Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvoda kezdést követően nálatok...

Óvoda kezdést követően nálatok is tiszta hiszti otthon a gyerek?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, raadasul nem akar pisilni sem.Reggel fel 9-tol du. 4-ig nem pisil egyaltalan az oviban.
2016. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem. 1 hét kellett a beszokáshoz, azóta olyan, mint bölcsiben is volt.

Minden rendben.

2016. szept. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Lefáradt. 25 gyerek zsizseg, kiabál, futkos egy szobában. Nincs ehez szokva. Én is elfáradtam, pedig, csak pár órát voltam ott. Lelkileg is nehéz még neki, a napirendje is változott. Még szokni kell.
2016. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nagyon, aki már második évet járja az oviban nem igazán vettem észre változást, csak az ovónő mondja hogy ki van magából fordulva - otthon nem.

Míg a pici, aki most kezdte, az oviban mintagyerek, de otthon nem lehet ráismerni - hisztizik, verekszik-

aztán jön hogy egymásnak ugranak.

Igen, megváltozott a napirendjük. Itthon azért többet foglalkoztam velük a nyári szünet alatt is - bemennek az oviba és szabad foglalkozás van, kimennek az udvarra a kutya nem beszél hozzájuk, nem tanítja őket (25 gyerek egy csoportban), ebéd, alvás - uzsi után megyek értük.

Akkor nincs hiszti, ha valami kreatív dolgot csinálunk, lego, kézműveskedés, szerepjáték, bábozás...ilyesmi.

Rájöttem hogy a hiszti azért van mert igénylik a személyes törődést. Igen, ez több energiát igényel (igényelne az oviban is)

2016. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
NEM, miért is kellene? Rosszul volt otthon szoktatva!!!
2016. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Drága utolsó! Jaj, de építő hozzászólásod volt!


Többieknek köszönöm. Igen, valoban lefarad jobban. Kiscsoportot kezdte idén. Bolcsis sem volt.

Utolso előtti jol leirta a mi helyzetunket is. Oviban szepen viselkedik, otthon hiszti, nyavalygas, visszabeszel, nem fogad szot, csufolodik. Ezelott NEM csinálta velünk, ezert veszem rossz néven, ha a nevelési hiányra fogja valaki velunk kapcsolatban. Igenis sokat foglalkoztunk vele 3 even át!

Akkor adunk meg időt, szokja az új helyzetet, eletrendet. Délutánonként tartalmas itthoni programokat is szoktunk csinálni, sokat foglalkozunk azota is vele.

Koszonom mindenkinek!

2016. szept. 25. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!