Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire értesz egyet az...

Mennyire értesz egyet az alábbi cikk második pontjával? (atyai pofon)

Figyelt kérdés

[link]


Én úgy gondolom, hogy egyes gyerekeknél helyetálló. Ha az ember 5-14 éves kor között kioszt 3-4 atyai pofont, ha olyan rossz a gyermek, az helyén való. Ez önmagában nem nevelés, de az atyai pofon egy nevelési eszköz mindazok mellett, hogy a szülőnek egyfolytában tanítania, formálnia kell a gyermeket. Ha a tanítások ellenére is a gyerek mondjuk bántja a testvéreit, társait, püföli őket, tiszteletlen a szüleivel többször is, stb, tehát neveletlen és a szép szóra nem hallgat, akkor jöhet egy fülcsavarás, koki a fejre. Nem értem, a mai felnőttek, miért ódzkodnak ettől?



2020. aug. 29. 12:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
A gyereket megütni elfogadhatatlan. Teljesen egyetèrtek a cikk masodik pontjàval. Mondom ezt ùgy, hogy előfordult, hogy megütöttem a gyerekem. Nem nevelèsi cèlzattal, nem azèrt, mert megèrdemelte, hanem mert elfogyott a türelmem. Az èn hibàm, nem az övè, ez nem elfogadható a szülő részéről.
2020. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Az a gyerek bant masokat akit otthon bantanak.


Ez szülöi minta a konfliktuskezelésre. Ha a pofon akkor az fogja a mintàt adni.


A gyerek ugy tud majd konfliktusokat kezelni vagy önuralmat türelmet gyakorolni, ha vkitöl azt megtudja tanulni.


Mellesleg a helyes magatartast a pofozkodo szülök altalaban kihagyjàk a nevelesböl..


A gyerek megtanulja egy pofontol azt hogy hogyan banj a kisebbekkel vagy idösebbekkel vagy egy katicaval? Hogy szedj anyunak viràgot, segits a tesodnak?


Vizualisan tanulnak..

2020. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg nem lesz lelki sérült tőle.

Nagyon durván elszabadultak a dolgok a gyereknevelés terén, elképesztő történeteket hallgatok nap, mint nap arról, hogyan irányítja a gyerek a család életét. Nem mondom, hogy állandóan ütni kell, nyilván nem. De azért az a szuper szabadságban nevelés, ami manapság megy, az sem normális.


Viselkedett már úgy a fiam velem, hogy azért kapott egy pofont, és nem azért, mert nem volt más eszköz a kezemben, hanem mert az, amit megengedett magának, az ezt vonta maga után. Le lehet pontozni, ma is ugyanígy cselekednék.

2020. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Én pld nem verekedtem az oviba, iskolába se.Ennek ellenére kaptam pofont amiért tizenévesen eltűntem egy egész napra úgy, hogy nem szóltam hova megyek.Aztán este meg mikor hazaértem ott állt a rendőrkocsi a ház előtt ,mert már őket is kihívták.Most felnőtt fejjel úgy hogy gyerekem van, még inkább megértem miért kaptam, ahogy akkor is.Mindegyik öcsém is kapott egy-kettőt és tényleg szó szerint csak ennyit, mind hasonló faxság miatt lett kiosztva, mint amit magamról írtam.A kapcsolatunk jó a szüleinkkel, semelyikünk nem lett defektes, lelkileg sérült stb..stb..
2020. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Abszolút nem értek egyet. Ma már az a divat, hogy a gyerekre csúnyán nézni sem szabad, a hangodat sem emelheted fel, mert Úristen lelki sérült lesz. 🤦🏻

Hány meg hány családot ismerek, ahol konkrétan a gyerek "neveli" a családot, mert otthon a "nem szabad rácsapni, nem szabad csúnyán nézni rá, nem szabad büntetni és mindig mindenről ki kell kérni a véleményét" mentálissal nevelik a gyerekeket, akik éppen ezért kb szarba se veszik a szülőket.

Semmi baja nem lesz 1-2 atyai pofontól, nem kell túlzásba esni. Van az a pont, amikor nagyon is megérdemli. Mi is emberek vagyunk, nekünk sincsenek kötélből az idegeink és van olyan élethelyzet, amikor a szép szó (és a csúnya se) már nem használ.

2020. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
19%

Nem szabad megütni!


Annyiszor leírtam már, 100adszor nem akarom, sose üsd meg és rohadtul nem azok a gyerekek verekednek, akiknèl ez van otthon! Akik kapnak, ha rosszak, azok nagyrészt csendben szoronganak és lapítanak, nehogy rosszak legyenek és kapjanak megint!

2020. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én egyszer kaptam a tanárnőmtől, meg kb 3* a szüleimtől gyerekként. Érdekes, volt olyan helyzet, amikor nem kaptam, de utolag szerintem megerdemeltem volna. Nem szorongtam tőle. Sosem utottem meg senkit.
2020. aug. 29. 13:55
 8/19 anonim ***** válasza:
26%

Egyet értek az egyessel. Attól, még, hogy kicsi az a gyerek, nem kell ütni. Semmi értelme, csak azt tanulja el, hogy ez egy megfelelő konfliktuskezelési módszer. Ez nem nevelés, csak a szülő türelmének a hiánya. Pofon nélkül is lehet jól nevelt gyereket felnevelni. Én igazából azt nem értem, hogy miért pont a szülő-gyerek kapcsolatba fér ez bele sokaknak. (De értem, azért, mert a gyerek nem tud ellene semmit tenni, totál kiszolgáltatott. A lakli kamasz meg már vissza tudna ünti, vele már nem pálya keménykedni.) Ennyi erővel lehetne a felnőttekkel szemben is tökösnek lenni, és random embereket nevelő célzattal felpofozni, mert nem tetszik amit csinálnak.

Engem amúgy kevéssé érdekel, más hogy nevel fusztrált felnőttet a gyerekéből. De ez egy vélemény kérdezős kérdés. A vélemény nem tud jó, vagy rossz lenni. Ehhez képest aki nem értett egyet a pofonnal, az eddig le volt pontozva. Nem mintha számítanának a százalékok, csak árulkodó.

2020. aug. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem értek egyet azzal, hogy sose szabad megütni, mert jaj sérül a lelke, szorongani fog meg tudom is én. Én is kaptam kb 2-3 jól megérdemelt atyai pofont, meg kb az összes barátom és lám, mégsem lett egyikünk se szorongó, lelki sérült felnőtt. 🤷🏻‍♀️

Egyetértek az 5-sel, a szülők sem robotok, nincsenek kötélből az idegeik, véges a türelmünk és van olyan mikor rettenet ki tudják húzni a gyufát.

De ma már tényleg ott tartunk, hogy csúnyán nézni sem szabad a gyerekre.

2020. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És mit rontanak el azok a szülők, ahol a gyerek iranyitja a csaladot? Ahol a szülő könyörög, hogy a gyerek valamit megtegyen? Hogyan lehetne másként?
2020. aug. 29. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!