Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyámügy el fogja venni tőlünk...

Gyámügy el fogja venni tőlünk a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán estefele a lányom elmesélte , hogy az óvónéni megkérdezte tőle , hogy szoktuk-e bántani őt és a testvéreit ős igennel válaszolt.(itthon persze nekem kifejtette mikor megkérdeztem , hogy hogyan mikor és miért érzi ezt így , szépen el is mondta.)Itt megállok tisztázni , hogy igen igaza van részben , mert előfordul , hogy végső eszközünk az , ha a popsijára csapunk , de nála évi 2 x kell.Viszont a nagyobbik öccsével nem bírunk , amit már jeleztem az óvoda felé is hiszen ők is jelezték , hogy nagyon agresszív és nem viselkedik stb.Viszont semmi tanácsot , támogatást , segítséget nem kaptunk.Nem mindennap kapnak popsist , ritkán , ha kapnak is az általában olyan dolgok miatt van , mikor iszonyat módon belelendülnek a verekedésbe és hiába szólunk hiába szedjük szét őket nem bírják befejezni , illetve , amikor tönkretesznek szánt szándékkal valamit többszöri felszólítás után is.Totál tanácstalanok vagyunk , mert konkrétan nem tudtuk , hogy hova forduljunk , mikor én pszihológust kérdeztem az óvónőktől azt mondták , hogy azt még ilyen korban nem kellene , márpedig szerintem sajnálatos módon túl megy minden határon amit a középső gyerekünk művel.Pl.: olyan erősen megharapja a testvérét , hogy 2 hétig ott marad a nyoma egyik pillanatban még játszik a másikkal utána meg csinál egy ilyet és mikor próbálom levakarni a másik gyerekről még agresszívabb és zúz mindent , pl előző héten a fa kockát dobta a tv-hez úgy , hogy be is tört.És amikor próbálom leállítani kérdezni , hogy ezt miért csinálta , vagy lenyugtatni , hogy gyere menjünk ki vagy menj ki ott püföld a párnát , hasztalan , még engem is elkezd ütlegelni. Sok ismerős mondta , hogy lehet , hogy "beteg" nem tudom egyenlőre semmi segítséget nem kaptunk ebben , egyébként sokszor meg olyan , mint egy mintagyerek , ilyen hirtelen hangulatváltozásai vannak , amit mi egyáltalán nem tudunk már kezelni.Tudom rossz az eszköz , de esküszöm csak úgy bírja befejezni.Szóval ezt így elmondta a lányom az óvónéniknek(lányom nagycsoportos) mikor rákérdeztek és azt mondta , hogy utána valamit felírtak egy papírra.Kérdésem az lenne , hogy szerintetek próbáljak az óvónővel , mélyebben belemenni ebbe a témában , vagy mindegy , mert így is úgy is gyámügyre viszik ezt a dolgot.Illetve , hogy ilyen esetben mit tehet az ember? Azt nem értem még , hogy akad az oviban 1-2 olyan romaszülő az óvódában , akik az óvóda utcájában is kukáznak , koszossak , a gyereket is koszosan adják be , de magyarok között is van olyan , aki az óvódán belül órdít a gyerekkel , avgy már hazafelé kifele az oviból veri a gyereknek a fejest és vonyít vele.Erre minket spécíznek ki akik nem órdénáré nagy pofájú szülők meg stb. ?

2017. szept. 27. 13:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
53%

Nem kellett volna hagyni idáog elfajulni a dolgot (persze tudom mondani könnyű). Szerintem keresserek fel egy gyermekpszichológust mert szakemberre lenne szüksége. Egyébként ha hisztizik vágjátok be a hideg zuhany alá, nekem annó bátyám volt ugyan ilyen, 2szer kellett vele ez eljátszani, 3. alkalommam már elég volt annyit mondani, hogy megy a zuhany alá ha nem viselkedik. Persze ez lehet nem működik, csak egy ötlet. Viszont valamit mindenképpen kezdeni kellene, mert lehet egyre súlyosabb lesz a dolog. A szomszéd kislány is midíg hisztis volt, de rá lett hagyva állandóan. Most 9 éves, ha bármi nem tetszik neki konkrétan úgy üvölt, mint egy nemnormális, sikít, agresszív és nem tudnak mit kezdeni vele.

Sok sikert, ne hagyjátok annyiban, egy pszichológushoz tényleg jó ötlet lenne minél hamarabb elvinni.

