Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező az oviban aludnia a...

Kötelező az oviban aludnia a gyereknek?

Figyelt kérdés

20hónapos a kislányom,áprilisi ugyan,és lesz majdnem 3,5 éves mire oviba megy,de belefáradtam az altatásokba,képtelenség! Újszülött kora óta sem alszik jól,éjszaka alszik 10-12órát,de hónapok óta a délutáni alvás egy rémálom! 1,5órát szenvedek vele,mire alszik,1,5órát alszik ekkor,de aztán az este megint egy rémálom,szintén 1-1,5óra altatás,és 10óra mire alszik! Többször volt már,hogy feladtam,hogy akkor majd összeesik,ha összeesik,persze eddig egyszer sem dobta el magát,hogy alszik :D

Viszont a kimaradt délutáni alvások után este fél 9kor gond nélkül aludt el,és ígyis aludt reggel 7:30-8-8:30ig is akár! Ha nem is alszik délután,akkor sincs vele baj,nem nyűgös,a szemein persze látszik,de nem dilis! :/

Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 19. 14:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem fog aludni, egy kinszenvedes lesz neki a harom ev. Ovi elotti hetekben ebreszd koran, hat korul. Delben ebed. Tedd le fel egy korul aludni.
2017. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk ha nem alszik du. akkor el KELL vinni ebéd után, nem maradhat ott!
2017. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Jobban le fog fáradni az oviban, a gyerekek között.

És nem aludni persze nem kötelező, de feküdni az ágyában igen, pláne a kicsiknek.

2017. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Én beszéltem az ovónénikkel, hogy nem alszik délután. Megcsinálták neki az ágyát lefektették, majd ő ott szépen csendben eljátszott. Amikor elaludt rögtön hívtak, mert tudták, hogy beteg lesz. Nem volt semmi gond, mert nem aludt.
2017. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

A csendes pihenő a kötelező. Nem zajonghat, nem zavarhat másokat.


Akkor se tudna aludni, ha az ovi napirendjéhez igazodva kelne reggel?

Kicsit más azért 6-kor kelni, kizárt hogy ne dőljön ki.

2017. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem aludtam oviban. Sosem szerettem a délutáni alvást (kivéve most, 30 évesen... :D) Viszont mindig lefeküdtem és csendben elnézelődtem. Én ugyan nem emlékszem rá, de anyum mindig emlegeti, hogy milyen büszke volt rám akkoriban, hogy elmagyarázta nekem ,hogy olyankor csendben kell lenni, mert kicsit pihennek a játékok, meg alszanak a gyerekek és nem szabad őket zavarni. Én meg szót fogadtam. Ha semmi nem segít, akkor esetleg próbáld meg ezt, hogy csendes pihenőt iktattok be és nem kötelező elaludni, csak hagyni kell a játékokat pihenni :)
2017. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Picivel volt idősebb a fiam, mikor bölcsibe ment. Az otthoni altatás kínlódás, 1-1,5 óra biztos volt. Bekerült a bölcsibe, kb 1 perc kellett neki minden rituálé nélkül. Az oviban se bírja ki a mese végét.
2017. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is próbáljátok ki, mert tényleg más az ovi, ott egyrészt jobban kifáradnak, másrészt a többi gyerek szuszogása elaltatja őket (szerintem néha még az óvó néniket is :) ).

Az én lányomnak is kevesebb az alvásigénye az átlagosnál (mindig is az volt), de az ovi első éveiben mindig elaludt!


Aztán kb. középsőtől változott a helyzet. Akkor annyit vártak el, hogy csendben foglalja el magát, amíg a többiek alszanak: adtak neki képeskönyvet, ceruzát.

Nagycsoportban meg már sokan voltak, akik nem igényelték a délutáni alvást, akkor úgy oldották meg, hogy alvásidőben tartották a különböző fejlesztő foglalkozásokat azoknak, akik nem aludtak.

2017. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Még bőven ráérsz ezen agyalni.

És azt is számold hozzá, hogy ha oviba jár majd, akkor nem igen lesz reggel 8-ig alvás.

2017. jan. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Egy kicsit túlpörög,pár hetesen gyengébb idegrendszert diagnosztizáltak,EEG vizsgálat túlműködött agyi tevékenységet jelzett,és B vitamit kapott fél évig,amivel elég jól felturbozták az agyi tevékenységet is! 20hónaposan elénekli a Mókuska,Mókuska,számol,angolul énekli a Finger Familyt,színeket mond,nem fényezésként mondom,inkább ugye a "betegségéből" fakad,és ez miatt megy nehezen az alvás,hogy egyszerűen nem bír megnyugodni,leállni,folyamatosan jár az agya szerintem!

Reggel nagyon nehezen kel,ha ő nem akar felkelni,akkor bombát is robbanhatnánk mellette.. nem egyszerű! :/ de akkor ezek szerint óvoda válogatja,bár ki tudja,lehet,hogy az hozza meg a törést ;)

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. jan. 19. 14:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!