Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A problémás gyerek a szülei...

A problémás gyerek a szülei hibája?

Figyelt kérdés
Néha olyan problémás gyerekeket látok, mondják neki, hogy "ne menj oda, ne fogd meg, ne ugorj le," de a gyerek már CSAK AZÉRT IS, alapon csinálja. Szóval, ha nem mondják neki, hogy ne, eszébe se jutna. De, ezeket 10-11 éves gyereknél is látom. Ez a szülő hibája, hogy nem tud parancsolni a gyerekének?
2010. aug. 27. 19:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem igen. Könnyebb azt mondani, hogy pl hiperaktív (elhiszem, hogy tényleg van ilyen, de negyed annyi se, mint amennyire ráfogják), mint azt, hogy neveletlen. Én is tanuja voltam egynek. Orvosnál voltam, és volt ott egy 5-6 év körüli gyerek. Várni kellett, a gyerek meg odament a rendelőhöz, és bekopogott (miután rohangált a váróban).

Az ilyen szülők miatt van a béka segge alatt pl a tanárok tekintélye. Mert egy gyereknek mindent szabad a szülei szerint.

2010. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%

Igen, a szülő. Most ezt gondolom, mert van egy 13 hónapos kisfiam. Lehet, hogy később Ő is fog majd olyan dolgokat csinálni amit egyébként nem lenne szabad neki, de úgy gondolom az akkor is az én hibámból lesz. Hogy akkor hogy fogom gondolni? Majd kiderül :)


Egy ismerősöm rövid története amit szeretnék megosztani veled, hogy szerintem hol lehet a "bibi" hogy mért nem hallgat a gyerek az anyjára és mért a szülő a hibás. Szóval van egy ismerősöm és van egy 3 éves kislánya aki rettentően eleven, aktív kislány, egyébként bájos és nagyon kedves tud lenni mindenkivel :) Nevezzük most Annának! Az anyukája sok mindent tilt neki. Anna! Jön az autó!!! Neeee menj ki az útra!!! Anna! Vedd fel a papucsot!!! Anna ne nyúlj a kutyához!!! Stb, stb. Na most itt van szegény Anna ki 3 éves és fogalma sincs arról, hogy mért nem szabad kimenni az útra ha akar mért nem szabad mezítláb szaladozni ha neki úgy esik jól és mért nem szabad megsimogatni azt a kiskutyát mikor olyan édes. Ezt mind mind azért nem tudja mert az anyukája nem mondja el, hogy miért nem szabad. Nem indokolja meg egyszerűen csak tiltja, elintézi azzal, hogy nem szabad. A gyerekek meg természetüknél fogva feszegetik a határaikat, mindenről mindent szeretnének tudni és mindent kipróbálni. De ha az anyukája elmondaná neki, hogy mit miért nem szabad csinálni akkor valószínű nem is csinálná mert tudná, hogy rossz vége lesz. Vagy ha ez nem lenne elég a gyereknek egy kisebb rosszaságot megengedne magának, pl mezítláb szaladozna és megszúrná a lábát valami, leesne neki, hogy az anyja igazat mond, ennek tényleg nem lesz jó vége máskor sem és ezentúl hallgatna az anyjára. Egy példa: Van egy kisfiú a falunkban olyan nagycsoportos forma, 1x kiszaladt az útra és majdnem elütötte az autó. Tényleg csak pár cm-n múlt :S Az unokatesója ( 13-14 éves srác) odarohant felkapta és azt mondta neki, hogy nem szabad kiszaladni az útra mert elüt az autó, kifolyik a beled, meghalsz, anyukád szomorú lesz és el fognak téged temetni! Ezt így!!! Leesett az álla mindenkinek aki látta és hallotta! Na azóta a kis gyerek nem szaladozik az úton! Lehet elég nyersen fogalmazott a srác, de végül is lett eredménye :)

2010. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
19%
Úgy bírom amikor a szülő könyörög a gyerekének, hogy ne rosszalkodjon, na én nem fogok és nekem sem könyörögtek a második felszólítás után kaptam egy jó nagy ....
2010. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy rendszeres, vagy esetenkénti a szófogadatlanság. A gyerekek szeretik újra és újra megnézni, hogy meddig mehetnek el. Na és ezt általában utcán, boltban, hivatalban teszik.Akár a nagyobbak is. Ilyenkor a szülő pirul. Fontos, hogy akkor és utána hogyan reagálja le, ill. próbálja kezelni a helyzetet. A tartós magatartás probléma viszont fölvethet mentális problémát, vagy nevelési hibát (is).
2010. aug. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

A bazi nagy liberális gondolkodás az oka.


Itt konkrétan nem arra gondolok, hogy mostanság nem "divat" lekeverni egy bazi nagy taslit a gyereknek ha szemtelen vagy h*lye. Pedig jópár gyerekre nagyon ráférne...


