Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2 és fél évesen ovi. Kinek mi...

2 és fél évesen ovi. Kinek mi a véleménye róla? Köszi, ha megosztjátok velem.

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

attól függ

ha pl nehezen szokott előtte bölcsibe és épphogy megszokott, nem tanácsos kivenni

d ha nem is járt bölcsibe akkor előtte gyermekközösségben alaposan fel kell készíteni mert oviban farkastörvények vannak(az erősebbé a játék, durvulnak, lökdösnek, irigyek..)

2016. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Annyira helyzet- és gyerekfüggő, hogy pusztán életkor alapján az égvilágon semmit nem lehet mondani rá.
2016. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 2,5 éves gyereknek nem való az óvoda.
2016. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lányom két év 8 hónaposan kezdte az ovit. Jelentem, most már ügyes, okos nagycsoportos, nem sérült semmilyen értelemben. Egyetlen dolog okozott neki gondot kisebb korában: nagy volt a zaj, a tömeg, a ricsaj, és ettől időnként kimenekült a folyosóra, de jól elvolt, nézegette a kéztörlőket, a virágokat, a fogkeféket, benézett a szomszéd csoportba meg ilyenek :). Meg az egyik óvónő elég primitív volt (már elment), de ez nem olyan körülmény, ami összefügg a gyerek életkorával.
2016. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Alapból én is bölcsibe íratnám, de nagyon rossz híre van az itteni bölcsiknek, ezért inkább kihagynánk. A magánbölcsik nagyon drágák, ezért marad ez a megoldás, és így csak egy helyre kell beszoknia.
2016. jan. 15. 13:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Tényleg az az előnye, hogy csak 1 helyre kell beszoktatni a gyereket, nem kell fél év bölcsi aztán újra ovi beszoktatás. Főleg ha a helyi bölcsi rossz, akkor szerintem van értelme 2,5 évesen oviba iratni.

Hátránya lehet hogy ő lesz a legkisebb, illetve hogy az oviban már sokkal nagyobb önállóságot várnak el a gyerekektől, mint a bölcsiben, egyedül menjen el wc-re, húzza le-föl a nadrágját, öltözzön stb. kérdés, hogy az óvónőknek van-e arra szabad kapacitása hogy egy picinek külön többet segítsenek ilyen dolgokban, vagy egyből azt várják el hogy ő is olyan ügyes legyen mint egy 3-3,5 éves, figyelnek-e ilyenekre.

2016. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hadd tegyek hozzá: a lányom vegyes csoportba járt és nagyon önálló volt, nem volt soha semmi gond az öltözéssel, szobatisztasággal. De amúgy sem lett volna, mert a vegyes csoport miatt mindig van egy-két anyáskodó nagylány, aki örömmel "babázik" a picikkel!! :) Édesek tényleg! :)
2016. jan. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hatalmas egyeni kulonbsegek vannak a gyerekek kozott,pusztan eletkori alapon nem lehet itei. mennyire talpraesett a gyereked?mennyire kepes ertheto kommunikalni?tud orrot fujni,ajtot kinyitni,wc hasznalat,kezmosas mennyire megy?,onallosagra torekvo alat? es ez minicsoport lenne vagy vegyesbe kerulne?tajekozodtal-e az ovonokrol stb...
2016. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi márciusban kezdjük 2 és fél évesen. Már néha bejárunk, amolyan szoktatás címen. Eddig nincs gond, wcre kikéredzkedik, szól. A társai megértik. Csak néhány dologra kódnyelvet használ, és az óvónők nem értik. Pl a sértés nála nem a csúnya beszéd, hanem csak annyi, hohy gabi. Vagy pl rám mások előtt nem anyát, hanem boszit mond. Pár ilyen van még, de mire megy, megszokják.

Itt nincs bölcsi, így oviba megy. Kíváncsi leszek én is, milyen lesz, ha egyedül marad ott.

2016. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gyerek- és ovifüggő. Én annak idején (nyolcvanas évek második fele) 2,5 évesen már oviba jártam, és nagyon szenvedtem. A kislányom is ennyi idősen kezdte, igaz, egy kis létszámú magánoviban, és neki nagyon bejött.

Azt gondolom, hogy ha az adott oviban van több ilyen pici gyerek, és az óvónők fel vannak készülve rájuk, emellett pedig a gyereked is elég érett, akkor nem lesz baj. Ha ő lenne az egyetlen 3 év alatti, vagy félénkebb, későbben érő típus, akkor nagyobb az esély, hogy gondok lehetnek.

2016. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!