Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovonokek kotelesseg ertesit...

Az ovonokek kotelesseg ertesiteni a rendorseget vagy a gyamugyet, ha valamelyik gyerekkel baj van?

Figyelt kérdés
Szeptember ota figyelem, hogy van egy csoporttarsa a lanyomnak, aki nagyon el van hanyagolva. Mindig igenytelen, vagy lyukas vagy koszos ruhakba jar, amiken latszik, hogy nem azert lettek raadva mert esetleg passzolnak, hanem mert keznel voltak. A kislanynak mindig koszos a korme, az arca, a haja, nem egyszer volt mar budos is. Persze ettol meg nem biztos, hogy nincs szeretve orrhon, -gondoltam-, de latszik, hogy szegeny korulmenyek koze szuletett. Na erre minap igy jon be, hogy kabat, alatta csak egy polo, es a karja tiszta veralafutas, masnap ugyanez. Aztan jott erre az apja, eddig nem lattam, es hat...nem valami szimpatikus ferfi. , apolatlan szakall, hianyzik par foga is, es eleg budos, kisse piaszaga volt. Erre ma este mit latok? Megyek haza a bevasarlasbol, es a kislany a kocsma elott urit ki egy hamurtartot, es visszaviszi az apjanak, aki bagozik, majd ketten bementek a kocsmaba es leultek egy csomo apja-korabeli es kulseju ferfihoz. Miert cisziaz apja magaval egy inni felnott fefiakhoz? Miert nem viszi haza az anyja? Mit tegyek en? Torvenybe utkozik ez valahol? Vagy az ovononek kell lepni, ha valamelyik gyerekkel van valami? Egyaltalan megteheti? En kb. csak bedonom reggel a gyereket, mert sietunk, nem beszeltem meg senkivel. Mit tegyek? Vagy hagyjam?
2017. jan. 9. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szólnék az óvónőnek. Neki a védőnőt értesítenie kellene.
2017. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
névtelen telefon a gyerekjólétibe, elég ha megmondod a kislány nevét és az oviscsoportot
2017. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

1, gyereket kocsmàba nem engednek be...

2, màr dohànyozni sem lehet bent sehol...


Különben hihető... Azt leszàmìtva,hogy az óvónőknek a gyermekbàntalmazàs feltételezett esetét( gyanús lila foltok,monokli, megszorìtott kéz nyomok,stb...) hivatalból jelenteniük kell. Ahogy a kórhàzban az orvosnak is ha olyan a gyerek sérülése.

Ha ezt nem teszik meg,akkor az àllàsukkal jàtszanak.


Az igénytelenség az lehet elhanyagolàs. A lukas nagyobb ruha "csak" szegénység,azzal nem lehet mit kezdeni,az nem ok semmire.


Jelezd az óvónőnek ( ha normàlis) a problémàt vagy a csalàdsegìtőbe is bemehetsz. Hivatalból nekik is el kell jàrniuk.

2017. jan. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3. Kis szovegertes pliz, ami a fohanyzas reszet illeti. Amugymeg ne legyel naiv. Rengetek kocsmaba bemehetsz gyerekkel.


A tobbit koszonom.

2017. jan. 10. 02:02
 5/8 A kérdező kommentje:

3. Kis szovegertes pliz, ami a dohanyzas reszet illeti. Amugymeg ne legyel naiv. Rengetek kocsmaba bemehetsz gyerekkel.


A tobbit koszonom.

2017. jan. 10. 02:02
 6/8 anonim ***** válasza:
az óvodában van gyermekvédelmi felelős,őt kellene első körben tájékoztatni
2017. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

nálunk pl. lehet a kocsmába dohányozni és simán bemehetsz gyerekkel. Vidéki kisfalu, kutyát nem érdekli. Meg sajnos a törvények se. Sőt. A környéken egyik oviban sincs gyerekvédelmi felelős, mert egyszerűen nincs rá pénz.


Kérlek, szólj a gyejónak, segíts vele a gyereken! Ha már annyit elérsz, hogy a látókörükbe kerülnek, esetleg visznek neki ruhát, már sokat tettél!!!

2017. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én múltkor direkt rákérdeztem az önkormányzatban ismerősnél (gyermekbántalmazást tapasztaltam nyilvános helyen), és ott azt mondta az illetékes hölgy, hogy aki gyermekbántalmazást, vagy veszélyeztetést észlel, az KÖTELES jelenteni a jogszabály szerint. Tehát nem csak lehetőséged, hanem egyenesen kötelességed jelenteni illetékes helyen.


Az elhanyagolt ruházat nem indok, a szegénység nem bűn. Viszont a bántalmazás, veszélyeztetés (ha kocsmába visz valaki ovis gyereket, az már annak számít) ilyen kategória. Minden településen működik jelzőrendszer, általában a családsegítő az illetékes, de jelezheted akár az óvodában (nekik kötelességük továbbítani a jelzést), akár az önkormányzatnál (jegyző, szociális osztály).

2017. jan. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!