Hanem arra, hogy mostmár lassan ott tartunk, hogy sem rászólni, sem a kezére rácsapni, sem megszidni nem szabada gyereket, mert "jajj jajj mi lesz a gyerek lelki fejlődésével", hogyha hangosan rászólunk?! Elárul: Attól mgé nem lett lelki sérült egy gyerek sem, hogyha rákiabált az anyja, maximum megtanulta hol a helye. Viszont én heti 5 nap kisgyerekekkel (7-11 év) foglalkozom és LÁTOM, hogy van az a fajta gyerek, akit nevel az anyja/apja. Nem üti-veri, nem üvöltözik vele torka szakadtából, viszont ha kell erélyesen rászól és a gyerek hallgat rá. Az ilyen gyerekkel lehet játszani, edzeni (sportedző vagyok), lehet velük beszélni, szófogadóak és ha valami oda nem illőt csináltak szó nélkül csináljáka büntetést.

Meg van az a fajta gyerek, akinek nem szólnak a szülei semmiért, illetve csak "beígéri" a büntetést de végül sose kapja meg. Na ezek a gyerekek általában tökhül*ék, nem fogadnak szót senkinek (vicces, nekem még jobban szótfogad, mint a saját anyjának...), rosszak, nem érdekli őket, hogyha tönkreteszik a másik gyerek játékát, a büntetést csak akkor csinálja meg, hogyha már kötelezem rá, hogy vagy megcsinálja vagy elzavarom haza.


Szóval igen, 100%-ig biztos vagyok benne, hogy az NEM a gyerek hibája, hogyha idióta, hanem a szülőé, amiért nem nevelte meg és nem alakított ki nála tekintélyt, ami később kihat minden más felnőttel való kapcsolatára, sőt, a gyerekekére is.

2010. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Vannak esetek amikor sem a gyerek sem a szülő nem tehet róla. Tapasztalat.
2010. aug. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó:


Ezt a variációt csak betegségnél tudom elképzelni...

2010. aug. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezért NEM jelenthető ki,hogy 100%-ban a szülő tehet arról ha problémás a gyereke. Ráadásul ez a kifejezés eléggé tág és mindnekinek mást jelent. Nekem pl problémás gyerek a magatartási viselkedési, figyelem zavaros ( ADHD.s) gyerek az autista, de ugyan így problémás egy értelmi fogyatékos, egy gyengén látó vagy egy siket is. Szóval ne dobálózzunk már azzal,ohgy csak és kizárólag a szülő hibája meg az ő neveléséé.
2010. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó:


Ha figyelmesen elolvasod a kérdést, akkor egyértelműen leírja a kérdező, hogy nem a vak / debill / autista / nyáladzó kölykökre érti azt, hogy problémás hanem azokra, akik NEVELETLENEK, nem tudnak viselkedni, "csak azért is" alapon ellentmond a szülőknek.


Ebbe a kritériumba nagy jóindulattal egy hiperaktív gyerek férne bele, de a hiperaktív vagy koncentrációzavaros gyerek sem hül*e. Sajnos van ismerősöm ilyen beteg gyerekkel, de az a gyerek sem idióta, megérti, ha azt mondják neki, hogy nem szabad. Csak muszáj elfoglalnia magát valamivel mindig, de ha azt mondják neki, hogy azt márpedig NEM akkor nem csinája csak azért is, hanem csinál mást.

2010. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
attól függ mit értesz problémás alatt. mert ha vmi viselkedés zavara van, akkor az nem a szülő hibája, ha élettani dolgok miatt van, pl. valóvan hiperaktív, stb. de azt is lehet kezelni, az a szülő felelőssége, hogy ennek utánajárjon. a sima nevetletlenség az egyértelműen a szülő hibája. én nem hiszek a verésben, semmilyen formában. mert nem éri el, amit akar. én nagyon sokat nevetek a kislányommal, sokat viccelődünk, mókázunk, sokmindent szabad neki, pl. belemehet a pocsoláyba, meg ilyenek, ami veszélyes, azt persze nem, és nem is megy le az úttestre, nagyon fegyelmezett ebben. pár hónapja még nem így volt. viszton ha vmi nem szabad, nálunk az nem szabad ésp ont van a mondat végén, olyankor a hangomat is megynomom kicsit, és nagyon komolyan nézek rá, semmi móka meg ilyenek. nagyon jól el tudja választani, hogy anya most nem viccel! naálunk is vannak persze hisztik, hogy ne lennének. de amit illik tudni, azt tudja és betartja. feszegeti a határokat, de vannak hatrok, nincs is ezzel neki problémája. 20 hónapos múlt, és egy eleven ördög. :)
2010. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!