Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha az 1 éves a saját keze...

Ha az 1 éves a saját keze meghosszabbításaként/eszközként kezeli a szülőt, akkor aggódjak?

Figyelt kérdés
Mindig csodálkozom, amikor az egyéves babák szülei rögtön autizmusra gyanakodnak a korosztályra teljesen jellemző dolgok miatt (nem beszél, kevés szemkontaktus, ilyesmi), erre most én is elbizonytalanodtam. 14 hónapos a fiam, és már pár hónapja azt csinálja, hogy ha akar valamit, amit nem tud megcsinálni (kinyitni egy dobozt, elérni egy poharat, megnyitni a csapot), akkor megfogja a kezemet, odahúzza és ráteszi. Vagy ha cicizni akar, és nem tudja lehúznia pólóm nyakát, megfogja a kezemet, és a pólómra teszi. Mintha a kezem valamiféle eszköz volna, amit csak oda kell tennie a megfelelő helyre, és teljesül a vágya. Harmadik gyerek, a másik kettő nem csinált ilyet. Igazából mi mpsolygunk is rajta a férjemmel, mert szerintem tök aranyos, meg se fordult a fejünkben, hogy ez rossz, de most azt olvastam, hogy ez jellemző az autizmusra, és tulajdonképpen fogalmam sincs, hogy a neurotipikusokra mennyire jellemző. A ti babátok is csinál ilyet? Valakinek tud valami okosat mondani nekem?
2019. szept. 4. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus ennél sokkal összetettebb


A lànyom ugyanezt csinálja több hónapja


14 hós


Fel sem merült bennem az autizmus

2019. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos kislányom is csinál hasonlókat. Eddig fel sem merült bennem az autizmus. Mindig arra gondolok milyen okosan megoldja ez a kis csöppség azt ami nem megy neki...
2019. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Enyém is csinálja és nem is mutogat.16 hos.

2019. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!