Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan tudom visszatartani,...

Hogyan tudom visszatartani, ha korából adódóan mennie kell iskolába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, h változtak a jogszabályok, ezzel kapcsoltaban lenne pár kérdésem!

A helyzet a következő: kislányom 2017 október elején tölti be a 7. életévét! Az óvodában azt mondják, h mennie kell iskolába a korából adódoan! Végeztek küldönböző felméréseket Pl. Sindelar teszt, Tsmt, iskolaéretsségi feladatok, ahol vegyes eredményt ért el! Tehát az ovonok szerint mehet iskolába, mivel a korából adódóan "kell" neki menni, habár a tesztjei nem lettek túl fényesek, de mivel "benne van a korban" ez nem érdekel senkit!

Én bizonytlan vagyok, mert szerinetm még kéne maradnia egy évet! Ha ezt szeretném azt hogyan tudom elérni?Mi kell hozzá, h az oviba tartsam?vagy mindenképpen mennie kell a kora miatt?

Amúgy koncentrációzavaros, nem tud rendesen húzamosabb ideig semmire odafigyelni, nem érdekli a rajzolás, színezés stb.

Ő 4 évesen kezdte az ovit, szóval ez a 3. éve, ha maradna akkor 4 évet járna!

Köszönöm a segítséget!


2017. jan. 17. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Próbálkozz a gyerekorvosotoknál.
2017. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Nevelési tanácsadóba
2017. jan. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem előnyös 8éves koráig óvodába járatni egy gyereket. Nemcsak az óvónők a szülők feladata is az iskolába felkészítés.
2017. jan. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az utolsóval. Rengeteg idő van még szeptemberig. Tudod, hogy mik a problémás területek, segíts neki. Számtalan fejlesztési lehetőségről tájékozódhatsz a neten. Ha nincs rá lehetőséged, hogy elvidd, akkor otthon is készülhettek. A gyermeked mit szól az iskolához? Hogy reagál, ha szóbakerül?

Nem az a megoldás, hogy majdnem 8 évesen küldöd a 6.5- 7 éves elsősök közé.

2017. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Ezek alapján nem kell visszatartani.

Szakemberek állítják hogy mehet, akkor miért akarod kisebbek között hagyni? Úgy soha nem fog fejlődni ha nem emelik a szintet körülötte sem.

Ne féltsd, fel fog zárkózni, bízzál benne és támogasd.

2017. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Kérj minél előbb időpontot a nevelési tanácsadóba. Ott komplett iskolaérettségi tesztet csinálnak, és ha szükséges, fejlesztést is előírnak neki. Vagy az oviban kap fejlesztést a teszteredményei alapján?
2017. jan. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

A koncentráció zavart nem növi ki jövőre, mindenképp sokat kell majd segítened neki a suliban.

Többnyire kamaszkorban kezdik kinőni, és akkor is változó, hogy ki mennyit változik.

Gondolom, nem 14 éves koráig akarod óvodában tartani.

Mindkettőtök számára megnyugtató lenne, ha beülnél vele egy nyílt órára az elsősökhöz. Ott a saját szemeddel látod, hogy mennyire tud egy órát végigülni, és hogy milyen szinten kell teljesíteni.

Elsőben minden suliban az a cél, hogy meglegyen az átvezetés az ovi és a suli között, sok a játékos feladat, stb.

Nagycsoportos ovisoknál pedig egyre több az olyan feladat, ahol ülni és figyelni kell, sőt nálunk "lecke" is volt néha, hogy az se legyen új.

Ne úgy képzeld el, hogy egyből bedobják őket a mélyvízbe, és 45 percet kell írni néma csendben. :)

Bízz a lányodban!


Viszont élete végéig túlkoros lesz minden osztályban, ami később is céltáblájává teheti a szekálásoknak. Akkor is, ha egyébként remekül tanul és felveszi a tempót.

De a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni.

Nem rögtön elsőben fog szívni, hanem mondjuk harmadiktól. De a gimi végéig!

Utána azért fogtok kínlódni, mert utál iskolába járni.


Szerintem kétszer gondold meg, ha visszatartod, mert visszacsinálni nem lehet, viszont az alap probléma nem fog megváltozni, csak te kapsz egy év haladékot, hogy le kelljen ülni vele leckézni.

2017. jan. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%
Ritka nagy kibaxas lesz a gyereknek, ha 8 évesen kezdi majd az iskolát a 6evesek között. ...
2017. jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem maradhat már óvodába.

Egyébként én sem tudtam semmit tenni ez ellen, nekem viszont augusztusba töltötte be a 6 évet és már szeptember óta iskolás. Jól kitoltak velem az óvónők. :(

2017. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Jár tsmt tornára heti 2 szer, illetve itthon is csináljuk a feladatokat! Ott nincs vele nagyobb gond, inkább csak rá kell néha piritani, h figyeljen oda, mert sokszor elkalandozik! Illetve a terapeuta egy kedves, ha határozott hölgy, aki elvárja, h figyeljenek rá és csinálják a feladatokat! Ezt sokszor nehezményezi, h túl szigoruak hozzá, és ezért nem is szivesen megy!

illetve még probálunk feladatokat csinálni itthon is rajzolás szinezés stb., de utálja és büntetésként éli meg, ha leülünk rajzolni!

Részmunkaidőben dolgozom, így viszonylag sokat tudok vele foglalkozi, és ha majd sulis lesz akkor is be van tervezve a napi rutinba az otthon tanulás, mert biztos vagyok benne, h szükség lesz rá.Szóval nem emiatt tartanám vissza, h ne kelljen fele foglalkozni!

Amúgy én is ezért hezitálok, mert nagynak érzek egy 8 éves gyereket a 6 évesen közé, másrészt viszont, ha a korát nem nézzük, csak a teljesítményét, akkor semmiképpen nem iskolaérett!

A fő gondom, h a "teljesítménye" alapján határeset, de ez párosul az iskolaérettségi korral, így természetesen küldenék! Az oviba olyan gyereknek javasolták a visszatartást akinek jobbak lettek az "eredményei" de fiatalabb! Remélem érthetően fogalamaztam :)

2017. jan. 18. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!