Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kamaszt nevelő szülők,...

Autista kamaszt nevelő szülők, ki hogy fékezi meg a dührohamot kapott/meltdown-ot átélő gyerekét?

Figyelt kérdés

Dolgoztam kamasz/fiatal felnőtt autistákkal. Ott a kert végébe kiküldéstől a szobába zárásig minden volt a szülők részéről...

Kérem, csak olyan válaszoljon, aki tényleg átéli ezt, és nem csak képen látott autista gyereket. Köszönöm.


2021. dec. 8. 21:19
 1/8 A kérdező kommentje:

Esetleg nyugtatókat szed a gyerek? Hogy hat rá, segít?

A volt munkahelyemen reggel-este kapták a nyugtatót. (amit a saját orvosuk felírt nekik)

2021. dec. 8. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

A meltdown nem dühroham.

A meltdownnál fizikai fájdalmat él át valamilyen zavaró tényező miatt, pl: neki hangos, zavaró frekvencia miatt. Azaz nem tehet róla, képtelen megfékezni. Ilyenkor egyetlen egy dolog segít, kimenekíteni a szituációból, pl: ha a hang zavarja, akkor zajvédő füles. Ha a fény tett be, akkor...stb.

A dühroham teljesen más és nem minden autista adhd-s.

2021. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, én a konkrét dührohamra gondolok.

Szeretném, ha olyan szülők válaazolnának, akik ebbe benne vannak.

2021. dec. 8. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

A meltdownt hogy a csudába lehet összekeverni a dührohamokkal? És te dolgoztál autistákkal? Szegények...

Egyébként tényleg, ahogy az előző írja, inkább adhdsek után érdeklődj!

2021. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem minden autista ilyen. Rengeteget ismerek, sőt én magam is az vagyok. Sosem volt ilyen dührohamom. Nem kéne vadállatnak beállítani minket.


És nem a gyógyszerrel teletömés a megoldás, hanem időt kéne szánni rá, hogy vajon miért jut el odáig az adott autista, hogy dühöng. Kizárt hogy ok nélkül teszi. Gondolom egyszerűbb minden szarral adagolni őket a valódi gondozás helyett.

2021. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

5 nevelsz autistat? Mert ha nem, akkor a szakertelmed nem számit, mert nem életvitelszerűen kell megoldást meg időt szannod a problémáikra.


Egyébként hidd el nem csak a gyereknek adagolják. Én nagyon kevés olyan szülőt ismerek aki ne szedne valami hangulatjavitot.

2021. dec. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6, én igen, ráadásul enyhe értelmi fogyatékost és teljesen egyetértek az 5-össel.
2021. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet megfékezni. Az a lényeg hogy magában meg másokban ne tegyen kárt olyankor.
2021. dec. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!