Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 8 évesen iskolát kezdeni?

8 évesen iskolát kezdeni?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hosszú. A kisfiam 4 évesen kezdte az ovit. Picinek volt idegrendszer éretlensége, jártunk TSMT tornára.Vegyes csoportba került, 16 gyerek ment tovább, 4-en voltak kicsik, párat visszatartottak. Következő évben jött rengeteg 3 vagy épp ősszel betöltő 3 éves. Rengeteg sirás, a fiam is rákapott és nem akart oviba járni, ezért óvónői javaslatra szakemberhez vittem.Ott nem találtak problémát, testvérféltékenység stb. Mondtam a pszichológusnak, hogy a felmérések alapján gyengén teljesit a fiam, pl. nem érti meg a feladatokat. Ő azt mondta, hogy nála mindent elsőre megért és megcsinál.Maradt még egy évet az oviban.Augusztus 15.-én tölti a 7.-et és ma az óvónő közölte, hogy szeretné, ha még egy évet maradna, mert bár ő se vette észre,mert remekül számol stb. de a fejlesztő mondta neki, hogy nem iskolaérett. Kérdeztem, hogy mi a lemaradás, olyan dolgokat mondott, amiket simán tud a gyerek, szerinte közösségben nem.Azt mondta, hogy ha beleegyezek, akkor nev.tan.-ba nem küldi. Szerinte annyira jólelkű a fiam, hogy nem lesz gond, hogy ő idősebben kezdi a sulit. Ti mit csinálnátok, hagynátok még egy évig, vagy magán felmérésre és fejlesztésre mennétek vele.?

2017. jan. 16. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Imindenképpen magán úton felmérni.

A szülők elfogultak, és szerintem az óvónők is.

2017. jan. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem is maradhat oviba csak ha a szakértői bizottság úgy dönt.
2017. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az óvónő azt mondta, hogy új jogszabály van és ha mi szülők és az óvodavezető beleegyezik, akkor maradhat és a nev.tan.-ba se küldi.
2017. jan. 16. 17:56
 4/14 anonim ***** válasza:
26%
Elég szégyen 8 évesen iskolát kezdeni. Ha 0. osztályba megy, akkor minimum 21 évesen érettségizik. Mások ennyi évesen majdnem lediplomáztak. Én utáltam volna a szüleimet, ha így kicsesznek velem.
2017. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Az én lányom elsős - februárban tölti a nyolcat. Minden gyerek más, nála egészen biztos voltam benne, hogy kell neki még egy év, hogy 'érett legyen' az iskolára. A tudásával nem volt gond, de, ahogy te is mondod, csak akkor teljesített jól, és érezte magát jól feladatmegoldás közben, ha egyedül volt a pedagógussal. Egy év alatt rengeteget változott, remekül teljesít az iskolában, és meg sem tudom számolni, hány barátja van - abszolut központi figura lett a korábban visszahúzódó lányunkból. És pont ennyire ellentéte a második - ő június végi, de biztosra veszem, hogy időben fogja kezdeni az iskolát. Ha nem tudod kívülállóként nézni a gyermekedet (és nyilván nagyon nehéz ), akkor vidd másik szakemberhez - de ha nem a tudásával van a gond, akkor inkább idegen környezetbe (akár játszóházba, gyerekkoncertre), és ott figyeld meg, hogy viselkedik a többiekkel. Egyébként egyre kevesebb az olyan gyerek, aki 6 évesen kezdené az iskolát - és emiatt lehet nehezére esne az iskolában, hogy a többiek jobban teljesítenek - mert ők már nagyok, és máshogy gondolkoznak..
2017. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Tudjuk 4-es, te mar akkor szultel, mikor mas meg suliba jar. Ne razd magad.


Hallgass a szakemberekre es a megerzeseidre egyarant. Ha 8 evesen kezdi, akkor sem dol ossze a vilag.

2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4.Talán, ha téged is tartottak volna egy évet, a születési dátumából kiszámolhattad volna, hogy 19 évesen fog érettségizni.

2017. jan. 16. 23:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagy, ha 0.évet kezd 20 lesz.
2017. jan. 16. 23:54
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem én akarom, sőt a gyereknek minden fejlesztést megattam. Az iskolaérettségi vizsgálaton év elején nem volt gond. A pszichológusnál is minden feladatot szépen megcsinált. Az ovónő se látott problémát eddig, csak a fejlesztő állit olyanokat, hogy ezt és ezt nem tudja, amit itthon is és a pszichológusnál is tudott.A másik fele, hogy mi a divat és mi jó a gyereknek is két külön dolog. Itteni iskolában elsőben 15 gyereket küldtek pszichológushoz, mert iskolaérettlenek voltak. Én is az voltam, emiatt kétszer jártam az elsőt, utána kitűnő tanuló voltam még a gimiben is, ezért vagyok dilemmában.
2017. jan. 17. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Én magam vinném el a nevtanba, ott felmérik. Azután döntenék.
2017. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!