Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyermeket védelem alá...

Ha egy gyermeket védelem alá vesznek, akkor az alól mikor kerül ki?

Figyelt kérdés

Gyámügyi feljelentés miatt védelembe lett véve egy gyermek. Erről jött a határozat még másfél éve. Gyermekbántalmazás miatt sajnos. :( Azóta semmit sem tudunk, viszont arra kíváncsi vagyok, hogy meddig vannak hivataloan védelem alatt?

Sokat van velem ez a gyermek és néha tapasztalok nála fura dolgokat, úgy gondolom, megint visszajött a szülői bántalmazás.... De én nem akarok ebbe belefolyni. Ha védelem alatt van, akkor gondolom, az jó.

Ha meg kikerült, akkor nem tudom.



2021. nov. 24. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nincs olyan rendszer, ahol erről lehetne érdeklődni, ha aggódunk egy gyermekért
2021. nov. 24. 12:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha sokat van veled a gyerek, akkor meg is kérdezhetnéd tőle, hogy bántalmazzák-e. És ha igen, akkor jelezhetnéd a gyámügynek.
2021. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Itt írnak pl. róla, hogy milyen esetben szűnik meg: [link]
2021. nov. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kérdeztem, és kaptam választ. Ezért tettem fel a kérdésemet. Ha kiderül bármi is, hogy én kavarok, akkor ide nem hozzák többet a gyereket, azt meg nem akarom. :(
2021. nov. 24. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha bántalmazzák a gyereket és jelented a gyámügynek, az nem kavarás, hanem egy kora miatt kiszolgáltatott gyereknek segítség nyújtása.

És mitől tudnák meg, hogy te jelentetted? Remélem a gyámügyeseknek van annyi esze, hogy ez szigorúan titkos adat. Hisz a bántalmazó szülő akár a másik felnőttet is bántalmazhatja emiatt.

2021. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogyan működik a rendszer, de mi van, ha lejátszák a felvételt, ahogy betelefonálok? Vagy kinyomozzák az ip címet, ha emailt írok és elmondják nekik?

:( bocsánat, ha én aggódom túl. Amúgy csak az egyik szülő a bántalmazó, a másik nem, csak csendben van mindig. Lehet, vele kéne elbeszélgetnem csak úgy finoman, sejtelmesen

2021. nov. 24. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!