Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2012 decemberi gyermeknek...

Cica1313 kérdése:

2012 decemberi gyermeknek mikortól kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés
2016 szeptemberétől szerettük volna óvódába járatni a gyermekünket, de mindenki úgy tájékoztatott bennünk, hogy az új törvény szerint 3 éves korától, tehát január elejétől kötelező mennie, ezért beírattuk a 2015/16-os évre, és megbeszéltük, hogy akkor január elején kezd! Viszont most is úgy gondoljuk, hogy nem kellene mennie és párommal kicsit jobban utánajàrtunk ennek a dolognak, és mint kiderült, akkor lenne neki kötelező ebben a tanévben kezdenie, ha 2015 augusztus 31.ig betölti a hármat! Véleményt tud mondani valaki? Mert be szeretnék menni az óvódàba, hogy megmondjam csak szeptembertől vinnénk, viszont nemtudom mekkora probléma az, hogy már beírattuk!?

2015. dec. 21. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Jövő szeptembertől.
2015. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még arra lennék kíváncsi, hogy ilyenkor nagyon problémáznak-e rajt, hogy beírattuk... :/
2015. dec. 21. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én ikreim is 2012 decemberiek, és jövő, azaz 2016 szeptembertől kötelező. A törvény úgy szól, hogy a 3. Életév betöltése utáni szeptember 1-től. (Pontosabban nevelési év kezdetétől). Ovival semmi gond nem lesz, szóljatok, hogy inkább szeptemberben megy.
2015. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ! :)
2015. dec. 21. 19:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2012 decemberi, ő most januárban kezd, de semmi probléma nem lenne, ha mégis úgy döntenék, hogy várunk szeptemberig. Sok helyen fel sem vesznek gyerekeket már januártól, csak következő szeptembertől.
2015. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap be is telefonálok az oviba, vagy bemegyek, így már nyugodtabb vagyok! :)
2015. dec. 21. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nem hiszem, hogy gond ha már be van íratva! A lányom évközben kapcsolódott be az oviba,nem volt gond,ha lehet (az oviban évközben kezdeni) én már vinném a helyedben!

Nekem 2014 tavaszi a fiam,de jövő szeptemberől (ha szobatiszta lesz),megy oviba 2,5 évesen. Nálunk nem bölcsi van,hanem mini csoport az oviban!

2015. dec. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sikerült elrendezni, szeptembertől kezdjük majd csak az ovit! :)
2015. dec. 22. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!