Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szülő akinek...

Van itt olyan szülő akinek nem beszél/beszélt a gyermeke 2 és fél éves kora utánra sem?

Figyelt kérdés
Olyan szülőkkel beszélnèk akiknek nem beszélt a gyermekük 2 és fél éves kora után sem de azóta beindult, illetve akár orvosi vizsgálattal sikerült kideríteni mi állt a háttérben. Ebben a cipőben járunk most és kicsit elvagyok keseredve, nem látom a fényt az alagút végén!

#beszéd #beszédfejlődés #Idegrendszeriproblèma
2021. nov. 24. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy megkaptuk a beutalót és egyeztettem a fejlesztővel, elindult a beszéde. És azóta töretlen. Minden nap újabb szavak. De mi rengeteget mondókázunk, énekelünk annak ellenére hogy kifejezetten gyűlölöm.


Jelenleg nagyon sok gyerek később beszél. Szociális távolság tartás nincs jó hatással a beszéd fejlődésére, sem a maszkhordás. Ez a jàrulékos veszteség.

2021. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Sok szakember foglalkozik beszédbeindítással. (Keress rá erre a kulcsszóra: beszédbeindítás.) Állítólag Einstein is 4 éves koráig nem akart beszélni. Szóval nyugi, ez még nem jelent semmi rosszat. Vidd el egy szakemberhez. Tényleg nagyon jók vannak az országban.
2021. nov. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt ki hagytam hogy el kezdtünk már logopédushoz járni, csak emelett szeretnék olyan szülőket meghallgatni akik ugyanebben a helyzetben vannak/voltak. És esetleg tudnak olyan tanácsot adni amivel a legjobban tudták segíteni a beszéd beindulását, vagy orvosi vizsgálattal derült ki a probléma háttere.
2021. nov. 24. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

2,5 éves kora után indult be, inkább 3-hoz közel, DE akkor már 1,5 éve beszédspecifikus fejlesztést kapott.

A kisebb testvére se beszélt 2 évesen, de teljesen más volt a fejlődése, fel se merült, hogy be kellene alkalmazni. 2,5 éves korában beindult magától. Még nincs 3, de kb. úgy beszél mint a nővére 4 évesen.

2021. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

A lányom 3 évesen szólalt meg. 20 hónapos korától kapott beszédindítást, zeneterápiát, mozgásfejlesztést. Plusz csináltuk otthon 1 évig a TSMT-t.

Nála több probléma is volt, végül 3 évesen elkezdte a bölcsit, és ott szólalt meg.


Utólag derült ki, hogy autista. 5.5 évesen.

2021. nov. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Bátyám volt ilyen. Cibálták orvoshoz össze-vissza majd 3 évesen kimondott egy komplex mondatot. "Köszönöm anya, nagyon finom, de nem kérek többet"."
2021. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A fiam 3 éves korában kezdett beszélni.

A Covid miatt (tavaly tavasz) lezárások voltak, így nem vittük sehová.


Végül csoportokban olvasgattam gyakorlat mintákat, hogy otthon csinálhassam, ártani nem árthat.


1) Gimnasztika labdán hasra feküdt, én fogtam a lábát és guritgattam előre hátra. Majd a hátára feküdve is.

2) Fogtam a kezét és ráállt, vagyis a labdán egyensúlyozott.

3) Egy plédbe feltekertem, mint egy tacco-t, utána kiguritottam.

4) Sokat hintáztunk

5) megfogtam a bokája felett a lábát (fontos, hogy ne a bokájánál) és fejjel lefelé lógatva szedte össze a játékokat a padlóról és dobta a kosárba

6) [link] Ilyeneket vettünk és ezen sétálgattak.


Ezeket csinálgattuk és nagyon szerette. Még a nagyobb tesó is beszállt a mókába.


Szerintem ne aggódj. Én is nagyon ráparáztam, már mindent kitaláltak miért nem beszélhet (baj van a hallásával stb.) Szerencsére a védőnő és a gyerekorvos megnyugtatott, hogy ráérek még aggódni. És igazuk is volt, mert 3 éves kora után nemsokkal elkezdett beszélni.

2021. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

3,5 evesen kezdett el beszelni.

Mivel 4 eves korig tökéletesen normális, hogy nem beszel egy gyerek (mégha ritka is), eszembe nem jutott aggódni.

2021. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Lányom 2,5 éves koráig semmit nem mondott az apán kívül. Decemberben lesz 3 éves. 1 hónapja kezdett el szavakat mondani, most két szavas mondatokat alkot. Nem kapott semmilyen fejlesztést, nála magától indult be.
2021. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!