Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Elégedettek vagytok a gyereket...

Elégedettek vagytok a gyereketek óvodájával? Volt már nézeteltérésetek az óvónőkkel?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére jó ovink van, jó óvónénikkel. A gyerekkel néha vannak/voltak gondok, de jól kezelik. Örülök, hogy jó helyen van, és szerencsére a gyerek is szereti az ovit.

Nem volt még nézeteltérés.

2015. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Szeptemberben kezdtünk, nagyon szeretjük az ovit, mi is és a gyerek is.

Nézeteltérés egyszer volt, mert egyik du mentem a kislányomért, és a pólója, csupa víz volt az egész hátán. Mint kiderült uzsonnánál az egyik kisfiú véletlenül a hátára öntötte a kancsóból a vizet és őt elfelejtették átöltöztetni. Annyira meg azért nincs jó idő, hogy órákig vizes ruhában legyen az óvónéni meg annyit mondott, hogy miért nem öltözött át. Három éves, ha mondjuk neki, öltözik, vetkőzik egyedül, szóval nem lett volna túl sok dolguk vele. De nem lett semmi gond, túlléptünk rajta.

2015. dec. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
hát én ezen biztos nem lépnék túl csak úgy,lehet,hogy velem van a baj,de én tuti a pofájába másznék,főleg,hogy még flegmáskodik,hogy miért nem öltözött át.
2015. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk csak annyi gond volt, hogy a lányom az egyik óvónénit nem annyira szereti/szerette, saját elmondása szerint, de azt már nem tudja megmondani hogy miért. Több hónap kellett mire megszokta.

+ egy olyan nem túl nagy probléma volt még, hogy én ebéd után hozom el az oviból, és néha alig bírja ki a hazautat mert annyira kell pisilnie, sőt egyszer be is pisilt itthon mert nem ért el a wc-ig, mert elmondása szerint az oviban ebéd után csak az ott alvósok pisilhetnek, ezért nem megy el wc-re, mert ő nem ott alvós. (én is hallottam hogy így mondja az óvónéni mikor a mosdóban vannak hogy itt alvósoknak pisilés) Emiatt egyszer szóltam az óvónőnek, hogy az én lányomra kicsit figyeljen hogy ő is pisiljen akkor is ha nem ott alvós, azóta már nincs probléma.

2015. dec. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hooogyne lett volna. Én a konfliktuskerülés mintaképe odáig jutottam, hogy bizony bementem, és kértem, helyezzék át a gyerekemet másik csoportba. Igaz, előbb a gyermekpszichológus megerősített benne, hogy semmi baja nincs a gyereknek (csak az óvónőknek). Na utána egy évig még a szemkontaktust is kerülték, nemhogy a beszélőviszonyt :) De tudod mit, megérte! Ki kellett állnom a gyerekemért és megtettem, az igazam biztos tudatában. Ők meg rájöttek, hogy velünk, meg a mi gyerekünkkel nem tehetnek meg akármit, mert ott állunk a gyerek mellett és mögött és nem hagyjuk. Szerintem ez a dolgunk.
2015. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: mért kellett másik csoportba átkéretned a gyereked? Mi volt a probléma?
2015. dec. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó volt minden.

Dadust is szerették, mégha néha gonoszságokat is mondott.

Egyedül a logopédusnénivel voltak gondok. Beleőrült szegény a sok gyerekbe, nem bírta. Kiabált (persze, mert a szülők nem csinálták meg a házifeladatot a gyerekkel, vagy nem pakolták be a füzetet).

2015. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sokat panaszkodtak rá piszlicsáré dolgok miatt, amikre nekik kellett volna ott helyben megfelelően reagálni, nem pedig a szülőre hárítani a dolgot: pl sokat nyom a folyékony szappanból kézmosáskor, fölkel az ebédnél az asztaltól stb. Hozzáteszem, egy jól evő, jól alvó gyerekről beszélünk, aki sohase volt agresszív vagy romboló. Olyan dolgok ezek, amiket nem a szülő dolga rendezni, hanem azé, aki ott van. Elküldték nevtanba is, azzal, hogy "furcsa". Erre megvizsgálta pszichológus, háromszor, és a végén még mindig halvány gőze nem volt, mi bajuk lehet az óvónőknek ezzel a gyerekkel. Na és akkor az egyik óvónő azt találta mondani, hogy ő szeretne valami jót is mondani a gyerekről, de csak azt tudja, hogy szépen rajzol. Na ezen picit kiakadtam, és úgy gondoltam, ez a helyzet egyik félnek se jó: se az óvónőknek, se a gyereknek, se nekünk, szülőknek.
2015. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 id. Géber Péter ***** válasza:
Nem az én gyerekemmel, hanem az unokámmal történt! Nem írom meg mely óvódákról, illetve bölcsikról van szó! Az elsőben 3 hét után - állítólag a többi szülő kérésére! - eltanácsolták kisunokámat, mert a többieket zavarta stb. Most egy másikba jár 2 hónapja! Semmi baj nincs vele, de ott foglalkoznak is velük! Kézműveskednek és hasonló. Érdekes, ott nincs semmi baj vele, nem zavarja az étkezést, nem zavarja a délutáni alvást! Lehet, hogy nem a gyerekkel van a baj...?
2015. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha ez a kérdés felmerült benned, érdemes másik ovit nézni.

Mi másfél évig hagytuk szenvedni a gyereket a régi ovijában. Fő indokok ezek voltak: A mostani kispajtásokat már megszokta, a jeléhez biztos ragaszkodna, mi van ha az új ovi is rossz lenne és a gyerek csak tovább sérülne?

Minden reggel visítva vittük az oviba, aztán döntöttünk és szétnéztünk a szomszéd település ovodáiban. Egy nagyon gyerekbarát óvodát találtunk, azóta a gyerekünkből boldog óvodás vált. Imád járni. Új jelet választott és azzal is elégedett. A régi kispajtásokkal hétvégén járunk össze. A gyerek lelki egészségéért érdemes volt váltani.

2015. dec. 22. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!