Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet annak a gyereknek, aki 11 évesen nem hajlandó egyedül öltözni és pelenkát hord otthon?

Figyelt kérdés
Fizikai betegség nincs, a teste működik rendesen. Iskolában képes átöltözni tornaórán (hanyagul bár, de képes) és a wc-t is használja. (Kakilásra nem) Otthon azonban a szülőknek kell ráadni mindent, egy cipőt/gatyát/pólót nem képes felvenni. Otthon nem használja a wc-t követeli a pelenkát, a szülők meg ráhagynak mindent, ráadják. “Majd kinövi, későn érő típus” Mindenképp áll valamilyen mentális betegség a hátterben, igaz?
2020. aug. 23. 21:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Igen, beteg világban élünk. Aki eltölt itt pár hetet, felismer téged. Csak azt nem értem, hogy nem képesek leszűrni a géped és be nem engedni ide többet! Fel nem foghatom!
2020. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az enyémet nyugodtan szűrhetik, ebben a kategóriában még kérdést sem tettem fel. Eszem megáll komolyan
2020. aug. 23. 23:29
 13/16 anonim ***** válasza:

Persze, minden 11 éves, akinek nem idilli a kapcsolata az apjával, pelenkát követel otthonra.


A regresszió leginkább akkor alakul ki, ha belepiszkálnak mondjuk tornával az idegrendszer működésébe, és a kapcsolatok átalakulnak.


Nagyon ritkán növekedési szakaszok között, de nem ennyire szélsőségesen.


Igen, szerintem ez lehet kezdődő fétis(bocs, ha megsértelek) ilyen korban nem tudják nagyon belőni, hogy mi fér bele a szexuális magánéletbe, illetve csak így jut pelenkához én erre tippelnék.. vagy lehet kényszeres a viselkedése, új rutint(ovis, iskolás) könnyebben szokja meg, mint a régi otthoni pelenkázós rutint elereszti..


Egyébként egy szőrös 11 éves kistini gyerekre szerintem épeszű szülő nem húz pelenkát, (nem is nagyon kapni) hacsak nem tudja, hogy van valamilyen súlyos baja, amit nem fog az orrodra kötni.


Szerintem is kamukérdés amúgy.

2020. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én örülnék a legjobban, ha kamukérdés lenne..
2020. aug. 24. 10:17
 15/16 anonim ***** válasza:
61%

Szülöi hiba.

Nem a gyerek a hülye.

2020. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlen áll mentális betegség a háttérben.

Inkább csak ilyen megszokott dolog lehet ez a gyereknek, teljesen hozzászokott, a szülők meg úgy vannak vele, hogy előbb utóbb észre veszi, hogy nem kéne pelenkát hordania. Ha nem hajlandó otthon egyedül kakilni, pisilni, akkor valószínű az iskolában csak kényszerből veszi rá magát.

Ha van is valami mentális betegség a háttérben, akkor azon azonnal változtatni kell, a szülőknek meg meg kéne emberelniük magukat, többet foglalkozni a gyerekkel, hozzá szoktatni a társadalmi dolgokhoz mert eléggé meg vannak késve.

2020. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!