Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beszoktatás mivel jár?

Óvodai beszoktatás mivel jár?

Figyelt kérdés

A szülők számára mivel jár egy óvodai beszoktatás?


A kérdés azért merült föl bennem, mert egy nem sürgős műtétem lenne (én az apa vagyok), aminek legkorábbi ideje nyár lehetne (várólista miatt), de bizonyos okok miatt szerencsésebb lenne aug. végére, szept. elejére tenni. Igen ám, de okt. 1-jén 3 éves lesz a kisfiunk, tehát akkor fog menni óvodába (bölcsődés nem volt). A műtétnél kb. arra számíthatok, hogy első 2-3 nap után már segítség nélkül ellátom magam és egy hét után már tudok sétálni, tenni-venni, guggolni, hajolni stb. Egyedül a kisfiamat emelgetni nem tudom pár hétig (max. 6 hétig).

Ezért én semmi problémát nem láttam ebben az időzítésben, de többen is mondták, hogy nem lesz jó ez így. A bátyámék 3 gyerekkel csinálták már végig az óvodai beszoktatást, és ő határozottan azt mondta, ez a gyerek számára egy krízis, amikor mindkét szülőnek oda kell tennie magát. Nem jó, ha akkor még a magam állapotával vagyok elfoglalva, hanem tökéletes lelki és fizikai állapotban kell lennie mindkét szülőnek.


Meglepett, hogy ez szerinte ekkora próbatétel az egész családnak. Az tény, hogy ő saját tapasztalatból beszélt, mi meg még előtte állunk.

A kisfiunk egyedüli gyerek, nem járt bölcsődébe, sem babaklubba, elég erős közte és feleségem között a "köldökzsinór", bár ha nincs ott az anyukája, akkor gond nélkül elvan velem, ill. a nagyszülőkkel is. Békés, nyugis kisgyerek, de persze szereti, ha úgy történnek a dolgok, ahogyan ő akarja.



2016. jan. 12. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Tény, hogy általában megviseli a családból, nem bölcsiből érkező gyerekeket az óvodakezdés. De azért nem áll meg az élet. Sok anya megoldja egyedül, ahol apa vagy mindkét szülő dolgozik. Ha pont a műtét másnapján menne első nap oviba, az talán tényleg túl sok lenne egyszerre. De szerintem az, hogy nem tudod megemelni, de otthon jelen vagy, nem hiszem hogy külön megviselné a gyereket.
2016. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy emiatt halasztani kéne a műtétet, főleg ha hetek telnek el a műtét és az ovikezdés között, és te már a műtét után pár nappal "jól" leszel. Azt egy 3 éves már megérti, hogy apa most pár hétig nem emelgetheti, nem hiszem hogy ez probléma lesz.
2016. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Találtam munkahelyet, azonnal kellett kezdenem, sikerült alapítványi oviban helyet találni a fiamnak, aki akkor 2 éves 10 hónapos volt.

A beszoktatás úgy zajlott, hogy beszéltem vele előző nap is, reggel is, és tudta, hogy menni fogok érte, mi az az ovi, stb.

A vezető elkérte a telefonszámom, vele és a munkaadómmal is megbeszéltem, ha bármi gond van, egy telefon, és tíz perc múlva ott vagyok.

Sírás egyszer volt, délután négykor, mikor haza kellett menni.


Kislányomnál se volt semmi gond, bár nála nem volt ennyire hirtelen az ovibamenetel, vele is beszéltem, már várta az ovit, meg sokszor voltunk a tesóért, látta, tudta, hogy miről szól. Pedig picit aggódtam, mert ő rettentő anyás.


Mondjuk nekem mindkettő nyitott, barátkozós gyerek, élvezik a társaságot.


Szerintem addig még van időtök, sétáljatok el az ovi fele, megnézheti a gyerekeket ahogy az udvaron játszanak, ha van rokongyerek, elmehettek érte, stb. Nekik ez olyan, mint egy nagy játszótér, sok gyerekkel, főleg kiscsoportban. :)

Ha tudja, hogy ez az ő "dolgozója", ő ott lesz, amíg dolgoztok, és menni fogtok érte, szerintem nem lesz gond.

2016. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy igyekeznénk szervezni, hogy a műtét után egy héten belül ne legyen óvodai beszoktatás. Ezért is preferálnám szept. legelejét, vagy akár aug. végét.

Általános tapasztalat szerint a műtét után egy héttel ülőmunkát végző ember már mehetne dolgozni, de ha nem pattog a munkahely, a sebész jobb szeretné, ha 3 hétig otthon lennék. Ő egyébként mindezt úgy fogta fel, hogy kapok közel egy hónap szabadságot, amit családommal tölthetek, kedvteléseimnek hódolhatok stb. Nem úgy, hogy magammal és fájdalmaimmal leszek elfoglalva.

2016. jan. 12. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves kortól már mehetnek óvodába.

csak ügyeljetek arra, hogy előző évben be kell íratni.


és előtte készítsétek ti is, legyen máshol is szülők nélkül(pár órát vagy egy délelőttöt), ne csak otthon és közösségbe se ártana vinni, hogy ne ijedjen meg a "tömegtől".

2016. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az óvodakezdés nálunk azzal járt, hogy az addig örökké makkegészséges lányom kb. 2 hetente mindig hazahoz valamit, hol nátha, hol torokgyulladás, fülgyulladás és én. aki szintén makkegészséges voltam, legtöbbször szintén elkapom tőle ezeket, úgyhogy egyrészt a gyerek se mehet oviba, meg kell oldani valahogy a felügyeletét míg beteg, másrészt nekem se kellemes betegen dolgozni járni.

Remélem a következő év már jobb lesz, mert így az állásommal játszok.

Neked közvetlen műtét után nem biztos, hogy jól jönne akármilyen vírus, baktérium és erre szinte 100% az esély, hogy a ti fiatok is haza fog vinni minden nyavalyát, az első év sajnos erről szól minden gyereknél.

2016. jan. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!