Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kikészít csaladtagom 7 éves...

Kikészít csaladtagom 7 éves lánya. Mit csináljak??

Figyelt kérdés

Évente 4-5-ször 2-3 napokra kell vigyáznunk rá párommal. Rémálom.

Nem lehet lekötni közös játékkal, mert megunja. Nem lehet lekötni rajzolással vagy bármi mással mert 10 perc nagyon maximum és otthagyja. Nyüstöl folyamatosan. Főztem neki a kedvencét, közölte hogy ő azt utálja. Azt kéri amit mi eszünk. Soha előtte azt nem ette meg... mar reggel 6kor fenn van és este 10ig mozog. Pakol. Mindent. Mindent szét. Kintrol bejon a kinti cipojeben, nem lehet neki megmagyarazni... furdesnel az egesz furdoszobaban all a viz.

Stb stb stb

Téboly.


Lényegébwn tisztában vagyok vele hogy az a baja hogy nincs megnevelve, a kerdesem arra iranyul hogy legalabb ezt a 2-3 napot hogyan bírjuk ki agyfrász nélkül?


Nyugtató a teájába aztán aludjon vagy mi? Sajnálatos de ez is eszunkbe jutott mar csak azert hogy az idegeink ne legyen szettepve.... komolyan 3 nap ittlét után 1 hét kell mire kipihenjuk.



2021. júl. 19. 20:01
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is van ilyen gyerek, közeli rokon, egyszer vigyáztunk rá, amikor testvére született, más alkalommal nem is vállalnám és a szülők sem kérnek ilyet, mert tudják, hogy milyen. Egyébként mi dolguk van évi 4-szer 3 napot? Tuti, hogy nem vállalnám.
2021. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
37%

Te utálod a gyerekeket, vagy mi? Ez a rengeteg válasz is meglepett, hiszen szinte minden tök általános 6-7 éves korban abból, amiket a kérdező felsorolt. Gyerek elfelejti átvenni a kinti cipőt bentire, ez előfordul, suliban is van, hogy elfelejtik elsőben, másodikban.. Aztán mi volt, már nem a kedvence az, ami pár hónapja az volt, ez is teljesen általános(neked hány évig a kedvenc kajád valami?), ráadásul olyan kaját kér, ami van, tehát semmi extra igénye nem volt, felesleges kört futottál magadtól.. tájékozódni kellett volna, mielőtt megcsinálod a szerinted kedvencét..


Aztááán rajzolás, hát igen, az kb 10 perc nekik, illetve ha nem bírja a közös játékt, az is. Keressetek vagy inkább kérdezzétek, mit szeret.. Vagy egyszerűen hagyd unatkozni, találja fel magát! Aztán "nyüstöl folyamatosan". Gondolom mivel ti vagytok ott, csak veletek tud beszélni, elfoglalni magát, erre kell olyan hely, ahol a korosztálya van. Vagy gondoljátok az van rendben, ha nem beszélget veletek? Gondolom örül nektek és talán hiányoznak a szülei!


Aztáán 6kor kel és 10 ig fent van.. Nyár van, én sem és a gyerek sem tud aludni(7 éves lány), most is olvas, mert meleg van és túl világos az alváshoz sötétítő és roló mellett.. Nekem se megy, illetve hajnal 4kor már világos van, meleg is, az én szemem is kipattan 5:30körül, gyerek hat harminckor kel. Aludnék én, de nem megy. Télen bezzeg mindketten tudunk:)


Pakol--szóltatok neki, hogy mihez ne nyúljon és mihez szabad? Vannak játékai? Én is kipakolnám a szekrényt, ha nem lenne mivel játszani és dobolnék a fazekakon.. Szerezni kell valami elfoglaltságot neki, a szülőknek kellene erről gondoskodni. Ha megtiltjátok, hogy hozzányúljon valamihez, betartja?


Fürdésnél úszik a fürdő, ez nálunk is megvan ha zuhanyzik a lányom, behúzza a függönyt, de nem tud mosakodásra és arra is figyelni, melyik irányba folyik a víz, ha éppen szappanoz, ugye közben fogja, ilyenkor kiviszi a zuhanyfüggönyt a víz ereje.. Ezért kevés vízben fürdetem. Ez jó trükk, ilyen kicsin még nem tudnak sokfelé figyelni, örülnek, ha hajat tudnak mosni, nem hogy közben számontartani, merre folyik a víz a zuhanyból..


Amúgy idegen helyen aludni idegenek közelében nehezebb, pláne ha azok 10kor még égetik a villanyt és motoszkálnak a házban.


Szerintem egy teljesen átlagos gyerek, semmi hisztit nem írtál, se üvöltést, se kiakadást, se csapkodást meg toporzékolást, csak jól érzi magát, nevet, beszél, eleven, kíváncsi és figyelmetlen, mint egy teljesen átlagos hét éves.


Ha nem kedvelitek, mondjátok meg, nem kötelező rá vigyázni, én se bíznám a gyerekem olyanra, aki rühelli, és nem is vigyáznék olyan gyerekre, akit nem kedvelek, viszont akkor annyi is lenne a jó viszonynak, ha a teljesen átlagos gyerekem rühellik, illetve nem barátkoznék olyannal, akinek a gyerekét rühellem.


Ez a gyerek nem neveletlen, nem káromkodik, nem akad ki, nem verekszik, nem tör zúz, nem csinál semmi durvát, csak ti nem bírjátok a gyereket. Előfordul, építsétek le a kapcsolatot velük, mindketten nyertek ezzel! Ha a képükbe mosolyogtok, nem fogják tudni, hogy utáljátok az egészet, nálunk van rokon, aki hívogatja a sokkal nehezebb gyerekem, hadd tölthessen már vele időt, mert ő kedveli és ajándéknak éli meg, hogy vele lehet.. Honnan kellene tudnia a rokonoknak, hogy ti nem bírjátok? Mondtátok már?

