Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki hogy dolgozta fel hogy a...

Ki hogy dolgozta fel hogy a gyerek autista?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve nem bírom feldolgozni. Egyszerűen nem erdekel már az egész életem, mindennap sírok, természetesen már mindenki unja a sok kesergesemet, a családom is már leraz. Mindenki azt mondja hogy szedjem már össze magam a gyerekért, pedig ő az egyetlen aki teljesen jol erzi magat.

Jön a karácsony és most érzem igazán mennyire magamra maradtam. Egész életemben arra vágytam hogy családom legyen.

Miért lehet így élni?



2021. nov. 29. 13:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Van csaladod, nem vagy egyedül. Neked ezt dobta a gép, ebből a helyzetből kell kihozni a lehető legtöbbet. A gyereked nem akart megszületni, a te döntesed volt a vállalása. Ebben benne volt az is, hogy akar autista is lehet.
2021. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
55%

Először is az autizmus nem betegség, hanem egy állapot.

Ahogy írtad, a gyermeked jól érzi magát és ez a legfontosabb! Az autizmus jól kezelhető, bizonyos mértékben fejleszthető a gyermek. Az óvodába, iskolába integrálják, nem muszáj speciális intézménybe járnia.

Gondolj csak bele, hogy sajnos sokkal rosszabb helyzetben is vannak anyukák. Pl akinek a szépen fejlődő gyermeke egyszer csak daganatos lesz és az életéért kell harcolni, vagy akinek súlyos értelmi fogyatékossággal, mozgásképtelenséggel él a gyermeke. Nagyon rossz sorsok vannak, és a tiétek közel nem a legrosszabb!

Persze nincs két egyforma autista sem, nem írtad, hogy milyen szinten funkcionál a gyermek, beszél-e, vannak e súlyos dühkitörései, stb.

De mindig az legyen az első gondolatod, hogy FEJLESZTHETŐ!!! Lesz még jobb is, könnyebb is. Meg fogja tanulni előbb-utóbb ezt is, azt is. Ezek motiváljanak.

2021. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
64%
Ugye tudod, hogy az autizmus nem betegség?
2021. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%

Jelentkezz be auti szülők csoportjába, beszélgess velük. Egy pszichológust érdemes volna megkeresned, ha fél év alatt sem tudtad elfogadni. Attól, hogy a diagnózist megkaptátok, semmi sem változott, ugyanaz a gyerek, aki azelőtt volt.

Hány éves a gyerek? Milyen fokú auti?

2021. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

De, egyedül vagyok. Pont ennyire meltatnak legtöbben hogy én vállaltam gyereket, benne volt a pakliban, így jártam, jaj de szomorú. Mivel a ferjem dolgozik, egész nap itthon vagyok egyedül.


Persze, nem halálos beteg, de mindenki elvárja hogy örüljek, hogy legalább nem az. Ez pont olyan tapintatlansag, mintha odamennek a halalos beteg gyerekek szüleinek, hogy legalább az ön gyerekük nem autista és pár évig legalább rámosolygott és a szemébe nézett a gyereke.

Kap fejlesztést, de azért csodát az sem tesz. :( Engem nem vigasztal meg hogy a fejlesztésen kell megtanítani neki hogy nézzen a szemembe...


Nem értem miért kérdezték többen hogy tudom- e hogy nem betegség. Tudom hogy fogyatékosság.


3 eves. Mindenki nagyon szemérmesen nem mond semmit, hogy mennyire súlyos, csak hogy majd a fejlesztések (ami vidéken amúgy nincs nagyon)... De a beszedje el van maradva.

2021. nov. 29. 14:06
 6/38 anonim ***** válasza:
11%
3 évesen kaptatok auti diagnózist? Nem nagyon szoktak adni ilyen idősen. A Vadaspark-ba (Bp) nem tudtok elmenni?
2021. nov. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
43%
Pszichológus tud segíteni illetve célszerű lenne egy bébiszitter is.
2021. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
65%

"Először is az autizmus nem betegség, hanem egy állapot."


A terhesség egy állapot. Az autizmus betegség, hiába puffogtatunk közhelyeket, attól még nem lesz valami betegségből állapot, hogy kiszépítsük.

2021. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
27%
Az állapotától függ, ismerek olyan autistát, akivel egészen jól el lehet lenni, de ha a te gyereked teljesen rossz állapotban van valószínűleg intézetbe adnám a helyedben, persze lehet könnyű beszélni és az anyai ösztönök felülírják ezt.
2021. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

6 pervazivat kapott írásban szóban meg hogy autista de még kicsi (?!)

Messze lakunk Budapesttől egyébként. Az is csak egy pszichiatria, nem?

2021. nov. 29. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!