Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A mai gyerekek elkényeztetette...

A mai gyerekek elkényeztetettek vagy csak annak látszanak?

Figyelt kérdés
Illetve mi is azok lennénk ha most születnénk?
2021. dec. 20. 08:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Szó sincs ilyesmikről.

Arról van szó, hogy amiről tudom, hogy képesek megcsinálni, azt csinálják csak szépen meg. Ez nem azt jelenti, hogy pl az 5 évest beállítom mosogatni vagy porszívózni. De ha teszem azt, szétpakol a szobájában, akkor pakoljon is össze, mondjuk legkésőbb lefekvés előtt. A ruháját, amit este levesz, tegye be a szennyeskosárba, ne random helyeken hagyja szét. A zsepit, amibe kifújja az orrát, dobja a kukába. Ilyen dolgokra gondolj.

A mikor feküdjenek le és a mikor mobilozzanak/gépezzenek rész valamilyen szinten meg van szabva, mert nyilván ovi/suli alatt nem lehetnek fent éjfélig, és a kütyün se lóghatnak 0-24. De mindkettőnek van tablete, a nagy a gépemen is szokott játszani, és pl most a téli szünetben nyugodtan fent maradhatnak tovább, ahogy tv-zni vagy "kockulni" is engedjük őket egészséges mértékben.

Nem vagyunk se mániákusok, se elmebetegek, és egyáltalán nincsenek elnyomva meg elhanyagolva (őszintén szólva nem tudom, ez 1 db válaszból hogy jöhetett le), de azt meg a másik végletnek tartom, amikor a gyerek egy icipicit sincs korlátozva, mert megsérül a kis lelke. Vannak dolgok, amikben sosem kérdeztem meg a véleményüket, hanem egész egyszerűen muszáj (volt) csinálniuk, pl megfogni a kezemet az úton, bevenni a gyógyszert ha betegek, fogat mosni este, késhez és hasonlókhoz nem nyúlni, ilyesmik. És ezekben az esetekben az se érdekelt, ha hisztiztek. De nyugodj meg, nincs semmiféle terror nálunk...

2021. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Fú 6-os... Ha láttad volna, anno engem hogy neveltek.

