Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves középiskolás fiam.

Most utolsó éves.

Tavaly összejött egy lánnyal aki tőlünk jó 150 km-re lakik.

Sokat volt nála de általában hétvégenként de inkább ide hozta a lányt hozzánk.

A lány szülei kiskorában elváltak és az apja "nevelte". Az anyja nem is foglalkozott vele sokat.

Megkértem a fiamat, hogy ne hozza ide minden hétvégén mert mi is dolgozunk és pihenni szeretnénk nem a veszekedést hallgatni egész hétvégén.

Hát ez tartott 2 hétig de azt mondta a fiam, hogy nem akar hozzájuk menni mert igénytelen az egész ház.

Mosz ott tartunk, hogy szinte itt él a lány. Sőt.

A lány a fiammal akart egy iskolába járni és mivel nem akarták felvenni bekellett jelentenem a címünkre.

Mindent elintéztünk neki, hogy ide tudjon járni de most otthagyta az iskolát.

Délig alszik, nem csinál semmit.

Hazajövök nekem kell takarítani még az ő szennyesét is én mosom.

Halomban áll a mosatlan a mosogatóban. Ő felrakott lábakkal telefonozik a nappaliban.

Az apja egy forintot nem ad a lánynak.

A dezodort, a betétet és mindent az enyémből veszi el magának.

Marhára unom már megmondtam a fiamnak vagy visszaköltözeti az apjához vagy jelentem a gyámhivatalnál mert a lány 17 még csak. Könnyű neki, hogy csak eszik, cigizik meg alszik egész nap. Én meg tisztára súrolom a lakást utána.

Hiába mondom vigye vissza neki áll sírni mert szereti. Az apja egyszer sem volt nálunk a számát sem tudom.

Néha úgy kivágnám főleg amikor csúnyán beszél a fiammal aki még iskola után dolgozik mert a kisasszony dohányzik és mondtam, hogy hülye nem vagyok, hogy engem húzzanak le mindennel.

Sajnálom a gyerekemet nagyon.

De már idegileg nem bírom. És nem is akarom végignézni, hogy ölik egymást mert neki ez kéne meg az a gyerek meg dolgozzon rá.

Tudom nagyon hülye meg papucs a gyerekem. Hogy tudnám felnyitni a szemét, hogy mérgező ez a kapcsolat??

Zavarjam el a kislányt?


2021. okt. 7. 10:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
A legnagyobb marha te vagy a storyban,aki ebbe egy percig is belement..bocs...allj mar a sarkadra.. ez egy kis fruska aki hamarosan ott fogja lobogtatni nektek a pozitiv terhessegi tesztjet...
2021. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
#11 nem kell lemarházni azért, mert jóhiszeműen eljárt és segíteni próbált a gyereke barátnőjén. Az én anyósom is bejelentett magukhoz, mert az ország másik végében éltem, mielőtt megismertem a férjem és kellett tartózkodási hely. Igaz mi soha nem éltünk anyóssal de ez most nem tartozik ide. Szóval én is azt tenném amit a többiek javasoltak. Elmondanám a kislánykának, hogy ki fogom jelenteni és legyen szíves keressen egy albérletet, szobát vagy menjen vissza az apjához de nálunk nem maradhat. A fiamnak megpróbálnám megmagyarázni, hogy miért döntöttem úgy ahogy. Szorgalmaznám, hogy szakítsa meg a kapcsolatot a lánnyal de ha nem akarja, akkor szabad választása van, hogy vele tart-e. Persze biztos nem örülnék neki de biztosítanám arról, hogy hozzánk mindig haza jöhet ha úgy alakul. Egyébként ha a kislányka a változás útjára lépne akkor nem biztos, hogy a későbbiekben ellene lennék a kapcsolatnak. Mindenkinek jár egy második esély.
2021. okt. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele meg a fiaddal. Kapjon egy hónapot a kisasszony hogy munkát találjon és beszálljon a háztartási feladatokba. Addig is függeszd fel hogy utána pakolsz. A ruháit ne mosd ki, a szemetet, koszt, mosatlant amit széthagy szedd össze, borítsd az ágyára minden egyes nap, a szobájukat ne takarítsd, wifit kapcsold ki, zárd el ha nem használod éppen, távirányítókat szintén zárd el. Durvább esetben 3 hét változatlanság után konyha, wc, kamra, fürdő és saját szoba, nappali stb. ajtót zárd be, tartsd magadnál a kulcsot, csak a saját szobájukb mehessen be ha nem vagy otthon. Ha nem hajlandó változni, akkor kényszerkijelentés, cuccai az ajtó elé, és mehet ahová akar. A fiad később még meg fogja köszönni hogy megszabadítottad tőle.
2021. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Kérdeztem tőle, hogy miért nem megy el dolgozni.

Azt válaszolta,hogy ki venne fel egy 17 évest.

Megkeresem a fiam telefonjába az apja számát és megmondom, hogy valamit csináljon vele.

Nem szenvedek vele egy percet sem.

A fiam vagy megérti vagy menjen vele és majd ott átértékeli ő is a dolgokat.

2021. okt. 8. 09:57
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
De a lánnyal miért nem beszélsz a viselkedéséről? Félsz konfrontálódni vele? Szerinted mennyire érdekli az apját, ha 17 évesen nálatok lakik és nem is támogatja? Mert pont azt fogja mondani, hogy ő nem tud vele mit csinálni.
2021. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelenleg 16 év a tankötelezettség, konkrétan bárki felveszi, akinek nem kell érettségizett ember... Ezt megmondhattad volna neki.
2021. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
De minek beszelsz az apjaval? A lannyal kell megbeszelni h csomagoljon fel is ut le is ut
2021. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Készülj a nagymamaságra.
2021. okt. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi lett a történet vége ?
2021. dec. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!