Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem aludhatnak a gyerekek az...

Nem aludhatnak a gyerekek az oviban?

Figyelt kérdés
3 fiam van, 6 3 és 1 évesek. Szeptembertől új oviba járnak, és azt mondták, hogy mivel itthon vagyok a picivel, nem aludhatnak ott, mert nincs hely. Viszont a kicsinek így teljesen borul a napirendje, nem tud át szokni a napi 1 alvásra, mert fél 1 kor kell menni a nagyokért. Szeretném ha ott aludnának az oviban, hogy a kicsi is rendben legyen, a dolgommal is kész legyek. Mit tehetnék?
2018. jan. 8. 10:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nagyon balhézni nem szeretnék, mert a legkisebb is ide fog járni...
2018. jan. 8. 10:59
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem tilthatják meg, csak próbálkoznak, hogy kevesebb dolguk legyen.

Nincs hely? És ha nem lennél otthon a picivel, akkor lenne? Vagy akkor mit mondanának?

2018. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Üdv a klubban. Nem tilthatják meg, mi alá is írtunk egy papírt, hogy tudunk róla, de akkor is ránk szóltak, hogy ha lehet ne aludjon ott a gyerek. Viszont azért volt anyuka, akit ez nem érdekelt és a gyereke ott aludt úgy, hogy ő kicsivel otthon volt. Beszéld meg az óvónővel, hogy de, te szeretnéd, ha ott aludna.
2018. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
43%
ha az anyuka otthon van gyesen akkor (néhány helyen)valóban csak délig szoktak ezek a gyerek lenni.de ez főleg ovi függő. Nálunk mivel volt hely,így nem volt probléma hogy egésznap maradhasson.
2018. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérhetnek, hogy hozd haza ebéd után, de NEM KÖTELEZHETNEK rá. Próbálkoznak, mert nem akarnak sok gyereket délutánra. Ha törvényre hivatkiznak, akkor mond, hogy mutassák meg azt a törvényt. Igaz, hogy napi 4 óra kötelező ovi van, de olyan nincs, hogy kötelező elhozni, mert te otthon vagy. Az meg, hogy nincs hely, kamu, mint írták is, ha dolgoznál, akkor lenne hely? Én egy ideig mentem ebéd után a nagyobbért fél egyre. Mindig ehhez kellett a kicsi etetését igazítani. Mire kijöttünk az oviból sokszor 13 óra volt, mert 12:45-kor fejezték be az ebédet. Hazafele minden sarkon meg kell állni, főleg egy 3 évessel, akit minden érdekel, így volt, hogy 14 órára értünk haza. Akkor altassam? A kicsi is éhes már. Szörnyű. Úgyhogy mondtam ott alszik, mikor felkel megyek érte. 14:30-15:00 között kelnek, addigra mindig ott voltam. Ne hagyd magad, ha neked nem jó!
2018. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem értem egyébként, hogy miért vagyok kevesebb, mint egy dolgozó anyuka?! Mosok, főzök, takarítok, rendezem a házat, lassan tavasz, a kertben is lesz dolgom, én vásárolok, stb. Plusz egy 1 éves "hátráltat"... Próbáltam beszélni az óvónőkkel, süket fülekre találtam, szintén csak a nincs hely magyarázat. Na de ha mennék vissza dolgozni, akkor hogyan oldanák meg? Akkor lenne hely? Nem értem én ezt. A gyerekek óvoda kötelesek, de csak fél napot járjanak.
2018. jan. 8. 11:29
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
nem vagy kevesebb..-csak otthon vagy. és így már van hol lennie a gyereknek. gondolom így gondolkodnak
2018. jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy nincs hely, mert akkor fel sem veszik a gyereket az oviba.

valóban megkérhetnek, de nem kötelezhetnek rá.


Mondd meg, hogy mostantól nem tudsz menni délben a gyerekekért, nem tudod megoldani. Ennyi. Nem tartozol nekik magyarázattal, hogy miért nem.

2018. jan. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
Óvodavezetővel beszélj.
2018. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérhetlek, de nem mondhatják, hogy nem aludhatnak ott. Ha mégis, akkor szépen menj be a jegyzőhöz és mondd el a problémát.
2018. jan. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!