Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Négy hónapot otthon kistestvér...

Négy hónapot otthon kistestvér születése miatt?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdte a nagyobbik az ovit, két hét után otthon is maradt, mivel megszületett a kisteso. A gyerekorvos négy hónap otthonletet javasol, betegség elkerülése érdekében, mig meg nem kapjuk az oltásokat. Nem túlzás ez? A nagyobbiknak már nagyon hiányzik az ovi.
2016. okt. 23. 22:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem. A nagy minden fertőző kórságot haza fog hozni, a hányós-fosóstól kezdve az influenzán át a bárányhimlőn keresztül a lepkehimlőig mindent, te meg szétszakadsz, hogy úgy kell a kicsit ellátnod, hogy közben ápolod a nagyobbikat, de ne fertőzze be a kicsit.


Hallgass a gyerekorvosra, igazán jó tanácsot adott.

2016. okt. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
A lanyom tavaly decemberben szuletett, a fiam szeptembertol mar oviba jart, es folyamatosan hordta haza a bacikat.2 hetes volt a lanyom mikor eloszor korhazba kerult bronchiolitisz miatt.Aztan meg ketszer voltunk korhazban, de gyakorlatilag folyamatosan beteg volt a kicsi majus vegeig.Amugy a nagy is.Egy remalom volt.A fiam egyebkent otthon volt masfel honapig, DE Apa es en is ugyanugy szallithatjuk a bacikat, meg a Nagyi...Szoval en tulzasnak erzem a 4 honapot, bar mint irtam, mi megjartuk.a hadak utjat!Minden jot!
2016. okt. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is szeptemberben született a kistesó (2 éve), de nekünk nem mondott ilyet az orvos, meg védőnő sem, szóval fel sem merült, hogy hónapos szüneteket tartsunk. Mondjuk ha nagyon hazahordta volna a "kórságokat", akkor biztos szóba került volna a dolog, de nem így történt. Bár a nagyobbik sem beteges, de azért megfázásos cuccokat összeszedett, meg köhigcsélt, de a kicsit egyáltalán nem betegítette meg, pedig egy szobában aludtak. Annyi, hogy karácsony tájékán picit szötyögött az orra a picinek, de csak nagyon enyhén. És a későbbiekben sem okozott nálunk ez problémát. Lehet csak mi vagyunk szerencsések, de én is túlzásnak érzem a 4 hónapot. Kicsit túl van lihegve.
2016. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk sem javasolt soha ilyet,az orvos Mikor lányom pici volt ,pedig 2 bátya is van ,aki ovis,és sulis voltak mikor születet.én nem tartanám otthon járjon oviba nyugodtan ,ha beteg lesz pici az akkor is az lesz ha nem jártok oviba csak sétáltok az utcán.
2016. okt. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%

Eros tulzas.

Harom gyerekem van. Jartak oviba, suliba. Ketto epp telen szuletett.

Senkirol nem tudok, akinek ilyen hulyeseget tanacsoltak volna.

2016. okt. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
De, túlzás. Augusztusi a kicsi, a nagy végig járt oviba. Ha sulis lenne, akkor is kiírná? Én nem tartanám otthon.
2016. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Kicsi 2 hetes nagy 11 éves és 3 napot volt itthon ő mint a nagytesó akart segíteni de harmadik napon mondta inkább menne suliba :)

Azért egy ovisnak 4 hónap otthon rengeteg. Jött a kistesó erre a megszokott rendszerből is kiszakítják. Hatalmas törés lenne

2016. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk mindkét kistesó ovikezdés előtt kb. 2 hónappal érkezett. Nekünk ez így pont jó volt, addigra beállt egy napirend, amivel már el tudtunk reggel indulni. Beteges egyik sem volt szerencsére. A 4 hónapot én is túlzásnak érzem, kockásra fogja magát unni szegény nagy odahaza... Ha szeretné is, én elvinném a helyedben mostantól.
2016. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

Én sem tartanám otthon, inkább az ovisnak adnék immunerősítőt (nem csak C vitamint) hogy elkerülje a bacikat (Broncho-vaxom). Ha szopizik a kicsi, az anyatej sok mindentől megvédi.

Az enyéim sosem kapták el a fosós-hányós vírusokat, de hazahoztak nekünk mindenféle bacit.

Ott van a másik oldal - hogy neked és a picinek is szükségetek van most legalább a délelőtti csendes összehangolódásra, gondolom az éjszakák nálatok is egybe folynak a nappallal.

2016. okt. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 piroska és a farkas ***** válasza:
80%
A nagyobbik a kiscsoportot kezdte szeptemberben? Mert ha igen, szerintem nem kellett volna. Nem àrt ha van màr néhàny hónapos a kicsi mire a nagy eljezdi hazahozni a közösségi bacikat, én ezt egyàltalàn nem érzem túlzàsnak. Természetesen nem iskolàs nagytesóra gondolok, hanem olyanra aki épp elkezdi v eljezdené egyy gyerekközösségben az életét.
2016. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!