Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sokszorosára nőtt a hiperaktív...

Sokszorosára nőtt a hiperaktív és figyelemzavaros gyerekek száma. Lehet kapcsolat a nagyobb mobil és mindenfelé sugárzás hatása és ezek között?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 06:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem
2021. jan. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, de nem valószínű.


Mondjuk szerintem csak a diagnosztizált hiperaktív és figyelemzavaros gyerekek száma nőtt meg.

2021. jan. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Nincs kapcsolat. Azért nőtt a számuk, mert kb mindenki szakemberhez viszi a gyereket, ha valami apró ki probléma van vele. Anno nekem azt mondta egy nevelési tanácsadóban dolgozo pszichológus, hogy a szülők megnyugodnak, ha kapnak egy ADHD vagy bármi már diagnózist, mert innentől nem az ő nevelésük hibája a gyerek viselkedése és a tanárok is lazabban kezelik onnantól a gyerekeket.
2021. jan. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
A mi időnkben őket a c osztályba tették. Nem voltak kevesebben.
2021. jan. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Régen is voltak, csak akkor elvoltak könyvelve hisztis, elkényeztetett kölyköknek akik nem viselik el, hogy nem az van amit ők akarnak mert otthon nem szoktak hozzá ezért, hogy kitűnjenek nem . Ugyanúgy ugyanannyi diszlexiás, diszgráfiás,diszkalkuliás gyerek volt mint ma, ők voltak a seggh*lye osztálytársaid akiknek egy egyszerű osztás nem ment vagy épp az olvasás, helyesírás de minden más igen csak az éppen senkit nem érdekelt, mert hogy lehet értelmes akinek a gólya szó leírása sem megy. Volt idejük depressziósnak lenni, ahogy szülés utáni depresszió is létezett, ők voltak azok a kényes, lusta asszonyok akikről bizos mesélt a nagymamád mert persze ő egy hangos szó nélkül szült meg másnap pedig már a mezőn volt. Ahogy a kapálás sem oldotta meg, hogy a Marit nem tanította meg az apja, hogy ne válogasson, ja hogy rosszul van tőle, nem az izével van baj? Az lehetetlen én is most ettem belőle, mégsem lett bajom. Na ők voltak a glutén és laktóz érzékenyek.
2021. jan. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az hogy régen is voltak hasonlók az még szerintem nem jelenti azt hogy ezek a kütyük meg elektromágneses terek, egyre több mobil és sugárzásaik nem lenne hatással a gyerekekre. Kimutatták hogy pont az idegrendszerre hatnak, tehát elvileg lehet káros hatással ránk.
2021. jan. 25. 08:42
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Aha. Ezek szerint te azt is elhiszed, hogy a Föld lapos, a repulogepek kondenzcsikja ideg méreg, a covid pedig csak kitaláció.


Az idegrendszerre nem az eszköz léte, avagy a nem létező vagy minimalis sugárzása hat, hanem annak korai és mértéktelen használata.

2021. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, de az biztos, hogy nem.a mobil sugárzása az elsődleges. Az élelmiszerek szennyezettsége, feldolgozott élelmiszer dominanciája, de már a saját magad által termelt zöldség is tele lesz minden szennyeződéssel, mert szennyezett a talaj, ez szerintem sokkal jobban befolyásolja.

De, a fö ok szerintem:

-jobban tudják diagnosztizálni, régen csak sima rossz gyerek volt

-mozgáshiány, régen egy gyerek reggeltől estig kint futkosott a réten, fára mászott, stb., ez egy hiperaktív gyereknek sokkal jobb környezet, le tud fáradni, mint manapság napi 1 óra játszótér

-iskolai követelmény nulla volt, a maihoz képest, nem volt baj ha valaki nem okos.

2021. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Ez ott bukik, hogy azok gyerekei is küzdenek ilyesmikkel, akiket montessori vagy waldorf módszerek alapján nevelnek, kütyümentesen.


Amit az ötös írt van szerintem is, régen is volt a nevelhetetlen rossz gyerek, a buta gyerek, vagy a kettő együtt, vagy a különc/furcsa gyerek, csak már más a nevük és segítik őket.


Egyébként szerintem a "korai" és a "mértéktelen" is olyan megfoghatatlan dolog, szerintem igazán kevesen teszik ki a 2 év alattiakat 2-3 óránál több képernyőnek azt se egy huzamba és nem minden nap.. továbbá egy átlagos gyereket nem vonz annyira a mese se, mint egy eleve nem átlagos gyereket(pl adhdsnál aki odavan az ingergazdag dolgokért jobban tapad az ingereket szolgáltató kütyükre..)


Az egy, amitől szerintem tartani lehet, az a magasfeszültségű vezetékek mellett lakás, illetve vegyiüzemek mellett való élés..

2021. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
A hiperaktívnak tűnő gyerekek számát viszont jelentősen növelik a keveset mozgó, szobába zárt, szabad játék helyett óraszám képernyőket bámuló csemeték.
2021. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!