Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ket es fel eves kisfiam...

Ket es fel eves kisfiam viselkedese normalis szerintetek? Ez meg normalis dackorszakos viselkedey, vagy kezdjek aggodni?

Figyelt kérdés
Kisfiam nagyon eleven, dacos, szofogadatlan gyerek. Csak azt csinalja, amit nem szabad. Dobal egesz nap, kiabal, meguti a kissebb testveret, van, hogy engem, vagy az apjat is. Ha raszolunk, sokszor mar azert is uvolt, sir. Hiaba magyarazok neki, vagy szepen kerlelem, probalom elterelni a figyelmet, akkoris csinalja 100szor is, hogy pl. a cserepes novenyeket, tv-t stb. dobalja. Probalok turelmes lenni,de nagyon nehez, van hogy mar kiabalok vele, mert elszakad a cerna. Sosem bantottuk, sosem utottuk meg. Az egesz napunk katasztrofa miatta, kb.miota testvere szuletett7 honapja. Furdetni nem lehet normalisan, plafonig veri a vizet, enni nem akar normalisan, iszonyat valogat, husz felevel kinalgatom mire eszik, koveteli a meset, vagy a mobilt(nem adom oda sokat), egesz napunk katasztrofa. Alvas a legszornyubb. Hiaba farasztom le, mar mindent probaltam, ha sokat vagyunk kint, plusz rengeteg seta stb. se segit, nem farad el. Delutani alvast nem akarja, keso delutan bealszik, ejjel megint nem akar aludni...majd pavor.... Hiperaktiv lehet? Aki tud jó tanácsot adni, kerem tegye meg..tenyleg teljes mertekben Vekerdy, Montessori stb. elvek menten neveltem eddig, es ugy erzem lett egy szofogadatlan, kezelhetetlen gyerekem. Nem tudom,hogy ez mar a normalitason tul van -e? Tobb ez mar mint normal dackorszak? Se az orvos se a vedono nem ernek ra ilyen dolgokkal fogllkozni...azt se tudom merre induljak.. Hozzateszem idegen helyen, jatszo teren stb. egy kisangyal

2021. jan. 3. 22:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a hozzászólását. Ez azért jó, mivel látom, hogy egyöntetűen mindenki azt irja, hogy túl engedékeny vagyok, szóval igazatok lehet. Nekem még a kiabalas miatt is lelkiksmeretfurdalasom van. 10es hozzaszolonak:A gyógypedagógus azt mondta, hogy legyel szigorubb?

Mi sem jarunk kozossegbe a virus mizeria ota, foleg szeptember ota. Elotte volt ringato foglalkozas, minden masnap jatszo ter, jatszohaz..de most semmmi..

2021. jan. 4. 10:44
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
A szigor meg az orditas nem kell, hogy azonos legyen. En siman azt szoktam mondani hatarozottan, hogy NEM. Pl ha megüt(ni probal.. Mert en azt nem hagyom) akkor megfogom a kezet es hatarozottan a torzse melle nyomom hogy NEM, es leultetem a szekere. Hogy lehet elgondolkozni hol volt a hiba. Ha eszik es felall, akkor elveszem az etelt kb a 2.felallasra es vagy atteszem a sajat tányéromra vagy szepen kivágom. Ha dobal, elveszem a jatekot. Ha valamit rangat le pl teritot stb, akkor kikuldom abbol a helysegbol. Teve telefon nalunk egy mp-re sincs. Zenet hallgathat. Furdesnel ha frocskol akkor 3 perces zuhanyzás lesz. Boltban ha ordit, otthagyok csapot-papot es megyünk szepen haza. Ertem en, hogy o ezt akar azt akar. Mindig el is mondom neki hogy megertem amit szeretne. Szuper, de most nem lehet. Sajnalom, hogy emiatt csalodott de biztosan talalunk valami megoldast es ennyi. Meg kell tanulnia, hogy vannak szabályok es a tetteinknek vannak kovetkezmenyei.
2021. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%
Odafigyelsz rá, amikor tombol? Persze állítsd le, de vidd egy ingerszegény helyre, egy tombolósarokba, de ne nézz rá, ne szólj hozzá, legfeljebb annyit, hogy "Nem szabad". Ne indulattal, hanem komolyan, szigorúan. Ha fürdetéskor tombol, akkor beállítani a zuhany alá, és erővel, gyorsan lezuhanyozni, szintén némán, szigorú arckifejezéssel. Nem muszáj, hogy túl meleg legyen a víz. A negatív dolgokat mindig a kommunikáció megvonása vagy minimálisra csökkentése kövesse. Viszont: amikor aranyos, kedves, azonnal kapjon figyelmet, mosolyt, dicséretet. Az evésre sem kell túl sok figyelmet fordítani, éhen halni nem fog, csak sajnálatból ne kapjon nasit két étkezés között. Inni vizet kapjon korlátlanul. Egy barátnőm azt csinálta, hogyha a gyereke valamilyen ételt nem evett meg, akkor négy napig minden étkezésre az volt, és mást nem kapott. Az volt az elve, hogy ne legyen válogatós, mert ő nem fog órákig rimánkodni, hogy egyen, meg kétfélét főzni. Bevált neki, a gyerek mindent megeszik.
2021. jan. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!