Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Augusztus végi gyerekedet...

Augusztus végi gyerekedet beíratnád iskolába, vagy inkább visszatartanád az oviban?

Figyelt kérdés

A jelenlegi szabályok szerint augusztus 31.-el született gyermekeket iskolába kell iratni. Ha nyári a gyerek akkor a szülő és az óvonő dönthet úgy, hogy visszatartják.


Ami az iskola mellett szól, hogy a fiamat eléggé érdeklik a betűk, kis gyerek laptopon, magától az összes betüt megtanulta, szeret foglalkoztató füzettel játszani, jól is csinálja és játéknak fogja fel. Számok is érdeklik. Az óvónéni kitöltetett vele egy iskola érettségi vizsgálatot, amit nagyon jó eredménnyel csinált meg. Idősebb gyerekekkel is jól kijön, jól kifejezi magát, szóval értelmileg nem lenne gond szerintem.

(hanem inkább érezlmileg és fizikailag)


Ami pedig az iskola ellen szól: A figyelmét nem hinném, hogy naponta 5-6 x 45 percre le lehet foglalni még. A jelenleg foglalkozás az még játék, nem pedig követelmény és nagy a különbség.


Türelmetlen: ha őt kérdezik akkor okosan értelmesen válaszol, de ha más gyereket kérdeznek körülötte akkor nem várja ki a sorát, ha mással foglalkoznak akkor nem figyel.


Ha számára érdeklelen témáról van szó (nyiltnapon figyeltem fel rá), akkor inkább szöszmötöl a ruhája kötőjével, babrálja a szemüvegét ilyesmi.


Elég sokszor még elsirja magát még mindig, apró-cseprő dolgokon: p.l ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik. pl. nem eszünk édességet ebéd előtt. (habár az oviban nem jelezték hogy ott hisztizne, de otthon előfordul)


Nagyon alacsony, 104 cm. (nem tudom mi a pontos iskolaérettséghez megadott magasság, de úgy emlékszem 118cm)


Még igényli a délutáni alvást. Persze nem jelentkezik érte, de többnyire elalszik az oviban is és hétvégén is itthon, ha ledőlünk pihenni.


Apja küldené iskolába, én még várnék egy évet, de bizonytalan vagyok. Te mit tennél?


2016. jan. 9. 08:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném az óvónők véleményét. Vagy a nevelési tanácsadóban kérnék komplex iskolaérettségi vizsgálatot. Mi tavaly visszatartottuk júliusi lányomat, de nála az óvónők egyöntetű véleménye az volt, hogy szociálisan még éretlen az iskolára. Egyébként nálunk is apa küldte volna, én vártam volna.
2016. jan. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Az én fiam májusban lesz 6, és marad oviban. Van egy nagyobb lányom, nála nem volt kérdés, év vesztes.

Nagyon megterhelő az első. Fárasztó, a lányom 7 évesen is kidőlt már fél nyolckor este.

És minden reggel úgy kellett kiimádkozni az ágyból.

Már októberben olyan dogát írtak matekból, amin 90 db. összeadás és kivonás van egy lapon, amit csináljon meg a gyerek 45 perc alatt. És százalékosan értékelték.

Sok.

Nálunk az óvónők mindenkit iskolaérettnek minősítenek, dobnak mi mindenkit az oviból. Ne az ő véleményükre hallgass. :) Menj be a suliba, és ott próbálj beszélni egy tanító nénivel.

2016. jan. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

És totál más a nézőpontja a sulinak, mint az ovinak. Az iskolában évnyertesnek hívják azt, aki nem megy 6 évesen. :)

Az igazgatónő azt mondta, hogy az iskolaéretlenség egy olyan behozhatatlan hátrány, amit soha nem tud behozni egy gyerek.

Az oviban meg ááá, okos, menjen...

Sokkal több kell ennél, mint hogy érdeklődik a betűk iránt. Főleg fiút én nem vinnék 6 évesen...

2016. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pont a nehézségek miatt félek én is az iskolától. Akkora a teher ezeken a pici gyerekeken. :-(

Az ovónénink nagyon kedves, nem"dobná ki". Amúgy a mi esetünkben ő is bizonytalan, már beszéltünk erről. De az nagyon jó ötlet, hogy az iskolába is menjek be! Nem is értem, hogy nem jutott idáig az eszembe.. :-)

2016. jan. 9. 08:38
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Az én kisfiam szeptemberi, vagyis muszáj oviban maradnia, de ha augusztusi lenne, vagyis mehetne, nekem bárki bármit mondhatna, visszatartanám az oviba.

