Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam július végén lesz 3...

Kisfiam július végén lesz 3 éves. Felvették óvodába, de még nem szobatiszta. Mi van olyankor, ha szeptemberig nem lesz az?

Figyelt kérdés
Próbálkozunk vele, de csak akkor pisil bilibe, ha olyan kedve van. Tudom, hogy ez egy érési folyamat, meg a fiúk később érőek. A lányaim mindketten 2,5 évesen lettek szobatiszták, nyáron. De most sürget az idő, már csak 2,5 hónap, és mennie kellene oviba. Szerintetek mit tehetnék? És mi történik, ha a nyáron nem lesz szobatiszta? Hogy megy oviba? Oda nem mehet pelenkával.

2019. jún. 13. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó sok vàltóruhát kell vinni ès minden alkalommal átöltöztetik...


Az èn lànyom aug. utolsó hetében lett szobatiszta kb egyik pillanatról a másikra, így én nem aggódnék


(A fiam most lett nappalra az, bàr pár órás eltàvra azért mèg adok rá pelenkát, ő februárban lett 3, szept.ben kezdi az ovit.


Ajánlasz neki valami jutalmat a bilibe/wc-be pisilésért?

2019. jún. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Sokat legyen pelenka nélkül a nyáron, és akkor szobatiszta lesz.


Amúgy meg az oviban majd átöltöztetik, ha baleset van.

2019. jún. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly ilyenkor én is kb. így voltam, két héttel később szobatiszta lett a lányom.

Nekem az jött be, hogy a melegben alulra nem adtam rá semmit. Ha volt rajta bugyi, megfeledkezett a dologról és bepisilt, de ha pucér volt alul, akkor nem volt gond, ült a bilire. Másfél-két hét elég volt hozzá, hogy megszokja, hogy bili, utána már bugyival is ment.

2019. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Amikor teheted, adj rá bugyit, pelenka nélkül. Sokat fogsz mosni eleinte, de a kisfiadat zavarni fogja a pisi, ahogy csorog a lábán.
2019. jún. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Amelyik nem érett, annak a gyereknek mindegy, hogy pelenkában, vagy anélkül van. Csak akkor lesz szobatiszta, ha megérett rá.

Hogy zavarná a csorgó pisi? Az sem zavar egy kisgyereket, ha nyakig sáros. Vagy vizes...


Kérdező: viszel sok-sok váltóruhát, és ennyi. Meg legyen duplán ágynemű, ha nincs szárítógéped. Az hasznos, ha délután haza kell vinni a pisis ágyneműt, és reggel vissza kell vinni tisztán.

Hidd el, nem a te gyereked az első, aki nem (teljesen) szobatisztán megy oviba.

2019. jún. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
A mi ovinkban ez nem gond. Ha nem szobatiszta a gyerek, viszed pelusban. Beviszel egy csomag pelenkát meg popsitörlőt, és szükség esetén az óvónéni kicseréli a pelust. Nem igazán értem, miért világrengető probléma ez.
2019. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért 6-os, mert szabály ellenes. Az ovi nem tárolhat használt pelenkát, mert fertőzésveszélyes hivatalosan.

Ezért van az, hogy pelenka nem lehet, de 10x átöltöztetik 1 nap, ha kell.


Amúgy meg kisebb csoportban lehet, hogy működik, de nálunk pl 30 a létszám, ki pelenkázná? Az óvónő? Addig ki vigyáz a gyerekekre? Vagy a dadus???

2019. jún. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%
Viszel pelust és kész.
2019. jún. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez lesz akkor, itthon pelenka nélkül. Sajnos panelban lakunk, de legfeljebb sokat takarítok utána. Eddig a wc-ről hallani sem akart, max bilire ült, de ma mégis kipróbálta, és úgy látom, jobban tetszik neki, mint a bili. Főleg, hogy a végén le is húzhatja.

Jutalmat még nem próbáltam, de annyira nem is szeretném. Az elég biztató azért, hogy egy hét alatt is szobatiszták lehetnek. :)

2019. jún. 13. 11:10
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sem bilizett. Lépcsős vécészűkítője volt, amit akár egyedül is tudott használni, és jóval biztonságosabb.

Ne legyen pelenka nélkül, azzal nem lesz előrébb a gyerek, csak magadat szívatod.

Adj rá bugyipelust, amivel ugyanúgy tudjátok használni a vécét, csak nem kell lakást takarítanod, ha mégis becsurran.

2019. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!