Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ADHDs gyerekek szülei vannak...

ADHDs gyerekek szülei vannak itt? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
10 éves az impulzív, hiperaktív ADHDs fiunk. Az apja nem tud a helyzettel mit kezdeni. Tegnap már közölte, hogy ő nem ilyent akart és neki csak túlélés az itthon töltött idő. Ugyanis a fiam hétvégén, szünetben egyszerűen pörög, énekel, beszél folyamatosan. Korán kel, nem lehet tőle pihenni. És már olyan sokszor megbeszéltük, hogy vasárnap ne ébresszen fel, ha ő felkel. De ő unatkozik és amúgy is alig várta, hogy együtt van a család. A férjem nem igazán vette ki a részét a dolgokból itthon. Ő inkább elmenekült a műhelyébe és nem jött haza csak akkor, mikor már valószínűleg aludt a gyerek. Nem játszott vele soha, most is hiába könyörög, hogy társasozzon vele, az apja pattintja, hogy neki vasárnap kell az, hogy ráérősen induljon a nap. De nem érti meg, hogy egy hiper nem direkt csinálja, nem ő kérte a problémát,ő is kapta. Minden családi program, nyaralás, szünet veszekedésbe torkollik, mert ő pihenni akar és aludni,a gyerek viszont nem. Én testileg, lelkileg, idegileg kikészültem. Próbáltam vele megbeszélni, hogy segítsen kicsit itthon, de erre csak azt mondta, neki sem segít senki és verjem meg a gyereket és akkor majd ért a szóból.
2019. dec. 16. 09:11
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
56%
Apának kellene egy külön szoba, ahol vasárnap aludhat, délután viszont legyen a gyerekével. Nálunk nem hiperaktívak (csak kíváncsiságból olvastam el), de ugyanez a probléma, hogy hangosak és mindenütt ott vannak, amit a férjem nehezen tolerál, főleg hétvégén reggel. Viszont tudom, hogy neki is szüksége van a munkán túl is heti pár óra magányra, akkor nem robban és utána tud normálisan foglalkozni a gyerekekkel, sőt "cserébe" elviszi őket délután és akkor én lehetek kicsit egyedül.
2019. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%
Itt nem a gyerekkel van a gond, hanem a férjeddel.
2019. dec. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
78%
Itt a férjeddel van a gond.
2019. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
Oké, hogy a férjével van a gond, de azért valahol érthető és sajnálható ő is. Azért valjuk be, és kérlek ne haragudj meg kérdező az őszinteségemért, de mindannyian olyan gyereket szeretnénk, aki azért elvan néha egyedül és tudunk élni mi is nyugiban mellette. Sajnos egy hiperaktív gyerek mellett nem ilyen az élet. Nyilván apukának is változnia kellene, de nem hiszem, hogy fog. Ilyenkor szokott az jönni, hogy Apuka megunja és lelép. :( Nincs semmi olyan, amivel le lehetne kötni a gyereket egy időre, amíg Apa kicsit nyugiban van? Vagy sportra járatni? Úgy sajnállak, neked a legnehezebb ez.
2019. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
36%
Nekem a férjem adhd-s, ez egy nagyon nehéz dolog felnöttnél is, gyereknél pláne. De a férjedet hagyni kéne aludni hétvégén, én is hagyom az enyémet, pedig 2 és fél éves a lányunk, nem nagyon érti, hogy miért kell aludni apának, ezt egy 10 éves már abszolút felfogja. Hagyjátok aludni, utána csináljatok programot.
2019. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet 9éves fiúval.

Ugyan apa foglalkozik vele, ha nagyon muszáj, de inkább időnként főz, takarít, bevásárol (legalább ezeket nagyjából megcsinálja, még ha morog és vitázik is miatta, de azért nagy segítség), csak én kössem le a gyereket.

9 éve csak akkor alszom ki magam, ha a gyerek mamánál van, persze ilyenkor is azonnal otthon meló, mert végre én is rámozdulhatnék a takarításra, pakolásra, stb.

Rengeteg veszekedéssel jár egy ilyen gyerek, főleg, hogy azt látom, apuka nem igazán érti, hogy ez nem (a rossz) nevelés kérdése (mert szerinte én csesztem el), hanem egyszerűen rosszul van bekötve a gyerek.


Nincs tanács. Vagy keresel olyan embert, akivel tudtok boldogan együtt élni (nehéz ügy, ha könnyű lenne, én is pattannék), vagy a kivárásra játszol, mert komoly esély van arra, hogy idővel csillapodnak a tünetek.

2019. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
19%
Milyen egy adhds férj? :)
2019. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
44%

Tulajdonképpen mitől adhd-s ez a gyermek???

Pörög, énekel, beszél...játszani akar és alig várja, hogy hétvégén együtt legyen a család??? Ezek szerint az én lányom is adhd-s, sőt én is az voltam gyerekként???


Ez egy normális gyereknek hangzik, sok enrgiával. Hordjátok különfoglalkozásra, olyanra ami érdekli.

A férjed ahogy leírod egy nem aktív gyerekkel sem foglalkozna, mert neki maga a gyermek létezése nyűg. Aki szobanövényt akar, az ne gyermeket vállaljon, mert a gyerrk bizony bedzél játszik, énekel, fut...és latja a "példát" maga előtt. Pár év és ő fogja lec.arni, hogy mi van veletek.

2019. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom attól adhd-s, hogy ezt diagnosztizálták nála.


Ha egy asztmás gyerekről kérdeznek, sem kérdőjelezed meg, hogy ugyan, mert sokat köhög, miért lenne asztmás?

2019. dec. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze, pihenésre van szüksége, megértem. De nekem is. Ágas míg ő reggel alszik, addig nekem kell megoldani, hogy a gyerek nyugton legyen. És ez tíz éve az én feladatom. B volt olyan, hogy egy éjjel tízszer kelt fel,a férjem sosem kelt fel, akkor sem, mikor él beteg voltam. Műtéteim után elnézte, hogy én mosok fel, vagy teregetek. Elvégeztem emellett és munka mellett egy egyetemet is, hogy könnyebb legyen. De sosem elég. A gyermek legyen csendben, legyen el magában. Én csináljam a házimunkát, foglaljam le, este legyek szex istennő, aki sohasem fáradt. Amikor elmondtam neki, hogy nem bírom, az volt a válasz, te akartad az egészet, csináld.
2019. dec. 16. 10:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!