2017. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy néha egy szülő végső elkeseredésében egy nevelő célú pofonnal, vagy odacsapással zárja le a cirkuszt. Ezt csak az értheti meg, akinek ilyen gyereke van és minden eszköz elfogy. Hiába papolják, hogy kímélni kell a gyereket, sem testi, sem lelki fenyítést nem kaphat (hiszen már a szóval fenyegetés is lehet gyerekbántalmazás), nálunk is volt olyan, hogy a gyerek dührohamot kapott, rúgta lábbal az üvegajtót, és jobbnak láttuk berakni a zuhany alá. Le is nyugodott 2 perc alatt, viszont ha hagyjuk, akkor lehet, hogy szétrúgja az üveget és ott vérzik el előttünk, vagy épp az anyja haját tépi ki tövestől. Forduljatok nevelési tanácsadóhoz, mert ha egyébként normális körülmények között nevelitek a gyerekeket (veszekedés mindenhol van), akkor simán elképzelhető valami idegrendszeri rendellenesség, amit viszont kezelni kell. Nyilván szakember meg tudja fejteni, hogy betegségről van-e szó, vagy csak több figyelmet kíván tőletek a gyerek, esetleg valamit rosszul csináltok otthon, előtte beszéltek meg olyat, amit nem kéne, számtalan dolog lehet. Mindenki hibázik, senki nem tökéletes, sehol nem tanítják, hogy legyél jó szülő, a legtöbb szülő ösztönből cselekszik, vagy azt csinálja, amit ő látott, tapasztalt otthon 20-30 évvel ezelőtt. Szerintem ezért nem veszik el a gyereketeket, mert elnáspángoljátok, hiszen kb. 10 családból 8-nál a mai napig előfordul.
2017. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Próbáltuk ezt a zuhanyzós dolgot , sőt olyankor csíp , rúg , üt , harap.Nekem például az első fogam fele lepattant , mikor zuhanyzóból kiakartam emelni , hogy ez így nem működik , nem válik be nála.Azóta meg se próbáltam újra.
2017. szept. 27. 14:03
 4/40 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk ennél komolyabbert se veszik el a gyereket....


Verés helyett már rég még kellett volna keresni egy gyermekpszichologust, ha nem sikerül nevelni a gyerekeidet. Az enyém se volt piskóta kicsinek, rendesen kiboritott nem egyszer, de sosem vertem meg

2017. szept. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
De egyébként tudottam az óvodáknak is kellene , hogyan legyen gyermek pszihológusuk nem?
2017. szept. 27. 14:04
 6/40 NyuszikaNYC20000 ***** válasza:
100%
A gyermekvedelemnek tobb kell ahoz hogy kiszakitson egy gyereket a csaladi kozegbol.lehet hogy felkeresnek majd titeket ellenorzes celjabol de ha igy lesz el tudjatok mondani hogy mi a problema.altalaban naluk van ingyenes pszihologus meg lehet hogy segiteni is tudnak a kisfiu ugyeben.ezt az agresszivitast meg kiskorban kell megfejteni hogy mi az oka.lehet hogy lelki eredetu de lehet hogy valami mas.remelem megoldodik az ugyetek!!legyel eros es hatarozott mutasd meg a gyereknek hogy ki a fonok otthon mert ha erzi hogy nyerekben van annal jobban csinalni fogja!!
2017. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Írtam , hogy az óvodától próbáltam már tavaly segítséget kérni , de elutasítóak voltak , a mai napig azzal jönnek , hogy hát lehet nem kellene óvodába hozni , mert nagyon nehezen bírnak vele meg stb.De segítségnyújtást vagy támogatást , tanácsot nem adnak.Én úgy tudom kötelességük lenne nem?
2017. szept. 27. 14:06
 8/40 anonim ***** válasza:
82%
Kérd meg, hogy rajzolja le, hogy milyen apa, meg anya, ha otthon vagytok együtt. Ha azon a képen is agressziót vélsz felfedezni, tényleg pszichológushoz kellene fordulnotok.
2017. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%
Az óvoda csak akkor fordulhat a nevelési tanacaadohoz, ha a gyerek kirívó viselkedésű. Neked mint szulonek viszont bármikor jogod van tőlük segítséget kérni
2017. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%

Ha úgy érzed, szükség van rá, ne az ovitól várd, hogy pszichológust vagy bármi fejlesztést ajánljanak, keresgélj a neten magánt, ki van hozzátok közel, vagy kérdezz rá védőnőnél, gyerekorvosnál.

Én sem hiszem egyébként, hogy elvennék, különben sem ez az első lépés tudtommal, ha bejelentésre is került volna bármi.

2017. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!