Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan fogadtassam el a...

Hogyan fogadtassam el a párommal, hogy a lányának gyógypedagógiai iskolába kellene járnia?

Figyelt kérdés

10 éves a kislány. Egy végtelenül rendes és kedves teremtés, de sajnos érezhetően vannak nála bajok. Ezt sem az anyja, sem az apja nem akarja belátni még a szakértői véleményét is kétségbe vonják. Most úgy tűnik, amíg csak tudják, húzzák az időt, hogy nehogy szegregált intézménybe járjon és fogalmam sincs, hogy mire jó ez nekik. Ez már a harmadik iskolája lesz szeptembertől és megint úgy vannak vele, hogy na, ez lesz a jó, itt majd sikerülni fog. Nem akarják elfogadni, hogy problémái vannak és egy intézmény hiába integráló, mégsem minden nehézséggel küzdő gyerekre vannak felkészülve.

Hogyan tudnék segíteni a páromnak, hogy legalább ő elfogadja a helyzetet?


2021. júl. 21. 13:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
99%
szerintem maradj ki ebből, te leszel a szemét, ha erősködsz
2021. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Szeptembertől nálunk fog lakni a kislány, mert már csak körzetes sulik torkán tudják lenyomni a felvételét, tehát nem fogok tudni kimaradni belőle.
2021. júl. 21. 13:14
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Tudom, hogy a kislány miatt tennéd, de acsak nem vagy varázsló, de minimum pszichológus, szerintem teljesen fölösleges próbalkoznod ezzel. Ha a szakértőknek nem hisznek, nem fognak neked sem.
2021. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
*hacsak
2021. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mi a baj vele?

Ahhoz manapság elég komoly SNI kell, hogy "szegregáló" intézménybe utalják....

2021. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit nem tudsz tenni. Ha a szakértő véleményét is lesz.rják, az "új nő" véleménye se fog semmit számítani.
2021. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Adhd-s és enyhe értelmi fogyatékos.

Szegénykém most fut neki harmadszor az elsőnek.

2021. júl. 21. 13:50
 8/36 anonim ***** válasza:
90%

7: köszi.

Huhhh, azért ez nem kispályás ügy... :(((((

Persze tudom, hogy az adhd is elég széles spektrumon lehetséges, de ha az elsőt se tudta abszolválni, tényleg lehet, hogy kiscsoportos, személyre szabott oktatással jobban járna a gyerek....

2021. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ez nagyon kellemetlen helyzet.

Attól tartok h sok mindent Te nem tehetsz, ha a szülei nem ismerik el a gondot.

Ültesd le a párodatvtanulni a kislánnyal.

Látnia/éreznie kell hogy nem tud úgy tanulni, mint egy átlagos gyerek.

Ha ez eddig nem jött le nekik (így h 3x járja az elsőt) az számomra döbbenetes.

2021. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

Azt csodálom, hogy befogadják őt az ún. integráló iskolákba - a szakértő vélemények ellenére???


Tudom, hogy túl van tolva a píszí, és szitokszó a szegregálás - de igenis VAN létjogosultsága a különoktatásnak! EGyrészt ugye - ahogy már az előbb is írtam - a gyerek érdeke is, hogy speciális, személyreszabott oktatást kapjon - másrészt meg nem lehet ellehetetleníteni a többség, 20-25 normális gyerek tanulását egy-két nem odavaló (plusz figyelmet kívánó) gyerek miatt.

2021. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!