Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakértői bizottságos vizsgála...

Sankarea kérdése:

Szakértői bizottságos vizsgálat mennyi idő?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan hosszú mint a nevelési tanácsadóban az előzetes vizsgálat vagy ez hosszabb?(tekintve hogy komolyabban néznek mindent)
2020. febr. 25. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk jóval hosszabb volt.

9 órára kellett mennünk. Először minket is behívtak a gyerekkel együtt. Elmondtuk a problémát, ők képben voltak már, olvasták a nevelési tanácsadó által hozott véleményt. Ezután kiküldtek minket, és elkezdték a vizsgálatot. Volt IQ-teszt, EQ-teszt, írás, olvasás felmérés.

Ez kb. másfél-2 órát vett igénybe 1 szünettel. Ezután várnunk kellett. Kiértékelték az eredményt, majd neurológiai vizsgálat következett. Kb. 13 óra körül behívtak minket gyerek nélkül, és elmondták, mi a diagnózis, teendő...stb.

A fiunk hatodikos volt ekkor. Súlyos fokú diszlexia - és gráfia volt a diagnózis.

A controll vizsgálatok már nem tartottak ennyi ideig, de azok is tovább, mint a nevelési tanácsadó által végzettek.

2020. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jó sokáig tartott nektek. Nekem 4 éves a kisfiam.Sni gyanúval megyünk. Szerintem nála azért nem húzzák eddig. Legalábbis nagyon remélem.
2020. febr. 26. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is alaposabbnak éreztem, de még így sem elég alaposnak, illetve nem igazán azt nézték, amit kellett volna, szerintem.

Fiam adhd diagnózist kapott a Vadaskertből, habár az óvónők váltig állították, hogy autista, a pedagógus szakvéleményben le is írták.

Ehhez képest teljesen kiakadtam, hogy az összes vizsgálatot kezdték elölről.

Pedig előtte pár hónapja volt a Nevtanban, aztán a Vadasban. Nem értettem, hogy másik kolléga véleményét miért nem lehet elfogadni, miért nem olyat néztek, amit a többiek még nem. Bennünket vissza is hívtak, mert egy alkalommal nem értek volna a végére. Igaz, 5 éves volt akkor, így is sok volt neki, nem bírt volna 4 óránál többet.

Volt pszichológus teszt. Na, nem olyan volt amire gondolnál, hogy beszélget a gyerekkel, hogy esetleg szorong, vagy mi baja van. IQ-teszet csináltak a gyerekkel. Itt hívom fel mindenkinek a figyelmét, hogy nem vagy köteles elfogadni az eredményt!!!

Mire gondolsz, ha azt hallod IQ-teszt? Igen, intelligencia-teszt, aminek a normál értéke 100, ugye? Hát, itt nem az volt. Komplex képességfelmérő teszt volt, figyelemzavaros, beszédértési zavarral küzdő kisgyereknek, ahol a nő felolvasta, de csak egyszer mondta el a kérdést. A gyerek visszakérdezett, hogy mondja el megint, mert nem értette. A válasz, ezt nem lehet. Innentől kezdve a gyerek teljesen feladta, nem érdekelte a dolog. A pszichológus egyáltalán nem erőlködött, hogy a legjobbat hozza ki belőle, ha a gyerek azt mondta nem tudom, hát akkor beírta, hogy nem tudja. Nekünk 88-as IQ jött ki. Több ismerősömnek is nagyon pocsék lett a tesztje, volt akinek 60-as!!! Aztán persze jöttek azzal, hogy ez nagyon jó ám, mert nehéz volt a teszt. Aztán amikor vittem a suliba, fel sem akarták venni, mert szellemi fogyatékos. Nekem próbálta megmagyarázni a pszichológus, hogy ez mit jelent, hát ne nekem magyarázza. A tanár, aki ezt megnézi, a hagyományos iq-tesztre fog gondolni, ahol bizony elég gyenge a 80.

Ismerősöm megfellebbezte, csináltak vele normál Raven-tesztet, és valami 130 jött ki neki. Nekem meg a 10 éves gyerekem szakvéleményében ott virít az első oldalon (amit 5 éve csináltak), hogy IQ 80. Nem szabad elfogadni, fellebbezni kell, le ne írják!