Hát, csak a csodán múlt, hogy nem lettem szociopata sorozatgyilkos.. :D

2021. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
95%
A mai gyerekek el vannak kényeztetve nagyon is,tisztelet a kivételnek s nem az anyagiakról beszélek hanem a nevelésről 0-18 éves korig. Se a tiszteletet nem tudják se viselkedni nem tudnak. Kedves anyukák apukák a nevelésüket a telefonnal meg az x-box játékkal le tudják. A liberális eltúlzott agyonmajmolasrol ne is beszéljünk.Nekem szép gyermekkorom volt, mindent megadtak a szüleim egészséges keretek kozott, kaptam szép játékokat, divatos ruhákat,nyaralást fizették a továbbtanulásomat s rengeteget foglalkoztak velunk munka mellett is. Közös játék, kirándulások stb. S ami fontos megtanították nekem hol a határ. Mert mindig egy szülő szabja meg a határokat s nem a gyerek! Bizony volt h elcsattant 1- 2 maflás gyerekkoromba 5 evesen is,s 15 évesen is. Volt h megpakoltak mert csúnyán néztem a szomszéd nénire,vagy szemtelen volt a pofam. A rossz jegyektol kezdve amit akkor épp megérdemeltem. Ha jó voltam megdicsértek ha rossz s nem tudtam viselkedni akkor a rosszaság mértékétől függően kaptam büntetést. Nem ütöttek vertek de egy kipi..csazastol, meg 2 nagy pofontol egy gyereknek sem lesz semmi baja. Nekem s sok velem egykorú embernek sem lett baja! Életképesek, tanulnak dolgoznak családot alapítanak nem lettek lelki nyomorékok, akiket az ideg osztályon kezelnek/30- 40 év koruli emberekről beszélek/ nekem még azt tanították gyerekkoromba hogy tiszteljed a Tanárodat, Szüleidet s a szomszéd felnőttet! Ma a kölykök verik a tanárokat. S a szülő megy be habzó szájjal a nevelőkhöz/ tanárok,ovónők h a pici lánya, fia fegyelmezve lett/ szóval megfordult a világ. Nemelyik gyerek ugy beszel a szuleivel mint a xarral. Persze aki hagyja meg is érdemli. Régen volt szülői,tanári tekintély ma lóxar sincs! Sok jót nem jósolok a mai felnövő generációnak. Sőt az én szüleim, nagyszüleim még a tanároktól is kaptak! Jól is tették. A sorkatonaságot is elég baj h eltörőlték egy kettő mai nyápic elkényeztett 10en éves kisfiú idegrendszerének jot tenne a fegyelem meg a sz opatás. Egyből észhez térne. Szülőként ha nem tanítom meg neki az alapvető szabályokat, akkor majd később megtanítja az élet s akkor már késő lesz. Én nem azt mondom h porosz módon kell nevelni egy gyermeket mert nem állatok vagyunk, azt én is teljes mértékben elítélem! De egy igazi atyai anyai pofontól jo időben nem lesz semmi baja. Ja és a folyamatos lelki törődés, személyiségfejlesztő foglalkozások erre van szuksege. Nem iphone a gyerek kezébe. Mert ez a legegyszerubb.A gyerekedből EMBERT kell nevelned mert egyszer felnő,ezt nem tudják ma sokan!
2021. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Előző nagyon remélem hogy csak trollkodsz de ha nem akkor kezeltesd magad! A gyerekbàntalmazás tàmogatàsa már önmagában sem normális de Magyarorszàgon sajnos sokan vannak így de sorkatonaság? Ez a legbetegebb legdiktatórikusabb dolog a világon még a halálbüntetésnél is rosszabb… Mèg ha felnőtteket vinnének el akaratuk ellenére akkor is olyan szörnyű lenne mintha Észak-Koreában èlnénk de hogy 18-20 éves gyerekeket ez aztán már mindennél betegebb…
2021. dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A mai gyerekek is ugyanolyan sokfélék, mint a mai felnőttek, akik szintén voltak gyerekek.
2021. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%
14es te vagy a beteg. Az ertelmes agyaddal nem értelmezted amit leírtam az a te bajod. Megírtam azt is h a kolykok bántalmazását nem támogatom.🙂mellesleg akkor az összes katonaviselt férfi beteg nem? Milyen diktatórikus te szerencsétlen? Fogalmad nincs mar önmagában a fogalomról sem. Nagyon is jót tett az akkori generációnak a sorkötelesség. A mai vilag a beteg meg az olyan szülők akik nem nőttek fel nem hogy a gyerekvállalásra de a felnevelésere sem. Gyermekbántalmazas? Olvass már utána mit jelent. Ha neked a pofon az akkor te vagy a beteg.
2021. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Valóban jót tett a sorskatonaság, hisz az ismerősöm ott kapta el a lábgombát, amit azóta sem sikerült gyógyítani és egy jól megtört ember lett, aki képtelen a kapcsolatokra, ezért alkesz lett, aztán hajléktalan!
2021. dec. 26. 11:08
 18/23 anonim ***** válasza:
28%
Az én nagybátyám a kötelező katonaság alatt lett alkoholista. Ott aki nem ivott, nem dohányzott, elverték, mint a kutyát. Igaz, akkor még 3 év volt, 1980 körül.
2021. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a legbetegebb legdiktatórikusabb dolog a világon még a halálbüntetésnél is rosszabb…"

Akkor Izrael a legnagyobb diktatúra a világon? Hm, nem vagy te egy kicsit antiszemita...?

Ott még a nőknek is kötelező a sorkatonaság. És amúgy a 18-20 éves már nem gyerek, hanem szavazóképes nagykorú állampolgár. Miért kell őket infantilizálni?

2021. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
60%
Hagyjuk a valaha besorozott férfiak itt élnek közöttünk s teljesen rendben vannak😉sőt van akik ezt a hivatást választották. Aki meg alkesz lett az alapbol az volt. Nyilván a katonák mind lelki nyomik ahogy a rendőrök, tűzoltók is. Véletlen sem igazi Férfiak.😉 Valahogy az elmúlt 15 évbe több lett a meleg meg a travi is. Nyilván ez sem véletlen. A mai fiatalok kozel sem olyan életképesek mint 20-30-50 éve. Tiktokon youtubon nőnek fel s fogalmuk nincs a világról.
2021. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!