Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » November 25-én lett 3 éves a...

November 25-én lett 3 éves a lányom. Most ovis, ti visszafognátok mert év vesztes? Kiscsoportba?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben elkezdte az ovit. Elötte bölcsis volt. A kis korosztálya szinte mindenki maradt a bölcsiben.Elég eleven gyerek..nem akartam hogy picik között legyen még egy évet. De itt az oviba meg ő a legfiatalabb..Itt több gyerek is van aki már 4 éves elmúlt. Arra gondoltam hogy kiscsoporba visszafogom. Jó ötlet? Köszi
2015. dec. 13. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bízd a szakemberekre. Majd az óvónők eldöntik.
2015. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy sok a kicsi a bölcsibe hogy van pár másfél éves is.
2015. dec. 13. 14:45
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm első! Rájuk bíznám nem is ez lenne a gond..hanem ők szinte biztos hogy azt mondanák hogy menjen tovább..meg hát kell a hely a következő kiscsoportnak. De szeretném ha olyanokkal járna majd akik vele egyidősek..vagy 1-2 hónappal fiatalabbak. Azzal nincs bajom hogy van aki fél évvel idősebb de mint már irtam van sok 4 éves is és hát ők azért később lehet "lehagyják" majd az én lányomat mivel azért 1 év az sok a fejlődésüket nézve. Köszi
2015. dec. 13. 14:49
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom is novemberi. Ő azért kezdte el 3 évesen az ovit, mert messzire költöztünk a bölcsődétől. Nagycsoportban a banda fele elballagott, a másik fele meg az enyémmel együtt ott maradt szépen, és csatlakoztak hozzájuk még kisebbek, köztük a 3 éves húga is.

Szóval én a helyedben nem rakatnám át másik csoportba, ha szereti az óvónéniket meg a barátait.

2015. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

sok helyen nem is letezik eletkor szerinti csoportositas, a kicsit egyutt vannak a nagyokkal es teljesen jol mukodik a dolog.


Semmi baja nem lesz a gyerekednek ha nagyobbak kozott van.

2015. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy meg. A közoktatás naaaagy paradoxona, hogy a nevelési év szeptemberben kezdődik, a beste kölykök meg csak úgy megszületnek az év bármely szakában. Így tetszőleges óvodai csoportban és iskolai osztályban bármilyen trükkös dolog nélkül is lehet 1 teljes év két, "hivatalosan" egykorú gyerek között. Na és ezt így hogy? 3:)
2015. dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem is gondoltam hogy lesz baja a nagyobbak között. Biztos tanul is tőlük azért is akartam hogy menjen már oviba nem bölcsibe legyen. Csak aggódom hogy ha majd valami feladatok lesznek már nekik később ne hogy nagyon meglátszódjon az 1 év korkülönbség..mert nem olyanok az emberek hogy azt mondanák hogy jaj hát mert ő 1 évvel kissebb hanem azt hogy el van maradva. De azt hittem az a normális ha a korosztályával együtt van oviba a gyerek később meg az iskolával. Most még könnyebben visszafogom mert alkalmazkodik könnyen de nagycsoportba meg már hiányolná biztos a társait.
2015. dec. 13. 15:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahova a gyerekeim járnak oviba úgy van, hogy aki évvesztes, az alapból ismétli a kiscsoportot, tehát kétszer járja.

Lányom 2011 májusi, ő középsős most, mert nem évvesztes. De a kislány, akivel barátkozik a csoportban, ő 2011 novemberi és ő kiscsoportos 2. évben is, vagyis kétszer járja a kiscsoportot.

2015. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az oviban nincsenek olyan "feladatok" , ahol ranyomna az az egy ev a belyeget a teljsditmenyere. Enekelnek, rajzolnak, alszsnak, meg jatszanak az udvaron. Szdrintem raersz kozvdtlenul iskolkezdes elott, nagycsoportos koraban ismeteltetni. Akkor vegig ezekkel a gyerekekkel jarhat, nem kell uj kozoysegbe illeszkednie. Ez dzerintem sokkal fontosabb ebben a korban. Abban az evben mar vannakbis olyasmi feladatocskak tenyleg, de addig semmi...
2015. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én saját tapasztalatom: lányom 2 és fél éves sem volt amikor oviba ment, ő volt a legkisebb de állta a sarat ez nem is volt kérdés mert igen eleven, érdeklődő kis teremtés volt. Amikor szóba került a suli teljesen frászban voltam, hogy még be sem töltötte a 7 évet hogy fog ő helyt állni a nagy 8-9 éves osztálytársai közt? de mennie kellett mert a csoportból ő egyedül maradt volna vissza. Óvónő a kérdéseimre csak annyit mondott, hogy jobb lesz így mert ha marad évente kellene váltania és inkább szánjunk rá több időt a támogatására ( tanulás...stb )de ő nem félti a csajost mert igen csak talpraesett. Most 9 éves lesz és 3 osztályos tanulmányi átlaga 5-ös és soha nem kellett leülni vele tanulni. Ezzel csak azt akartam leírni, hogy jól meg kell gondolni visszatartod- e de túl parázni sem érdemes főként, hogy még csak óvodáról beszélünk.
2015. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!