Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke repkedett akár 2 eves kora után is és mégsem autizmus volt a diagnózis?

Figyelt kérdés
Illetve ha igen ki derült hogy mi okozta?

2021. aug. 11. 14:09
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kérlek ne haragudj most olvasom hogy azt írtam hogy a második szerint nincs gond. Azt szerettem volna írna hogy mások szerint :) volt gyógypedagógusnal már és ezek vizsgálatok alapján "csak" idegrendszeri éretlenseg az oka. Persze nyilván én ennel ellenére ugyan ugy aggódom... Bár én már kb kívülről fújom az autizmus összes létező tünetet es6 rengeteget olvastam a témába.. De még neha így is aggódom.. Pedig más tünet nem jellemző rá... Persze tudom egy tünet nem tünet de mindig is bennem marad az aggódás hogy mégis ennek mi lehet az oka.. Még ennek ellenére is hogy már megmondtak hogy idegrendszeri éretlenseg valószínűsíthető... Bocsi még egyszer azért hogy elirtam. :)
2021. aug. 17. 22:06
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Semmi gond, hogy elírtad, de akkor is érthetelen, hogy egyetlen adatot adtál csak meg a gyerekedről a kérdésedben. Csak egy (hiteles) mágus tudná ennyiból kitalálni, hogy van-e gond.

Ezen kívül kb 30 hónapos korig minden gyerekre életkori autizmus jellemző, ami természetes, és normális életkori sajátosság, és az is normális, hogy eltérő sorrendben érnek a gyerekek. Ha a tök egészségesen érőket tekintjük, akkor az egyik épp előbbre tart, mint a másik, de a másik kisgyerek meg más téren tart előbbre, mint az előző, épp ezért értelmetlen még az egymáshoz hasonlítgatás is.

Visszatérve a konkrét aggodalmadhoz: TÖBB autisztikus tünet is jellemzi a 30 hónap alattiakat (a 30 hónapot körülbelül értsd), amit teljesen normális, mert életkori sajátosság!

Ez pont olyan, mint ha volna egy fél éves babád is, és azon aggódnál, hogy "úristen, még nem tud járni, pedig már 6 hónapos a babám!". Ennek mi értelme van?? Kb annyi, mint az, hogy autistának hiszed a kb 2 éves gyereked.

A tünetegyüttesek java része nyilván életkorfüggő. Amit a kisebb gyerek nem tud, még nem feltétlen baj, de ha az idősebb nem képes rá, akkor lehet h gond van. Attól függ, mik a tünetek, és hány évesekről beszélük.

Ezen felül kb 3 éves kor alatt hónap pontosan tessék megadni az éeltkort, ovisoknál meg olyan fél év pontossággal! Máskülönben mi is csak tippelgetni tudunk, annak meg nincs sok értelme.

2021. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia mi van veletek azota?
2022. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!