása, stb.). De az nem megoldása a dolognak, hogy szülői nyomásra átrakatják máshová a gyereket, és ilyet nem is lehet csinálni. Természetesen szülőként meg lehet kérdezni az óvodavezetőt, hogy történt-e már lépés az ügyben. De amit a kérdező akar, hogy áttolni a gyereket máshová, az nem megoldása a problémának, ilyen lépésre nem is kényszerítheti egyik szülő sem az óvodát. Jelezni lehet, sőt, kell is, ha valami nem úgy megy, ahogy mennie kéne, és mint fentebb írtam, az óvónőknek tudniuk kellene, hogy mik a szükséges lépések, és ezeket meg is kellene lépniük.

2015. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%

Az intézmény üzemeltetője szempontjából, aki a gyereket áthelyezhetné, nem hiszem, hogy megoldás, ha egy másik óvodában agresszívkodik tovább a gyerek, nem?

Ha az óvónő elküldi esetleg nevtanba, és ott a szakemberek javasolnak egy különleges intézményt a gyerek problémájára, akkor elvihetik máshova, amúgy nem igazán látok rá esélyt.

2015. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom, óvónők pontozták le a válaszomat, mert nem tudom elképzelni, hogy egy szülő ne értene egyet azzal, amit írtam. Szerintem a kérdés elég egyértelmű: nem csak a kérdező gyerekét bántják, hanem a többi szülő is lépni szeretne, mert az övékét is bántja. Én a megoldást az óvodától várnám és nem valamilyen szülői gerilla akciótól.
2015. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk az van, hogy a kisfiú 6 éves elmúlt, de nem megy iskolába, pont a viselkedési problémái miatt. Viszont így bekerül az 1 évvel fiatalabbak közé, ahol talán még durvább lesz a kisebbekkel. Ezért talán jobb lenne, ha inkább olyan csoportba menne, ahol több vele egykorú gyerek van. Nagyon nehéz év lesz a gyerekeknek, ha bekerül hozzájuk.
2015. jún. 28. 21:50
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Az óvónők tudnak lépni, illetve az igazgató. Ha ilyen agresszív, annak vagy családi valamilyen "mentális" oka van. Ha utóbbi, akkor 2 variáció van. a gyerkőcnek még nincs nincs diagnózisa, ebben az esetben az óvónőknek kezdeményezniük kell egy vizsgálatot a területileg illetékes nevelési tanácsadónál, ahonnan továbbküldik majd a szakértői bizottsághoz, amely a számára megfelelő intézményt kijelöli, szükség esetén egy pedagógiai asszisztenst, fejlesztéseket stb., vagyis állandóan valaki felügyeli őt, visszafogja az agresszivitást, segít beilleszkedni. Másik esetben ezen már túl vannak, ebben az esetben az óvónők jelezhetik a nevelési tanácsadó/szakértői bizottság felé, hogy nem tudják biztosítani a gyerek számára a megfelelő körülményeket és/vagy nem integrálható általános fejlődésű gyerekek közé.

Ha a családi háttérrel van "csak" baj, akkor sokkal nehezebb a dolog, ezesetben az igazgatónővel próbáljatok beszélni első körben. Ez már megtörtént egyébként?

2015. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nála a családi háttér lehet a gond, mert más szülő mondta, hogy látta, mikor a gyereket az oviban pofozta az anyja. Ha a családdal van a gond, akkor nincs lehetőség, hogy nevelési asszisztens legyen mellette?
2015. jún. 28. 23:03
 18/22 anonim ***** válasza:
57%

Ha ennyire zavar, akkor miért nem viszed te el a gyereked másik oviba?

Ez nem úgy működik, hogy az óvódavezető csak úgy áthelyezi másik oviba. Nálatok megszűnik a probléma, a másik oviban meg lesz. De, neked ezzel letudva a gond.

Másik oviba megyei szakértői bizottság küldheti, ha a gyereknek olyan fejlesztés kell, amit a másik ovi jobban megtud neki adni. Ennyi. Vagy kérjétek meg az anyját, hogy vigye másik oviba a gyereket. Biztos van oka, hogy a gyerek így viselkedik, hozzáértő szakemberrel kell a gyereket megnézetni.

2015. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

7. válaszolónak: amit az óvónők tettek, teljesen törvénytelen, nemhogy nem számít bizonyítéknak, de meg is büntetik az óvodát és az óvónőt is, aki kamerát vett a kezébe. Egyébként etikátlan is, bár azt értem, hogy ha tehetetlen pedagógusként, akkor mindent meg akar tenni, hogy bevédje magát és eltávolítsa a problémát.

Kérdező: Mi az, hogy bántja? Ez nagyon tág fogalom, nehéz válaszolni konkrétan.

Menete a következő:

Panaszt kell tenni az óvónőnél, majd az óvodavezetőnél. Szülőként ennyit tehetsz. Ha orvosi látleleted van, akkor feljelentés tehető.

Ez pont olyan probléma, amit tudni kellene kezelni az óvodában. Nem csak foglalkozást kell tartani, a fegyelmezés is a munka része lenne.

2015. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
És kedves 10-es, teljesen egyetértek.
2015. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!