Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális, hogy így hisztizik?

Normális, hogy így hisztizik?

Figyelt kérdés
2,5-3 éves gyerekről van szó. Néha úgy behisztizik, hogy őrjöng, mintha nem tudna magáról sem, össze-vissza beszél. Sajnos csak úgy lehet kizökkenteni, ha rá kiabálok.

2021. nov. 25. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen normális. Kb olyan kérdés, minthogy normális, hogy egy tinédzser szexuálisan érdeklődik valaki iránt? Életkori sajátosság, hogy 2-3 évesen sok a hiszti, mert frusztrált a gyerek, szükség is van rá, mert ilyenkor tanulja meg kezelni a dühét.
2021. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Azzal, hogy rákiabálsz kb azt éred el, hogy később dühkezelési problémái lesznek. Magába fordul. A legjobb az, hogy mikor ezt csinálja meghallgatod. Nem kell kizökkenteni. Csak hallgasd meg, majd ha látod hogy csillapodik, mondd el neki, hogy megérted a problémáját ís biztosítsd a felől, hogy hozzád mindig fordulhat
2021. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hisztisek a gyerekek, ő is sokszor az, de van, amikor ilyen "önkívületi" állapotba kerül, bevallom, kicsit ilyenkor én is megijedek. Próbálom higgadtan kezelni a helyzetet, de egyszerűen kezelhetetlen, mintha meg sem hallaná, amit mondok, csak a saját dolgait hajtogatja. És irreális dolgokat mond. Amikor már majdnem egy óráig ez megy, már én sem bírom tovább. Normál hiszti esetében könnyen le tud higgadni, olyankor nem szólok hozzá, megvárom, amíg lenyugszik, majd oda jön hozzám és megvigasztalom. De amikor ilyent csinál, fogalmam sincs mi a megoldás, nem akar csillapodni a hiszti, minimum fél óráig képes ezt csinálni.
2021. nov. 25. 22:06
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Húzd magadhoz és öleld meg. Szorosan. Ha kell percekig. De hagyd, hogy közben kitombolja magát, hidd el, később meghálálja. Most nehéz. Nagyon. De ennek is vége lesz hamarosan. És minél együttműködőbb vagy, annál előbb elkezdi felismerni és kezelni az indulatait. Észre se veszed de a fél órából hamarosan 20perc, majd 10 és 5 perc lesz. És lesz egy nyugodt kiegyensúlyozott gyerkőcöd aki kamasz korában is bátran hozzád fog fordulni a legapróbb problémáival is:)


(2es voltam)

2021. nov. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!