Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hallássérült a kisfiam, most...

Hallássérült a kisfiam, most intézzük neki a hallókészüléket, mit kell tudnom róla?(bővebben lent)

Figyelt kérdés
3 hónappal született korábban a kisfiam, sokáig a levegőért küzdött. Majd nem akart rendesen hízni, aztán a beszéde végül a mozgása sem fejlődött megfelelően. El kezdtünk járni fejlesztésre ahol kaptunk segítséget, hogy el jussunk egy olyan helyre ahol rendesen meg tudják vizsgálni a hallását és gyógyítani is tudják. Ám sajnos ami kiderült most eléggé le sokkolt, hallókészülékre van szüksége. Sajnos semmit nem tudok erről és elképzelni se tudom milyen így az élet. Nem tudom mennyibe fog kerülni, mit lehet így igénybe venni, igényelni, hogy fogja magán elviselni stb. Kérem aki hasonló cipőben jár írjon róla néhány dolgot, ha lehet minden lényegeset, mert eléggé megvisel most ez a dolog. Előre is köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 11. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen viszontagsahokon kellett keresztül mennétek. Saját tapasztalatom nincs, de gyakornokoskodtam gyerekosztalyon, ott a pár hónapos babák a szemüveget minden gond nélkül viselték - ő maga is felfogja a pici agyaval, hogy ez jó neki, hiszen ha viseli, akkor lát. Ugyanígy lesz a kisfiad is - rajon, hogy mennyire klasszabb a világ ha hall is, tetszeni fog neki, és automatikus lesz, hogy a hallokeszulek a fülében van.


Egyébként próbálj pozitívan állni hozzá - mennyire jó, hogy viszonylag egyszerűen orvosolni lehet a problémát.

2021. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm valószinüleg csak most szűnik ilyesztőnek mert még nem találkoztam ilyennel. A nagy fiam teljesen egészséges ő pedig nem.
2021. aug. 11. 18:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony tudja sokkolni az embert egy ilyen hír.

Az én fiam 6 héttel született korábban. Ő szemüveges lett 2 éves korában. Fel sem merült bennünk hogy gondja lehet a szemével, csak olyan biztos ami biztos, lássa szemész is alapon vittük el... Kiderült, hogy gyakorlatilag a bal szemére nem is lát, de mivel a másik szeme tökéletes ezért nem tűnhetett fel nekünk. Szemüveget kapott, meg fél napi takargatást a jó szemére.

Őszintén szólva a szemüveg hallatán én teljesen megrogytam. Mikor próbálgattuk a szép kis pofijára azokat a csúnya szemüvegeket, akkor legszívesebben világgá futottam volna vele, hogy nekünk ez nem kell... Egy hétig nyalogattam a sebeimet, majd rájöttem.. Basszus ez csak egy szemüveg. És bár nagyon rossz a bal szeme, ha minden jól alakul szemüveggel tökéletesen fog látni és azt kívánom neki, hogy sose legyen ennél nagyobb baja.


Van egy hallókészülékes kolléganőm, teljes értékű munkaerő, teljes értékű életét él. Gondja csak akkor van, ha tönkre megy. Mert hogy azért nem lapul tartalék készülék a fiókjában.


Tudom a válaszom nem nagy segítség, de csak szerettem volna lelket önteni beléd.

2021. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem koraszülött, emiatt nagyothall. Van készüléke, de nem hordja..

Érdekes, mert változó, mit hall, és mit nem.

Beszélgetni rendesen tudsz vele. De nem hallja a riasztót, a mentőt, a mikrót, a füttyszót, a madárcsiripelést. Azt se hallja, ha a konyhából szólok neki. Vagyis hallja, de nem érti. Ezért telefonálni se szeret. A maszkhordás miatt meg nem érti, mit mondanak neki.


Okoz problémát, de együtt lehet velük élni.


Annyit tudok, hogy a gyerekkori hallásvizsgálatokat nem szerette. És ez enyhe kifejezés. Valamint gyermekkorában hordania kellett a hallókészüléket, ami egy kín volt számára.

Felnőtt korában már nem hordja, sokkal jobban érzi magát így.


Filmet csak felirattal néz.


Én drukkolok, hogy ennél nagyobb baja a te fiadnak se legyen!


Azért írtam ezt le, hogy bele láss, milyen lehet így az élet.

2021. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az együttérzést is egyaránt. Bevallom nagyon el keseredtem. Még túl sokat nem tudok erről a dologról, biztos vagyok benne, hogy tájékoztatnak majd mindenről csak most úgy érzem képtelen leszek ezzel megbírkózni. Örülök, hogy vannak jó emberek akik ismeretlenül is ilyen rendesek. Mindenkinek szép napot kívánok.
2021. aug. 12. 09:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm sem hall rendesen egyik fülére se. Ő így született (cserébe megkapta a legszebb szemeket amiket valaha láttam) Ha neki szembe állok, akkor lehet vele beszélni, de ha hátat fordít, akkor nem hall. Van hallókészüléke, akkor használja, ha valami fontos dolgot kell hallania.

A mit lehet igénybevennihez egy kis segítség. Tartós beteg igazolást fog kapni. Ezáltal jogosultak lesztek emelt összegű családi pótlékra, mák kártyára (buszon/vonaton ha a kicsivel utazol 90%-os kedvezmény, helyi járaton ingyenes utazás) és a gyerekorvostól érdeklődd meg, hogy kaphattok e közgyógyot.

2021. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Köszönöm szépen a segítséget. Ezeket most intézem, illetve az extrém koraszülöttség miatt alapból járt az emelt összegű családi pótlék és az utazási kedvezmény. Ezekhez kaptunk tartós beteg papírt 3 éves koráig. A gond az most, hogy járna a közgyógyot, de mivel már van egy tartós beteg igazolás így másikat nem adnak csak szakorvosi igazolást hozzá, így előbb el kell kérnem a Magyar Államkincstárból a tartós beteg papír másolatát és az emelt összegű családi pótlékról szóló igazolást mert az sajnos el veszett amikor költöztünk át egyik kórházból a másikba, mivel voltak vele egyéb problémák sajnos nem figyeltem eléggé. Most ezt próbálom el intézni mivel nem tudnám ki fizetni a hallókészülék teljes árát.
2021. aug. 14. 11:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező itt vagy még? Hogy alakult a helyzet? Beszédfejlődése hogyan alakult? Hasonló helyzetben vagyok, csak nálunk időre született, de nem hall rendesen. Nehezen fogadom el, ha vagy írj kérlek.
dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!