Hiába okos egy gyerek, én is egyébként 6 évesen tudtam olvasni, nyomtatott betűkkel írni, ettől függetlenül maradtam még 1 évet az oviban és ez így volt jó.

Az az 1 év az iskola szempontjából nem oszt, nem szoroz, viszont magánál, a gyereknél, az érettségi szintjét, a fáradékonyságát, a figyelmét, a koncentrációját, akár a pajtásaival való kapcsolatát figyelembe véve, egyáltalán nem biztos, hogy kellene iskolába mennie.

Mert az iskola teljesen más, mint az óvoda. És 1 év hosszú idő, sok mindenben fejlődhet a gyerek hozzáállás, koncentráció, vagy bármi hasonló tekintetében. És járhat az a gyerek éppen elég évet iskolába, ha ilyen helyzetben lennék, én biztos, hogy várnék még 1 évet az iskolával!

2016. jan. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
AMiket leírtál, annak alapján én a maradás mellett voksolnék.
2016. jan. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
Ha a fiad Szűz csillagjegyű, akkor nem is a tanulással lesz gondja soha.Inkább a hideg, meleg érzetre érzékenyek pl. testnevelés óra után.Igazi kis hipochonder, képzelt betegségekkel zsarolja a másikat, hisztizni nagyon tudnak amikor úgy érzi igazságtalanság érte.Aprólékos, a részleteket kielemezgeti, minden érdekli.Szinte szőrszálhasogató.Ha most a visszatartod az iskolától, akkor kisebbségi érzetét növelni fogod.Önbizalmát erősíteni kell mindig.Arra azért figyeljetek majd oda a későbbiekben, amikor olyan 10 éves lesz, hogy az iskola székek, padok magasabbak, akkor ferdülhet a gerince a nyújtózkodás miatt mert ő alacsonyabb a többinél.A megfelelő korrigálásra valószinűleg szükség lesz majd akkor, amikor még hajlékonyak a csontok.Úszás, gyógytorna, füző.Hat évig csináltuk, sikerült.Ezt mi is végigjártuk, mert lányom pici volt.Az igazi megpróbáltatás az lesz majd.Addig meg tanítsd sokat a ceruza használatára, hogy biztos legyen a vonalvezetése, mire iskolában írni kell a betüket.Ha majd olvasni tanulnak, akkor meg írasd otthon a szavakat vele egy gyakorlófüzetbe.Mert mindig írás segítségével tanul meg olvasni rendesen.Sok sikert és kitartást kívánok.
2016. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Bella169 ***** válasza:
33%

Bár mi még az ovitól is nagyon messze vagyunk, még nincs egy éves a kicsi, de én már most tudom, hogy 4 évet fog oviba járni ha el tudom intézni.

Addig gyerek a gyerek míg ovodás, az iskolába már olyan követelmény rendszer van, hogy alig marad idő másra a tanuláson kívül.

Mellesleg az a plusz egy év csak előnyére válhat.

2016. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Óriásit tudnak fejlődni a kicsik pár hónap alatt. Tavaly szeptember-október táján tartott tesztek alapján, de még a februári ismételt vizsgán is iskolára éretlennek találták a keresztfiamat, eltelt a nyár és szeptemberben (amikor elvileg kellett volna mennie) simán megugrott minden követelményt. Az addig visszahúzódó, félénk, szerepelni nem szerető gyerek kinyílt, lelkes, jelentkezik, óriási a tudásszomja. Fizikailag is rengeteget erősödött, utólag kár hogy marasztalták, következő szeptemberre két fejjel nagyobb lesz mindenkinél és lehet hogy unatkozni fog (mert önmagától olvas, számol...stb.).


Mikor is van a beiratkozás? Április? Addig még van idő.

2016. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
A miénk is augusztusi, de most arra szavazok, hogy megy. Nagyon várja és szerintem unalmas lenne neki az óvóda, elkanászodna a túl otthonos "én vagyok a legnagyobb" helyzetben még egy évig. Sokféle különórára járatjuk (nem erőltettük, csak kipróbálás jelleggel kezdtük) és jól bírja, élvezi a nagyobbak társaságát is és azok sem szokták cikizni. Bár neki is a türelem és néha a hiszti lehet a legnagyobb buktatója, úgyhogy én is ettől tartok a legjobban, de minden más téren (magabiztosság, kitartás, barátkozósság) viszont az igen felé billen a mérleg és nagyon sokat fejlődött pár hónap alatt is a kézügyessége és a fegyelembírása. Talán a logopédia volt a leghasznosabb, nem csak a beszéd terén. Egyébként a különórák kapcsán látom, hogy azért még a 2., 3-dikos gyerekek sem "túl komolyak", és ez megnyugtató :)
2016. jan. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!