2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod visszautasítani a kérést, akkor néhány ötlet:

- legyetek vele kicsit erélyesebbek, hogy a legdurvábban idegesítő dolgokkal álljon le. Pl ha valamit nem akar megenni, amit amúgy szeret, akkor így járt, éhes marad

- lefáraszthatjátok valami sporttal, hogy hamar menjen aludni,

- szerezhettek valami gyerektársaságot neki, pl szomszéd

- hozzon magával olyan játékot, amivel otthon szokott játszani,

- DVD, youtube mesefilmek

2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ment a zöld.


Otthoni allapotok ennyire nem gazosak, de egyertelmuen neveletlen, aminek a levet a szulei is isszak. Oviban is figyelmetlen volt es tipikus "rossz gyerek"... előre megy a majré mi lesz az iskolaban.


11es: ketszer szulolatogas Nemetorszagban idosek otthonaban ahova nem akarjak vinni... ez a fix. A tobbi alkalom random akarmi.

2021. júl. 19. 21:01
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Mint írták kicsit eréjesen kell hozzá állni, lefektetni a szabályokat. Nálatok ez a rend és ennyi.
2021. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

"En nem vagyok egy konfrontalodo tipus, haragot vagy sertodest nem szeretnek"

Ne hülyéskedj, a konfrontálódás tök természetes, harag meg sértődés is minden családban előfordul, igenis állj a sarkadra, különben állandóan ki fognak használni mások. Többet nyersz vele, ha kiállsz magadért, mint amennyi kellemetlenséged származna a konfrontálódásból. Ha ennyire stresszel titeket a gyerek, akkor ne vállaljátok, vagy csökkentsétek évi 1-2 alkalomra, amikor pedig nálatok van, állítsatok keményebb szabályokat és azon legyetek, hogy be is tartsa azokat.

2021. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem #12 miért pontozták le. Olyan, mintha egyedül neki lenne itt gyereke. Igen, egy 7 éves gyerek ilyen. Ha meg szerintetek neveletlen, akkor néhány egyszerűbb szabályt ti is bevezethettek. Nálatok ez a szokás és kész. Meg fölöslegesen ne szívassátok magatokat. Ha tudjátok, hogy játék nélkül rajtatok lóg és nem akarjátok, gondoskodjatok róla, hogy legyen játék. Otthon is nyilván szokott játszani, vigye néhány kedvencét.

De ha így se megy, nyugodtan mondhatjátok, hogy nem vigyáztok rá, nem kötelességetek. De nyugtatót véletlenül se adjatok neki!

2021. júl. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%

Én se értem, a 7 évesek többsége ilyen. Aki vigyáz rá, akár szülő, akár segítség, bizony szigorúnak és erélyesnek lenni. És a gyerekek nem hülyék, tudják, hogy nem otthon vannak, állítsatok fel szabályokat, a be nem tartásáért büntetés jár.


A gyereknevelés nem sétagalopp, mint amit sokan elképzelnek róla. A gyerek nem egy olyan valami, hogy leültetem egy asztalhoz reggel, hogy most rajzolni fogsz két órát, aztán megeszed a borsófőzeléket fasírttal (amit még két hete imádott). Tök mák, hogy nem kellett mást főznöd, hanem megette, amit magatoknak csináltál.

Annyi de annyi tévhit van, hogy néha csak fogom a fejem. Mintha a gyerektelenek szemében a gyerek csak egy szobanövény, amit néha meglocsolnak, adnak neki tápot, és elvan a szoba sarkában. Érthetetlen.


Egy 7 éves önálló személyiség, kezd öntudatra ébredni, van saját véleménye, TELE VAN ENERGIÁVAL. Ami ha nincs levezetve, persze hogy pörög. Mégis hogy lenne levezetve, ha ő nem vezet háztartást, mint mi, nem jár be dolgozni, mint mi.

Az lenne kóros, ha nem ilyen lenne!


Tanács: minden napra egész napos programot szervezzetek, és a legjobb az lenne, ha találnátok neki hasonló korú játszópajtást!


Nálunk ugyanez volt, pedig nem neveletlen a gyermekünk! Nyaralásra mostanában van értelme menni (11 éves), mert ahogy írtad, több volt kipihenni, mint maga a nyaralás. Viszont óriási könnyebbség, ha van játszópajtás, mert akkor egymást fárasztják :D

2021. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
60%
Ha hétévesek többsége ilyen, az szomorú, de pedagógusként én nem ezt tapasztalom. Ebben az életkorban normál esetben már képesek hosszabb időre belemerülni őket érdeklő tevékenységekbe. Erős a gyanúm, hogy ez a kislány hiperaktív vagy figyelemzavaros vagy adhds. Ezen felül persze lehet neveletlen is, akire mindent ráhagynak. A helyetekben én nem vállalnám. Ebben az életkorban azért vihetik táborba is, akár ottalvósba is. A helyetekben ezt, amit már megígértetek, elvállalnám, utána pedig megmondanám a szülőnek, hogy a kislány viselkedése miatt túlzottan kimerítő volt, meg a felelősség is nagy, mert túl mozgékony, nem várhatják el, hogy ekkora felelősséget vállaljatok, így a legközelebbi alkalommal keressenek más megoldást, pl tábor, ahol a gyerekek között ő is jobban érezné magát.
2021. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%
A két 7 éves unokahúgom a legkevésbé sem ilyen, üzenve azoknak akik szerint egy normális 7 éves gyerek ilyen...
2021. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!