Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy 4 éves gyerek nem tud még...

Egy 4 éves gyerek nem tud még beszélni, szavakat alkotni. Ez nem probléma? Vagy máshol lehet a probléma? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az egyik rokonomnál a gyermek még mindig nem beszél érthetően. Én aggódom érte, szóvá is tettem, de az anyját hidegen hagyja.

A kisgyerek nem tud beszélni, ha meg is próbálja, akkor össze vissza dobálja a szavakat. Ha a gyermekünkkel megyünk látogatóba, hiába mondjuk el a kislányunk nevét, egyszerűen nem tudja megjegyezni, azt mondja neki, hogy lány. Ha nem így mondja neki, akkor összekeveri a saját testvére nevével.

Emelett rohangál össze vissza, nem hallja meg, ha azt mondják neki, hogy nem. Csinálja tovább. Az óvodában nem hagyja a többieket aludni, rohangál össze vissza.

Én aggódom a gyermekért. Lehet, hogy a kognitív funkcióival van baj? Magyarul: lehet ez enyhe fogyatékosság jele?


2020. júl. 31. 07:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ami eszembe jutott, hogy ez a rokon gyerek tényleg olyan benyomást keltett, hogy fogyatékos.Sokszor nem értette mit mondunk, mivel nem értette egyszerűen ossze-vissza beszélt látszólag faxsagokat témába nem vágó dolgokat, vagy egesz mást csinált mint amit kértünk tőle sokszor látszott, hogy szájról olvas meg ilyenek.Nagyon nehéz volt vele,de már másodikos és nincs semmi szellemi probléma nála.Utolso voltam.
2020. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos hogy az anyját érdekli. Sógornőm is ilyen egy idöseink is vannak az övé messze lemaradva. Meg egy nagyobb is aki elmúlt 5 és nem beszél csak alig.
2020. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy beszédfogyatékos. A lányom 4 éves koráig 15 szót, ha mondott, azokat is nehezen érthetően. Normál ovi, heti 2x logopédus nem tudott vele mit kezdeni. Beszédfejlesztő oviba került, jó kezekbe. A beszéde hamar beindult. Azóta 11 éves és igazi cserfes nagylány lett belőle, bár van pár szó, amit rosszul ejt még.
2020. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!