Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodakezdés évközben?

Óvodakezdés évközben?

Figyelt kérdés
Kislányom januárban tölti be a 3at,nappalra szobatiszta,alváshoz még pelenkás.Az idei beiratkozáskor még nem beszélt tisztán,és nem igazán igényelte a gyerektársaságot és úgy döntöttünk akkor,hogy még nem adjuk be a jelentkezést.Most úgy érzem,már hiányzik neki és januártól jó volna oviba járnia.Hogy működik ez?Lehet évközben is felvételt kérni az óvodáknál?(Nem a körzeti..)Ha van önök között esetleg szakmabeli,vagy személyes tapasztalattal rendelkező,nagyon hasznos lenne!
2018. nov. 27. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Magyarorszagon oktatási évre vesznek fel gyereket óvodába, tehet májusban van jelentkezés szeptemberi -augusztusi-kezdessel. A gyereknek nem tenne jot egy már összeszokott csoportba bekerülnie, de megpróbálhatod. Sok esély nincs rá ugyan, hogy felveszik, de próba cseresznye
2018. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem irattad be a tavasszal oviba, akkor nem tud menni, mert nincs helye.

Most tavasszal kell majd beiratnod jövő őszre.

2018. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Érdemben nem tudok válaszolni, de a lányomat beirattam 2 évesen (amikor kellett), de csak 3,5 évesem vittem. Menj be az oviba és kérdezd meg, az a legegyszerűbb.
2018. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Évközben akkor lehetne kezdeni (nálunk legalábbis), ha beírattad volna tavasszal. Pl.: lányom is januárban kezdett, de a felvétele már megtörtént tavasszal.

Sőt olyan is van, aki beíratja ugyan, de egyáltalán nem kezdik el évközben.

2018. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem meg ha van hely akkor tuti felveszik.

Gondolom sokszor elöfordul évközbeni költözés is...


Ami viszont pont jó neki, hogy az ovit már egy össze szokott csoporttal kezdené, nem csupa ordító , foglalkozást igénylö kicsivel.


Lányaim vegyes csoportokba kerültek, és mindegyiknek a szülinapja miatt szeptemberben kezdödött, de mindegyiknél az ovonök külön idöpontot adtak, hogy mikor kezdjük. ìgy naponta 2 új gyerek volt csak.

2018. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha van hely felfogják venni, főleg ha mondjuk visszamennél dolgozni, tehát konkrét indokod is van. Én januárban vettem fel az ovival a kapcsolatot, márciusra ígérték (akkor töltötte a fiam a 3.évet), hogy mehet és mehetett is.
2018. nov. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg ovija válogatja.Az én fiam is januárban töltötte a 3-at, és február 1-el kezdte az ovit. Nálunk nem volt gond egyáltalán.Én előtte szeptemberben bementem az oviba, megkérdeztem mi a teendő.Azt mondták februárban kezdhet.Igy is volt, semmi gond nem volt abból hogy ő nem szeptemberben kezdett.
2018. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és szívesen várom a további tapasztalatokat és véleményeket!
2018. dec. 2. 23:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A legbiztosabb az, ha bemész a kiszemelt oviba, és megkérdezed! Ha van hely, felveszik.
2018. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!

Természetesen januártól is elkezdheti gyermeke az ovit.A heterogén (vegyes életkorú) csoportokban félévente van felvétel.

A beszokatás időszaka nagyjából 2-3 hétig tart, javaslom, hogy előtte látogasson el gyermekével a választott óvodai csoportba és töltsenek el ott együtt néhány órát. A szülő jelenlétében könnyebben megbarátkozik az új környezettel, az óvodapedagógusokkal és a többi gyermekkel. Az első napokban csak rövidebb ideig hagyja ott gyermekét, mert nagyon nehéz lesz az elválás és a gyermek azt követően sem nyugszik meg. Jellemzően 2-3 hét mire kialakul a gyermekben a bizalom és megérti, hogy anya nem hagyja ott végleg, délután érte fog menni.

(Egy óvodapedagógus)

2018. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!