Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljes felmérés. Mire számítha...

Teljes felmérés. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Jövő héten, végre hosszú kálvária után felmérik a lányomat.

IUGR-ként született, 4 napot volt oxigéninkubátorban, 1 éves koráig jártunk fejlődésneurológiára. Mivel a járáson kívűl nem késett a mozgása, nem csináltak semmit. Az akkori védőnőnek hiába jeleztem, hogy szerintem baj van, legyintett. " első gyerekes" "túlféltő" voltam , "a gyereknek ilyen a habitusa" minden volt,csak ne kelljen a problémát észre venni. Jelenleg 6,5 éves iskolát halaszt. 3 éve húzódik az egész,3 éve toporgunk és nem kap fejlesztést. Mielőtt elkezdte volna az óvódát be mentem az illetékes pedagógiai szakszolgálathoz. 1 éven keresztűl jártam a nyakukra, mindig csak "majd behívnak" rengeteg a gyerek..

Az ovi legyintett, el van maradva,de majd behozza.

Ovit váltottunk. Itt is hiába mondtam el baj van, látom. Emellett rengeteget hiányzik is, gyakorlatilag ősztől tavaszig nonstop beteg. Mikor behívtak minket az iskolahalasztás felülvizsgálata miatt, kibukott, hogy gyakorlatilag 3 éves szinten van a lányom képességeit tekintve minden területen, ők ugyan sajnálják, "elvesztünk" a rendszerben.. Ami biztos, hogy az idegrendszere fejletlen, figyelemhiányos,és ki tudja még mi.

Ekkor megint csak kértem a teljes felmérést. Mire végre eljött a nap, covidra hivatkozva elutasították a lányom felmérését, mert rizikófaktor (az allergiás nem idült nem heveny bronhitise miatt) közölték majd ha nem allergiás a gyerek, vagy nincs covid hozzam.. Ekkor annyit sikerült elintézni, hogy az addig kitöltött papírjainkat beküldték a megyei pedagógiai szakszolgálathoz, "mert úgy is sni-t fog kapni és majd ott felmérik" . Április 26.-án iktatva is lettünk,és ha múlthéten az ovi, a védőnő nem telefonál 3 kört körbe, kitudja mikorra kaptunk volna időpontot.. Aki volt teljes felmérésen le tudná írni mire lehet számítani?



2021. okt. 7. 17:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de miért nem hordtad magánba? Ha nem hordanám ezer felé, még lehet járni se tudna, mert az állami lószart sem ér. 13 hónapig parkoltattak várólistán gyógytornára miután a neurológus megmonta 1 hónapos korában, hogy extra sürgősen kezdjün el. Még így is megkésett volt a mozgása, beszéde...stb.

Augusztusban volt 6, halaszt.

A komplex felmérést mi csak a halasztás miatt csináltuk meg tavaly. Semmit nem adott hozzá az eddigi diagnózisokhoz. Annyi, hogy papíron előírták, hogy mit kellene kapnia az oviban, amiből semmit nem kap, mert nincs kapacitás.

2021. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A fiamra is legyentettek, így elkezdtem magán helyekre hordani.
2021. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű. Mert az istenháta mögötti faluból nem tudsz bejutni magánba. Ilyen egyszerű..
2021. okt. 7. 17:49
 4/23 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem? Lábatok sincs?
2021. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Hogy ne tudnál. Még az állami rehabra is 80-100 km-ről is hordják a gyerekeket. De mi pêldául ezért költöztünk, hogy tudjam hordani. Ezért adtam fel az állásom is, mert 3 évesen még nem volt közösségre érett és munka mellett a fejlesztésekre se tudtam volna cipelni.

Ne legyenek illúzióid, nem fog változni semmi a vizsgálat után. Kaptok egy besorolást, ami megnehezíti az iskolaválasztást, de a fejlődése vagy stagnálása, regnálása továbbra is rajtatok fog állni.

2021. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

Sajnálom a gyereket, óriási hátrányból indul. 3 éve tudod, hogy gond van, de még most is csak másokra mutogatsz?

Az állami fejlesztés 0/0. Nem a szakemberekkel van a baj, hanem azzal, hogy kevesen vannak, sok a gyerek, óriási a várólista.

2021. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Nézd "kedves" ha nem tudsz érdemben a kérdésemre válaszolni,akkor ne itt kakaskodj. Köszi!


Nyílván nem egy magánt megérdeklődtünk.. De bármily hihetetlen is számodra 40 km belül 2 város még se volt olyan akihez befértünk volna.. Amellett a gyerekem többet beteg mint kicsattan az egészségtől,mert gyenge az immunrendszere.

2021. okt. 7. 18:02
 8/23 A kérdező kommentje:
Van köztetek aki képes a kérdésemre válaszolni? Ha nincs akkor köszönöm,de nem vagyok kiváncsi a kioktató semmit mondó véleményekre, ugyan is nem vagytok tisztában sok mindennel. Így pedig egyáltalán nem releváns az okoskodás 🤷‍♀️
2021. okt. 7. 18:07
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Finommotorikát, nagymozgást, beszédet, logikát biztos, hogy nézik.

Egyébként megértelek, világvégi kisfaluból nehéz, legalábbis nehezebb fejlesztéseket intézni, viszont én kerestem volna online fejlesztési lehetőségeket is (ahogy kezdődött a covid, hála az égnek, rengeteg minden elérhető lett neten)

Abban viszont nagyon nem értek veled egyet, hogy a szakszolgálatra vársz. Ha belegondolsz, most 3,5 éves lemaradásban van a lányod. Szerinted ezt egy év alatt behozza? Még ha úgymond csoda történik és elkezd rekordsebességgel fejlődni, akkor is nagyon nehéz dolga les. Ezeket a lemaradásokat görgetni fogja maga előtt :/

2021. okt. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg paraszt válaszok jöttek. Sok ember nem fogja fel, hogy nem mindenki jut hozzá olyan könnyen mindenhez mint, aki a belvárosban lakik/ tud vezetni. Egyébként az ingyenes, állami fejlesztés is van ahol jó, pl. nálunk, bp.

Nem tudom milyen a teljes körű felmérés, de gondolom tesztek, játék, rajzolás, mozgás vizsgálata.

2021. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!