Óvodai stressz?

Figyelt kérdés

Kisfiam tavaly szeptemberben kezdte (volna) az ovit, ha nem lenne sokat beteg. Ezidáig kb. 3 hetet járt,azt sem folyamatosan.

Nagyon rosszul viseli, és ez nem csak a reggeli sirásra vonatkozik. Az egész délutánt úgy tölti, hogy a másnapi ovitol retteg. Az oviban nem eszik egyáltalán, inni is csak nagyon keveset. Mostanra már eljutottunk oda, hogy itthon sem nagyon akar enni, az eddigi cserfes kisfiubol szorongó, szomorkodo, pityergo lett.

Az oviban nincs baj, az óvónők nagyon türelmesek, kedvesek, es aut mondogatjak, hogy csak vigyük, vigyük, de ők az itthoni stresszről nem tudnak.Vegyes csoportba jár.

Egyrészt otthon is tartanám, másrészt arra gondolom, talán jót tesz neki az ovi, ha elég kitartóan visszük.

Bár nem is barátkozik senkivel, nem is játszik. Az óvónők szerint nagyon értelmes , okos.

Volt már valaki hasonló helyzetben,?

Bocsi a hibákért, siettem és telorol irok.



2017. jan. 18. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Én amugy nem vinnem, latszik h rossz neki. :(

2017. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?El tudja mondani miért sír? Te hiányzol, vagy bántja valaki stb

.. Erről beszél?

Az én gyerekemnek is hasonlóan nehezen indult az óvoda.

2017. jan. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémmel is hasonló volt. Minden reggel sírt, a szívem szakadt meg. Egyszer próbáltam neki magyarázni, hogy minden gyerek jár oviba. Rám kiabált, hogy igen, de nem ebbe az oviba! Akkor esett le, hogy itt az óvodával van baj, hiába mondtak minden jót az óvónők és hiába voltak kedvesek. Még aznap leültem az internet elé, kerestünk együtt egy szimpatikusat, kértem időpontot, hogy megnézhesse a gyerek. Elmentünk, körbement, megnézett mindent, azt mondta ez jó lesz. Az első naptól szeretett oda járni. Áldom a sorsot, hogy volt lehetőségem rá másikba vinni.
2017. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Sajnálom szegényt... Én az óvónőkkel beszélnék arról, hogy otthon is nagyon stresszes a kisfiad, valamitől nagyon fél. Van valami ötletük, tanácsuk hogy mit tegyél? Lehet, hogy az idősebb gyerekektől fél? Esetleg nem lehetne homogén csoportba áttenni? Vagy esetleg van ovipszichológus, aki meg tudná nézni? Szerintem az nem megoldás, hogy nem viszed oviba, mert előbb-utóbb be kell szoknia... ebben igaza van az óvónéninek.
2017. jan. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3 és fél éves. Azt mondja az a baja,hogy ott kell lenni. Arra gondoltam hogy még éretlen az ovira. De ez sem megoldás hosszú távon, mert ha nem eszik,iszik,beteg lesz. Délben el szoktuk hozni,pont ezért, hogy egyen. De ma már itthon sem evett,teljesen rossz kedve van.
2017. jan. 18. 16:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Az előbb elirtam, nem vegyes csoportba jár, csak kicsik vannak.
2017. jan. 18. 16:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol, vedd ki, s próbáljátok meg fél év múlva, vagy jövőre.
2017. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
18%

Szokott más vigyázni a fiadra, vagy eddig csak te voltál mellette? Ha keveset vigyázott rá ,,idegen,, akkor érthetően szorong. Gyerekek önszántukból nem szoktak éhen halni, tehát a tapasztalatom szerint pár napos nem evés után megjön az étvágya, csak ne forszírozd a témát.


Ha egyszer eléri, hogy a ,,szorongása,, miatt nem viszed, akkor mi lesz sulis korban?


Most tél van, de tavasszal ismerkedj össze egy-két csoporttárs szüleivel, akikkel összejárhattok (játszóteres találka), így már nem OVIBA megy, hanem megy játszani ZALÁNNAL pl. Kérdezd meg mit csinál szívesen ott és úgy induljatok reggel: megyünk, hogy játszhass a ...-tal. Anya addig elmegy dolgozni, ....., de ebéd után, uzsonna után... itt foglak várni.


Nekem is ilyen volt a fiam.. most a sulit utáljuk..

2017. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!