Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért mondta ezt a dajka...

Miért mondta ezt a dajka mentorom?

Figyelt kérdés

Szóval elkezdtem a dajka tanfolyamot, és a mentor dajkám meg kérdezte mikor a gyerekekkel foglalkoztam hogy...Te dajka akarsz lenni??? Mondtam neki Igen, szeretnék. Ő erre hát miért nem óvónő?


Nem tudom ezt mire vélni.. talán dicséret?


2015. nov. 26. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Miért nem tőle kérdezted meg?
2015. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
igen, dicséret
2015. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

ég és föld a két foglalkozás. a dajka takarít, mosogat és csicskáztatva van. az óvónő meg a gyerekekkel foglalkozik, ő mondja meg mikor mi van. dajka minimálbért keres, miközben 8 órában dolgozik. óvónő már az elején is közel dupláját 6 órában és x évente nő a fizetése.

szóval dajkának az megy aki beéri a nyomorgást és szeret takarítani, 20 kilós badellákat emelgetni. óvónőnek meg az aki szereti a gyerekeket :)

most jól lehúztam a dajkákat, de azért mertem, mert nekem is az a végzettségem, dolgoztam dajkakánt államiban és magánban is. nekem megalázó volt mind a fizetés mind az óvónők hozzáállása (ezek persze magánban jobbak voltak). aztán feljebb léptem, most már én is gyerekekkel foglalkozom és nagyon nagyon jó, ráadásul magán intézményben :)

én azt mondom, hogy ha rövid időn belül szeretnél végzettséget és gyerekekkel szeretnél foglalkozni akkor pedagógus asszisztens legyél. ha pedig tök mindegy, akkor dajka :)

én nagyon tisztelem a dajkákat, de nyilván nem véletlenül mondta ezt az a dajka is...

2015. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Kedves utolsó, hagy igazítsalak ki, mert nagyon el vagy tévedve az óvónőkkel kapcsolatban.

Nekem meg erre a szakmára van rálátásom, hiszen anyukám majd 40 év óvónői hivatás után ment épp idén nyugdíjba és nem, egyáltalán nem keresnek ők sem olyan hű, de sokat, sőt!

40 év munka után is jóval 200 ezer alatt vitt haza, szóval egyáltalán nem jól megfizetett szakma.

A másik meg a munkaidő. 6 órát írtál munkaidőnek.

Na igen, aztán erre jönnek rá a hosszúzások, az extra programok mikor mindkét óvónő bent van egész nap a csoportban. Valamint nagyon gyakran láttam anyát, hogy hozta haza a munkát, hosszú délutánokon, hétvégeken gyártotta otthon a gyerekeknek az ujjbábokat, karácsonyi, gyereknapi stb, kézzel varrt ajándékokat, főzte másnapra a sógyurmát, járta a boltokat különböző kellékekért és még sorolhatnám.

Sokan azt hiszik, az óvónő játszik napi 6 órát a gyerekekkel és kész, pedig ez nagyon nem így van.

Nem véletlen, hogy a nyugdíj előtt álló pedagógusok szinte kivétel nélkül mind ki vannak égve. Gyönyörű, ám nagyon nehéz hivatás ez.

Elnézést, ha túlzottan off voltam.

2015. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Még annyi, hogy nem csak anya, én is dolgoztam óvodában egy ideig, igaz csak konyhában, de én mindig pont azt láttam, hogy a dadusok nagyon jól kijönnek az óvónőkkel.

Ez biztosan emberfüggő is, sajnálatos, hogy te pont ilyen lekezelő nőt fogtál ki kollégának, mert az általános gyakorlat szerencsére pont az ellenkezője.

2015. nov. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Dajka néni vagyok. Egy állami intézményben ( 6 csoportos) Oviban. Nagyon szeretem csinálni. Sokat vagyok csoportban a gyerekek között. 8 órás munkaidőmből kb. 4-et töltök mosogatással, és takarítással. Nem kell megszakadnunk, kényelmesen mindenre van idő. Az óvónénik egyenrangú társként tekintenek ránk, nem vagyunk megalázva, csicskáztatva. Nem is keresek olyan rosszul, nem minibálbéren vagyunk. Közalkalmazotti bértábla alapján vagyunk fizetve. Nekünk is ugyanúgy van téli, nyári, őszi, tavaszi szünet. Én nem lennék óvónéni. Belelátok, nagyon sokat dolgoznak a 6 órán kívül is. Sokat bent maradnak túlórázni is, mert elő kell készülni a másnapi foglalkozásra. Nagyon sok ideget megesznek, sok a felelősség rajtuk.
2015. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Már majdnem elkezdtem sajnálni az óvónőket hogy 6 óra munka után még , gyurmát főznek. Micsoda kínok...
2015. nov. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem dicséret.
2015. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!