Aztán volt valami gyógypedagógiai feladatsor, ahol nézték az iskolaérettségi feladatokat (számfogalmak, le tud-e rajzolni egy háromszöget, ilyesmi).

Utána logopédus, ahol kapásból bejelentették, hogy a gyerek töksüket. Hát, nem süket, kb. félévente megyek vele a fülészetre, mert mindenki ezzel jön nekem. Viszont a gyerek rájött arra, hogy a legkönnyebben úgy lesz túl az egészen, ha azt mondja, hogy nem tudom. Így 30 %-os lett neki, és ezen a teszten bizony a 90-100 % az elvárt.

De itt sem volt olyan, hogy a logopédus próbálta volna kicsit is noszogatni, hogy ugyan próbáld már meg.

Aztán a végén a gyermekpszichiáter következett, amin végképp kiakadtam. Elolvasta amit leírtak az óvónők, és közölte velem, hogy sajnálja, hogy a Vadasban félrediagnosztizálták, de bizony a gyerek autista. A gyerekkel kb. 10 percet ha beszélt. Mondtam neki, hogy minden tisztelet mellett, de egy hetes bentalvós vizsgálaton voltunk, ahol a véleményem szerint ennél alaposabban mondták ki a diagnózist, szóval nem. Erre azt mondta a pasi, hogy legyen ahogy akarom, akkor adhds, és beszédértési zavar.

1 év múlva a felülvizsgálaton azt mondta, igazam volt, kinőtte az autista tüneteket. Szóval én nem éreztem valami nagyon profinak a diagnózist.

Utána megint nézték a gyógypedagógiát, már az iskolában szükséges életkorának megfelelő feladatokat, olvasás, matek.

IQ-tesztet nem ismételték, leírták ugyanazt, mint 5 évesen, a gyerek azóta sem tud sem rajzolni, sem a a szókincse sem javult semmit.

Pedig a felülvizsgálaton azt mondták nagyon szépen fejlődik, a bizonyítványa is jeles.

Viszont minden évben marad a papír, csak hozzáteszik az éppen aktuális vizsgálat eredményét, a régi pocsék teljesítmény az sajnos benne marad.

Azt jó ha tudod, hogy semmi olyat nem írhatnak le, amivel nem értesz egyet. A végén alá kell írnod, hogy egyetértesz, ha nem tetszik valami, akkor ne írd alá. Igaz, részletes papírt majd csak később kaptok, de azt még mindig meg lehet fellebbezni 2 héten belül.

2020. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kb 3 órát voltunk ott. BTMN lett a diagnózis.
2020. febr. 27. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom.

Az a jó, hogy viszonylag korán észrevették, és időben kaphat fejlesztéseket. Próbálj meg keresni hasonló problémájú gyerekeket nevelő családokat, esetleg a neten csoportokat, egymás tapasztalataiból sokat segíthetitek a másikat.

Fel a fejjel, kitartást nektek!

A gyerkőcnek pedig ezzel együtt is boldog gyerekkort!

(1-es).

2020. febr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ne sajnáld kérlek! Én örülök, hogy kiderült, időben el lett csípve. Jártunk eddig is fejlesztésekre magán úton. Oviban csoport társunk is ugyan ilyen gonddal küzd, sokat beszélgetünk anyukával.Nem kudarcként élem meg és nem is mutatom felé hogy ő "más". Annak örülök hogy nem SNI-s. Befogadó az ovink de állítólag az egy rosszabb dolog.
2020. febr. 27. 19:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen 😊
2020. febr. 27. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Az SNI tényleg rossz. A nagyfiunk az. Már befejezte a sulit, szakmát szerzett (informatikus) érettségivel, és elvégezte a technikusi ötödévest képzést. Még felmentésekkel is nehéz volt. És itt nem ért véget a dolog, felnőtt életét is végigkíséri a diszlexia, diszgráfia. Nehezen ír és olvas.

Ami a te kisfiad problémáját illeti, nem tudom, ez mennyire hat majd ki a felnőtt életére, de érződik, mennyire szereted, és az jó, hogy nem kezeled másként. Ha így nő fel, nem lesz semmi gond sem most, sem később.

(1-es)

2020. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!