Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyereke "lassabban"...

Akinek a gyereke "lassabban" vagy eltérően fejlődik gondolt arra, hogy?

Figyelt kérdés

Hogy talán be kellett volna tenni az inkubátorba csecsemőként "kék fény" alá?


Az osztályon, ahol szültem, meg gondolom mindenhol, mérik a baba sárgasági szintjét, ha besárgult, akkor még berakják egy fény alá, hogy "érleljék".


Az én gyerekem nem érte el a besárgulás határát, de viszonylag közel volt hozzá. Megkérdezték, hogy berakják e, én pedig nemet mondtam, hisz nem volt a határon, csak közel hozzá. Gondoltam nem kellene egyedül lennie órákat, illetve iszsz baba volt, alig cuppant le ciciről. Gyakran eszembe jut, hogyha nem tulajdonítok akkora jelentőséget a szoptatásnak(ami csak pár ml volt), és elfogadom a fényt, akkor nem lennének gondjai.. Egészséges 3 kilós baba volt, könnyű szülés, 9es apgar, eszembe nem jutott, hogy pont velünk fog megtörténni, hogy máshogy fejlődik.. az a kihagyott fény már nem jön vissza..


Nálatok volt ilyen? Akinek idegrendszeri éretlensége vagy eltérő fejlődése van, vagy bármi, az ő gyerekük volt inkubátorban "érlelésen"?


2021. aug. 24. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem sem került kék fény alá.

Első lányomnak még nincs meg a diagnózis, ő sni-s lesz, de nem ez miatt.

2021. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Jujjj. 2-es bunkó vagy. 1.fiam nyakán kétszer volt a zsinór nehéz szülés kis oxigénhiány, itthon sárgult be. Ilyenkor már nincs fényezés. Tanulás nélkül kitűnő tanuló, mindent megjegyez, illedelmes, jó testfelépítésű, korán beszélő és mozgásfejlődésben is gyors volt. 2.gyerek nyakán kétszer zsinór, fekete,lila,kék,zöld,sárga hiperbilirubinszinttel 2 hétig kékfény, de szint feletti sárgasággal hazaküldtek télen. 9 hónapos áll, de beszédfejlődése nagyon semmi még a bababa sincs meg. Hogy segít a fény? Nem tudom, de szint feletti babákat is simán kiadnak.
2021. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Lányom bilirubin szintje vacak volt, ezért jó sokat volt kékfény alatt, "mégis" megkésett, ugyanis a kékfény semmit se segít azon, hogy oxigénhiánnyal született, 7-es Apgarral.
2021. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A kék fény azon segít ha besárgul. Azon, hogy visszamaradott nem segít a kék fény. Ez olyan mintha azt gondolnád a lázcsillapító, vagy a köptető segít az idegrendszeri éretlenségen, pedig nem, az egyik a lázat viszi le, a másik feloldja a torokváladékot, másra nem jó.
2021. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem visszamaradott, nem tudom ezt honnan sikerült leszűrni. "Idegrendszeri éretlenséget" állapítottak meg, aztán ki tudja, mi lesz belőle.
2021. aug. 24. 21:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt ne ostorozd magad, azért ahhoz, hogy igazán idegrendszeri gondokat okozzon, igen magas bilirubin szint kell. A gyakori szoptatással, tehát folyadékpótlással pedig pont segítettél neki.

Nálunk is határon volt, de még épp nem kellett kékfény, semmiben sincs lemaradva, sok dolgot még előbb is csinált, mint a kortársai.

Nem tudom mennyire súlyos az idegrendszeri éretlenség nálatok, de biztos lehet rajta javítani és ez nem a kékfényen múlt, most pedig biztos megteszed, amit csak lehet.

2021. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam mèg sosem erre, hofy bajt okozhatott az a pici sàrgasàg, ami volt. Talàn inkàbb az oxy, amit felelslegesen adtak De az èn gyerekemnek idegrendszeri ,,èretlensège" van/ volt. Azèrt az idèzőjel, mert felemàsan fejlődött. Van amit nagyon koràn, van amit nagyon kèsőn kezdett. Emelett apròsàgokon kiborult.
2021. aug. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többet tett érte az előtej meg az anyatej, mint a kék fény tehetett volna.
2021. aug. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy van összefüggés.
2021. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!