Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Reggeli sírás, hiszti az...

Reggeli sírás, hiszti az oviban. Mit lehet tenni, hogy ezek megszűnjenek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lányom szeptemberben kezdte az ovit. A beszoktatás az elején jól ment, hamar talált "barátokat" magának. A probléma az alvással kezdődött, 2-3 hétig nagyon sírt reggelente, az oviban sem volt túl jó kedve. Kb. 1 hónap elteltével a reggeli hisztik maradtak, de a csoportba beérve mintha elvágták volna, jól érzi magát, részt vesz a foglalkozásokon. Miután beszokottnak minősítették (összesen kb. 1,5-2 hónap volt) betegségek miatt sokat hiányzott. Azóta a helyzet még rosszabb, mint volt, már ahogy kinyitja a szemét reggel, az első mondata, hogy nem akar óvodába menni. Sokat beszélgetünk vele az oviról, sokat olvasunk ovis meséket, ha nem akar, nem erőltetjük a témát, próbálkoztunk már határozottabb hozzáállással, igazából szerintem mindennel, de nem megy. A probléma az is, hogy emiatt már mi is nagyon feszültek vagyunk, ami egyértelműen nem segít a problémán. Egyébként nagyon jó csoportba került, kedvesek az óvónénik, dadus is, a gyerekek is kedvelik. Én jelenleg itthon vagyok a testvérével, biztos ez sem könnyíti meg a helyzetet. Ha bármelyikőtök átesett ilyenen, kérlek osszátok meg, hogy mi segített- ha volt, ami segített? Vagy csak várjunk, egyszer megszokja? Eléggé idegörlő és rossz érzés, hogy ennyire nem akar menni oviba... Köszönöm!
2017. jan. 16. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha te otthon vagy, akkor vedd ki, ne kínozd...
2017. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebed utan vidd haza.
2017. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebéd után vidd haza. Nálunk a csoport több mint felét hazahordják a szülők. Felesleges egész napra berakni, ha ennyire rosszul viseli.
2017. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Snorri ***** válasza:
97%
De ne haragudj, ha a bent alvással kezdődtek neki a bajok, akkor minek kellett tovább eröltetni? Minek alszik ott? Én annál megértem, akinek nincs választása, de nekem senki ne mondja, hogy egy picinek jobb az oviban 8 órát, mint 4-et. Én megyek vissza dolgozni, fiam ősszel kezd. Szerencsések vagyunk, mert apukája, és a nagyik elhozzák majd minden nap. Eszembe nem jutna ott altatni. Neked nem hiányzik?
2017. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Minek kíntatod a gyereket az ott alvással, ha közben te meg otthon vagy??? Nem is értem az ilyen szülőket.
2017. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én semm értem minek alszik bent ha csak romlik a helyzet.

Csak kínzod szegényt

2017. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod a bent alvással kezdődtek a gondok. Vidd haza ebéd után és ne a kifogásokat keresd mért nem oldható meg...

Én is meg tudtam oldani h délben mentem a nagyért a kistesóval.

2017. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!