Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Súlyosabb autista gyerekeknél...

Súlyosabb autista gyerekeknél tényleg semmi de semmi nem látszik babakorban vagy 1-1,5 éves korban?

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg az ilyen jellegű kérdés. De valahogy mégsem tudom kihámozni a tulajdonképpeni valóságot. Tudom, hogy alapból minden gyerek más, mint ahogy minden ember is. Ebből kiindulva, pedig minden autista is. De nyilván vannak a neurotipikus egyének és az autisták, autisztikus tünetekkel. Egyszerűen valahogy nem tudom elképzelni, hogy tényleg semmi sem látszik egy súlyosabb autistán kisebb korban, hiszen ez sokszor már fogyatékossággal járó fejlődési zavar. Olvasgatva itt - ott, azt láttam hogy azért a szülők észre vettek jeleket, furcsaságokat mar babakorban vagy picit később 1 év körül is. Rendben van, hogy diagnosztizálni nem tudják csak 3-4 éves korban, de akkor valami csak van, ha 1-2 dolgot lehet látni.

Annyi persze ellene szól a dolognak, hogy autisztikus tüneteket mutathat egészséges gyermek is..de a legtöbb történetből azért arra lehet következtetni, hogy a súlyosabb esetek, már viszonylag korán eltérő viselkedést mutattak.

Az enyhébb esetek meg viszont nagyon jól fejlesztehetőek is akár.

Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata, leírná hogy miket látott mondjuk úgy 8-16 hónap között?

Vagy ezt tényleg úgy kell elkepzelni, hogy 2-3 évesen egyszer csak egyre furcsább és különbözőbb lesz a gyerek.. majd egy idő után teljesen elzárul a külvilágtól?



2019. okt. 26. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Babakorban nem látszik, mert egy egészséges csecsemő ugyanúgy nem csinál semmit, mint egy autista, másfél évesen már bőven észrevehető egy súlyos eset, teljes biztonsággal esetleg nem tudják diagnosztizálni, a 15 hos mmr oltásnak, állítólag ezért lett ez az autizmust okozó híre, mert 15 hónaposan már látható, hogy valami nem oké és emiatt sokan az oltásra probálták fogni, hogy az okozta az autizmust, mivel előtte normálisnak tűnt a gyerek.
2019. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Betegségtől függ. Van, ahol már pár hónaposan kiderül az autizmus
2019. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

"Vagy ezt tényleg úgy kell elkepzelni, hogy 2-3 évesen egyszer csak egyre furcsább és különbözőbb lesz a gyerek.."


Még enyhébb esetnél is így működik, minden fejlesztés ellenére.

Ami 1,5 évesen még cuki volt, 4 évesen "ciki" és sajnos egyre több a homlokráncoló szülő (merthogy "már nem így kellene viselkednie" - kösz, nem tehet róla, nem nevelés kérdése) és egyre több az olyan gyerek, aki beszól, elhúzódik, furcsát kiált rá :(

Első gyerek, nekünk semmi nem volt furcsa benne csecsemőkorában, de még 1,5 évesen se. A neurológusnak igen, de nem hittünk neki. A pszichológus nem tudta diagnosztizálni 22 hónaposan se.

Egyébként van egy kistestvére, aki normálisan fejlődik. Ha ő lett volna az első gyerek, akkor így utólag azt mondom, biztos hamarabb feltűnt volna a különbség, ennek ellenére nem tudom még most se összeszedni, hogy mi utalt rá. Csak valahogy borzasztó nehéz gyerek volt, nehezen alkalmazkodó, merev, csak velünk volt el, másoktól sírt, nem mosolygott (ránk se sokat)... azt hittük, hogy csak "kétemberes".

2019. okt. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Hallottam már én is, hogy utólag már gondolják a szülők, hogy ez vagy az már annak a jele volt pl szociális készségek terén, de kimondani nem lehet, még felvetni sem, mert nagyon eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek.

