Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tavaly beirattam a gyermekemet...

Tavaly beirattam a gyermekemet a körzeti óvodába, de csak előjegyzésbe vették. Mit tegyek? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Most napokon belül betölti a 3. Életévét. Nekem már márciusban munkába kell állnom. De az óvoda nem fogadja a gyerekem mert tele vannak. Nyár óta havonta bejárok az oviba hogy mi a helyzet, és sose tudnak semmit mondani. Körzeti ovirol van szó. Kérdeztem , hogy ilyenkor mi a teendő. Erre az a válasz, H nem tudják, mert a többi ovi is tele van. A munkahelyem meg nem fog rám várni szeptemberig. Kihez kell fordulni ez ügyben? Ertem, hogy a jogszabályok szerint szeptemberben kezdhetne. Akik augusztus 31 ig betöltik a harmat azok a gyerekek szeptemberben kezdhetnek. De év közben mi van? Nincs üresedés és így nem tudják fogadni. Valaki járt ebben a cipőben? Kétségbe vagyok esve.
2019. jan. 30. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes erről nem szólnak a hírek, csak szüljél-szüljél életre halálra, aztán old meg, vagy vidd magába egy havi fizetésért.

Távolabbi óvodába nem vehetik fel?

2019. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Magánoviba adod, vagy családi napközibe, ha nincs szülői segítséged.

Más megoldás nincs, mert az ovi nem köteles felvenni.

Ha nincs hely, hiába mész a fenntartóhoz, vagy akárkihez, mivel nem óvodaköteles a gyereked, ezért nem kell felvenniük.


Futhatsz egy kört a munkahelyhez közeli oviban, hátha oda felveszik (bár oda is tavaly kellett volna beíratni).

Illetve még a bölcsi lett volna megoldás, de ugye akkor 2,5 éves korában kellett volna kezdened dolgozni.



Fiam áprilisi, ő bölcsibe ment szeptembertől, én dolgozni, és 3,5 évesen ment oviba.

2019. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem tudjàk fogadni egyik oviban sem, akkor hiàba szaladsz fűhöz-fàhoz,nem tesznek ki senkit a kedvetekért. Amit tehetsz,hogy keresel egy csanàt vagy megoldod csalàdon belül illetve bébiszitterrel.
2019. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a többi ovi is valóban tele van-e, csak akkor fogod biztosra tudni, ha mindegyiket végigjárod. Tele és tele között is van különbség, az egyik tényleg még fekvőhelyet sem tudna már biztosítani többnek,a másik "tele" ovi meg simán, csak a megszokott létszám már megvan.


Ha ez nem megy, akkor marad a családi napközi vagy magánbölcsi legalább szeptemberig. Azért magánbölcsit és nem magánovit írtam, mert szerintem egy jó bölcsiből könnyebb egy átlagos oviba váltani, mint egyik oviból - meghatározott szabályokkal, napirenddel - egy egészen másképp működő oviba, illetve egy magasabb szinvonalú oviból egy államiba.

2019. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

"Érdekes erről nem szólnak a hírek, csak szüljél-szüljél életre halálra, aztán old meg, vagy vidd magába egy havi fizetésért."


Mert legalább 3-at kell szülni, ott kezdődik a "család". És ott már könnyebben megoldott ez a dolog. 1 gyerek nem gyerek, 2 meg még motiválható még egyre...

2019. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért nem mentem a többi oviba, mert a mi korzetunkbe 4 óvoda van. És ahova beirattam ott dolgozik a 4 ovi vezetője és ő mondta, hogy nincs hely a többibe sem. Gondolom csak nem hazudna. De azért körbe futok. Sajnos magán ovi nincs a városba. Magán bölcsik vannak. Kettőt hívtam fel eddig de ők csak 3 éves korig fogadnak gyereket. Most a védőnőm ugyan úgy azt tanácsolta mint ti, hogy fussak körbe a körzetben. Ha nincs tényleg sehol, akkor írjak a jegyzonek. Panaszolni kell, hogy a körzeti ovi nem tud biztosítani helyet, meg kell hogy oldják. Nagyszülők nem Mindig tudnának rá vigyázni. :(
2019. jan. 30. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy megoldják, mert nem óvoda köteles a hyereked.
2019. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Bölcsibe kellett volna adni ősztől. Megpróbálhatod most is.
2019. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bölcsibe kellett volna iratni. Nézz körül, hátha valahol fogadják.
2019. jan. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az óvoda jogosan jár el. Nekem áprilisi, májusi gyerekeim szeptemberben kezdték az ovit, közel 3,5 évesen mindegyik, a februári is szeptemberben kezdte, akkor már 3 év 7 hónapos volt. Ha nincs hely, akkor nem tudnak mit csinálni, van egy létszám, amit nem léphetnek túl. A jegyzőnek viszont nem kötelessége a körzete ovit kijelölni a gyereknek. Ha panaszt is teszel, akkor a jegyző azt az óvodát jelöli ki a településen, ahol van hely. Ha tudtad, hogy a gyerkőc csak 2019 szeptembertől óvodaköteles, akkor tavaly bölcsibe kellett volna íratni, ha tudtad, hogy nincs segítséged, aki vigyázna a gyerekre szeptemberig. Amúgy magánbölcsik beveszik szerintem, családi napközi, nagyon nincs más vagy elfogadod a jegyző által javasolt óvodát, ha jelöl ki. Esetleg munkahelyedhez közeli óvoda.
2019. febr. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!