Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire szigorú nálatok az...

Mennyire szigorú nálatok az ovi a reggeli érkezést illetően?

Figyelt kérdés
Jogos -e a felháborodásom, miszerint persze, természetes (vagy nem tudom mennyire az), hogy 8-ra be kell érni. Megjegyzem emiatt az iskolásnak már fél 8-ra iskolában kell lennie, hogy 8-ra az oviba is beérjünk. De tegnap hóhelyzet, jéghelyzet. 8:20-ra értünk be az oviba! Gyereket megrótták mindenki előtt! Miszerint 8-ra kell beérni.
2016. jan. 7. 10:39
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik, hogy egy párhónapost is minden reggel ébresztenem kell és sietni. Nem az iskola miatt, az óvoda miatt!!! Kezdem unni. Be szoktunk azért érni, de idegesítő, hogy olyan stresszel kell reggelente rohanni a picivel is. Irígykedve nézem azokat, ahol van kisbaba és szépen ráérősen, mikor mi már a boltban vásárolunk mindn után, ők még akkor totyognak az óvodába. Nem kapnak szívinfarktust a rohanástól. az ovis gyerekem már sík ideg minden reggel, ha valami hátráltatja, vagy a suliban a tanítónéni odajön mondani valamit, mert nekünk menni kell, óvónóni haragudni fog :(
2016. jan. 7. 10:42
 2/36 anonim ***** válasza:
36%
hát nem tudom, irigyellek a munkahelyedért, hogy nem szólnak ha később érsz be. Persze csak ha nyolcra jársz dolgozni... Nálunk fél 9re kellett ott lenni, utána kapuzárás.
2016. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rendszerint olyankor már program van, pl. szerdánként már a busz jön értük, mert 9-kor már úsznak. A nagytesi is mindig korán van. Ha nem rendszeres a késés, akkor nem jogos a szemrehányás, viszont ha sokadjára fordul elő, akkor érthető, mert zavarja a csoport megkezdett munkáját.
2016. jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ebben az évben azt hiszem 3-szor késtünk szeptember óta. Ebben kettő olyan volt, hogy 8 óra után pár perccel voltunk ott. A suliban az igazgatónő "feltartott".

Amikor dolgoztam 6-ra jártak oviba.

2016. jan. 7. 10:44
 5/36 anonim ***** válasza:
25%

Nekem 7:50-kor a munkahelyemen kell ülnöm a gép előtt.

Te nem dolgozol? Vagy kötetlen a munkaidőd?

Nekem eszembe nem jutna ezen pörögni, ha 8-ra kell ott lennie a gyereknek, 8-ra vinném, nem 1/2 9-re. Az meg miért gáz, ha 1/2 8-kor ott van a másik a suliban? Én is akkor szoktam beérni, volt, hogy 1/4-kor. Addig dumáltunk, másoltuk a házit, ha 8-kor kezdődik a suli, akkor miért jobb, ha 5 perccel előtte ér oda és kapkodva öltözik, meg pisilni sem tud kimenni ha éppen kell neki?

Nagyon nagy problémáid vannak, ezen tényleg muszáj felháborodni...

2016. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
És majd ha újra dolgozom, akkor fél 7-re fognak járni, bár akkor suliba, a kicsi meg előtte nyitásra oviba. A nagynál, amikor ovis volt fél 9 volt a kérés, hogy érjenek be. Rengeteg kistesós még utána ért be, őket sem bántották ezért. Nekem meg annyira rosszul esik, hogy épp ebben a hirtelen rossz időjárásban, amikor tényleg rajtunk kívülálló ok miatt késtünk, a gyereket szidják meg. Akkor mondanák inkább nekem.
2016. jan. 7. 10:47
 7/36 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is a 3 év alatti összes szülőin elmondták, hogy ne késsenek a gyerekek, mégis vannak akik képtelenek időben beérni és miattuk csúszik a program. Az mondjuk nem túl korrekt, hogy a gyereket szidták le, az nem sok mindenről tehet, meg ilyen időjárási körülmények között bárkivel előfordulhat késés.
2016. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy valaki megértette a kérdésemet. Pontosan ez a gondom, hogy nem nekem szólt, hanem a gyereket szidták le. Ennyi. Persze fura ez a kemény szigor, csak a mi csoportunkban van így, a többi csoportban még mindig fél 9 a határ. De már megszoktam, megoldjuk.

A gúnyos válaszolónak: 7:45-ra kell a suliba beérni, és nagyon sokan akkorra mennek. És NEM! NEM DOLGOZOM!De azt hiszem írtam az elején....Ez csak az egyik válaszadónak ment, a többiek nehogy magukra vegyék :)

2016. jan. 7. 10:51
 9/36 anonim ***** válasza:
70%
fél9 mert aztán reggeli.... mondjuk én arra emlékszem,hogy amikor iskolás voltam elnézőbbek voltak kicsit azokkal akik busszal vagy autóval jártak be amikor ennyire rosszak voltak az utak. Tőlünk 700 méter az iskola és az óvoda így rossz idő esetén is mindig időbe oda tudunk érni,viszont 8 után után kicsivel érkezett ma az a busz aminek 7.45 körül kellett volna beérni így az iskolások késtek és ha az oviba is 8 óra lenne akkor az oviból is elkéstek volna azok akik a busszal hozták a gyereket.
2016. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
25%

Elég szigorúak, ami azt jelenti, hogy amíg ovis volt mindenki, fél 9-kor minden reggel megkaptuk a csúnya nézést, hogy 8-ra illene beérni. 3:) Fél 9 után meg már nem kaptak reggelit.

Mióta a nagy iskolás, ő megy 8-ra, általában 7.55-kor beesik a kapun, és a kicsi is beér negyed 9-re az óvónéni nagy megelégedettségére.

Mi ilyen késős család vagyunk amúgyis, ez a maximum, amit jelenleg ki tudok magamból köhögni, de még otthon vagyok a kicsivel.

2016. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!