Az én lányom 9 hónapos, extra jó szerintem szociálisan (ismeri az ismerőseinket, mosolyog, nyújtogatja a tárgyait, pacsizik hónapok óta, vannak fix hangsorai különböző helyzetekre, imádja az ölelgetős játékokat, érti a viccet, minden új játék szabályát rögtön csinálja), viszont a nagymozgásai lassúk, én emiatt parázom. Nyilván ha minden rendben lesz vele, akkor utólag azt mondom "ja, hát ő ilyen típus", ha meg esetleg baj lenne, azt gondolnám "mar 3 hónaposan is látszott".

Szerintem az autizmus is ilyen dolog.

2019. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan jelek, amik autizmusra is utalhatnak. Csak éppen másra is. Sőt, valakinél semmire sem utalnak.

Ebből kifolyólag persze, hogy inkább azt erősítik a szülőkben, hogy nem az autizmus jele egy-egy tünet.

2019. okt. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
A Kanner szindróma állítólag már korán látszik, 1 év körül. Az a legsúlyosabb autizmus.
2019. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan nyílik az olló, és lesz egyre másabb a viselkedése, mint az átlagos. Babakorban legfeljebb annyi látszik, hogy jé milyen más mint a tesója. De ez meg a legtöbb tesóval így van, nem kell hozzá auti.
2019. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az autizmus tüneteit az egyén eltérő agyműködése okozza. Nagyon pici babák esetében az agy még nincs annyira kifejlődve, hogy meg lehessen mondani, eltér-e az átlagostól, illetve hogy milyen irányba fog fejlődni.


[link]


Van olyan elmélet, amely szerint az autista gyerekeknél az ún. szinaptikus pruning (azaz bizonyos idegkapcslatok kiszelektálása) nem olyan mértékben/ütemben történik mint a neurotipikus gyerekeknél. Mivel ez egy folyamat, nyilván az elején még nehezebb észrevenni az eltérést.

2019. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy minél súlyosabb az autizmus, annál korábban mutatkoznak az első tünetek. De nagyon korán szerintem lehetetlen elkülöníteni a tüneteket. Árulkodó jel lehet, ha nem veszi fel a szemkontaktust akkor, amikor ez már elvárható, nem mosolyog, nem gügyög, vagy nem úgy, stb. De ezek mind csak gyanújelek, és sokszor nem is jelentkeznek, vagy nem úgy, később pedig mégis kiderül, hogy baj van.

Az én fiam például nagyon korán mosolygott, gügyögött, nagyon hamar beszélt, és csak akkor lett gyanús, hogy nem teljesen úgy fejlődik, mint az átlag, amikor óvodába került. Autizmussal diagnosztizálták, bár ő magasan funkcionáló.

2019. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Senki nem fogja rámondani egy 1 éves gyerekre, hogy autista. Barátnőm kisfia súlyosan érintett, neki 3 évesen mondták ki, enyhébbeknek még sokkal később.

Nekik az volt a fura, hogy nem beszélt egyáltalán, de a gyerekorvos még 3 évesen is csak legyintett, hogy majd. De a védőnő mondta, hogy nézessék meg, mert nem is gügyögött, és azért az baj. Igaz, hogy első körben azt hitték süket. És egyébként vannak beszélő autisták is. De nyugtalan, sokat síró kisgyerek volt, dehát ez még önmagában semmit nem jelent.

Az én fiam határeset. Volt amelyik doki azt mondta rá az, volt amelyik szerint nem az, én nem engedtem leírni 5 évesen, most 9 éves, és már nem mondja rá senki. Ennek ellenére az agyam hátsó zugában, amikor valami furát csinál, azért nekem eszembe jut. Nagyon-nagyon nehéz volt vele babának. 1 éves koráig napi 3-4 órát aludt, nem tudott szopni, bekapta a cicit, és elaludt. A doki szerint rendben volt a szopóreflex, de szerintem valahogy az arcizmai nem, mert most is olyan furán beszél. Mindent később csinált, mint a kortársai, de nem volt ez sem igazán kóros, csak mindent az utolsó pillanatban, amire még a szakemberek nem mondják, hogy baj, de azért gyanús.

A beszéd megkésett, a finommotorika fejletlen, a mimikája is, de neki a nyaka köré volt tekeredve 3-szor a köldökzsinór, ami a nőgyógyász szerint nem gond, de azért a pszichiáter szerint meg az volt.

2019. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!