Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, ADHD, stb. gyereke...

Hiperaktív, ADHD, stb. gyerekek szülei. Mik voltak az első jelek? Hogy jöttetek rá, hogy gond van?

Figyelt kérdés
Mit tanácsolnátok annak, aki csak enyhén gyanakszik, hogy talán valami nem stimmel?

2019. aug. 8. 11:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, a fejem verem a falba attól a mondattól, hogy vidd el sportolni, majd az leköti. A legtöbb sportban szigorú szabályok vannak, és azt elég nehezen tűrik az ilyen típusú gyerekek. Tipikus sztereotípia, ami nem igazán működik.

Nekem adhd-s mindkét gyerekem. Ahogy már korábban írtátok, mindkettő többemberes baba volt. A fiam a súlyosabb, mint ahogy általában a fiúk azok. Sok tünete egybeesik az autizmussal, az óvónők fejéből nem tudtam kiverni, hogy autista, pedig vagy 5 pszichiáterrel is megnézettem, és egybehangzó volt a diagnózis. De az óvónőknek a hisztis gyerek az autista, vagy neveletlen.

Az adhd-s, ja, az nem gond, az csak eleven, elviszed sportolni, majd az megoldja. Azért ez nem ilyen egyszerű. Az adhd-nak csak az egyik tünete a túlmozgás, és nem is minden gyereknél van jelen, a lányom pl. egy ültő helyében elalszik, bárkinek mondom, hogy adhd-s, mindenki hülyének néz.

Általános jelenség:

-túlmozgás, ami lehet akár a nagymozgásokban akár a finommozgásokban, vagy együtt mindkettőben. Tehát nem bír megülni egy helyben (nekem egyik gyereknél sem jellemző). Vagy folyton a kezével, lábával babrál, soha nem áll le igazán a teste, lever, összetör, kiborít mindent.

-rugalmatlanság, ha nem az van, amit ő akar vagy megszokott kiborul

-képtelen a szabályokat betartani

-képtelen hosszú ideig koncentrálni olyan dolgokra, ami őt nem érdekli (tipikus tévedés:-az én gyerekem nem lehet adhd-s, hiszen képes óráig ellenni a legóval. Ja,mert az érdekli)

-sokszor nem érti meg a többi gyereket, a társas szabályokat nehezére esik betartani, viszont mereven betartatná a többiekkel, amivel szintén magára vonja a többiek haragját, ezért általában nehezen illeszkednek be a társaságba

-ha fiú, akkor hangoskodik, lehet durva vagy trágár

-ha lány, akkor inkább befelé őrlődik, önértékelési zavarai lesznek, pszichoszomatikus tüneteket produkál

-impulzív

-mindent elhagy, elfelejt (na, a lányomnál ez annyira durva, hogy már tényleg zavaró. Az iskolában kb. minden nap az egész osztály az ő szekrénykulcsát keresi, hetente legalább egyszer azért nem tud tesizni, mert nem tud átöltözni, mert nincs meg a szekrénykulcs. Már a nyakába akasztottuk, vettünk az idén 3 pótkulcsot, egyszerűen nem tudom a megoldást. Havonta rendszeresen hív az élelmezésvezető, hogy már megint nem fizettünk kajapénzt. De,odaadtam a gyereknek, csak ő meg nem találja, jegyzem a táska alján van. Még jó, hogy nem hagyta el. Néha röhögünk, de leginkább eszméletlen bosszantó. Remélem jövőre már csak rá tudom őket beszélni, hogy hadd fizessek utalással.)

2019. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!