Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista/Asperger szindrómás...

Autista/Asperger szindrómás gyereket nevelő szülők, hogyan alakult a szexualitás fejlődése, szerelmek, párkapcsolatok a gyereknél?

Figyelt kérdés

Természetesen az enyhe autistákról lenne szó, akik képesek párkapcsolatot kialakítani.

Nekem Asperger szindrómás a lányom, még kicsi, 5 éves. De néha eszembe jut, vajon hogy fogom vele megértetni a dolgokat, ha ott lesz az idő?

Egyelőre nem érdeklik még a fiúk, nincs ovis szerelem.


Erről a témáról olyan kevés szó esik...


Félek, nehogy egy fiú majd palira vegye, mert ő nem ért semmit...


Ugyanis a magas IQ csak egy dolog...


2022. jan. 9. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Ismeretségi körben van súlyos fogyatékos lány. Ő pl menstruáció alatt még agresszívebb, mint amúgy. Ugye, a hormonok... Az agresszió egyelőre a lányomnál is problémás.
2022. jan. 9. 13:39
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Nekemfiam van
2022. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem a tanítványaim enyhe sérültek a kislány enyhe értelmi fogyatékos a fiú aspergeres. Együtt járnak kb. 2 éve. Most 17-18 évesek. Önálló életre képesek lesznek egy kis szülői segítséggel. Egyelőre még csak csókolóztak. A szülők szerencsére nagyon támogatják őket és családilag is összejárnak. Meg van beszélve, hogy majd,ha nagyobbak lesznek, munkájuk lesz, akkor élhetnek együtt és lehet majd valamilyen háziállatuk, viszont babájuk nem. Ezt tisztázták velük a szülők és ők ezt el is fogadták. Ők a pozitív példa,de itt a szülők is nagyon intelligensen kezelik ezt az egészet.

A másik példám már nem annyira pozitív. Ők középsúlyos értelmi fogyatékosok. 18 a fiú 23 a lány. A lány halálosan szerelmes a fiúba. A fiú is szereti,de mivel ésszel nem tudja felfogni a dolgokat folyton csalja a lányt,neki még rosszul esik,de ennek ellenére elviseli. Sokszor össze vesznek kibékülnek. Szeretnének gyereket és sokat. Nagyon kell rájuk figyelni ilyen szempontból. A fiú nevelőszülős és egyáltalán nem engedi a nevelője, hogy találkozzanak iskolán kívül. A lány családban él,de nagyon balhésak. Ők sem akarják, hogy találkozzanak. Kb. 3 éve tart nálunk ez a kapcsolat. Szeptemberben már a lány nem fog járni iskolába és valószínűleg meg fog szakadni a kapcsolatuk. Viszont biztos vagyok benne, hogyha majd a fiú is befejezi,és netán összetalálkoznak sorba fognak jönni a gyerekek...Ami ugye egyáltalán nem lenne jó.

2022. jan. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem még fogalmam sincs, hogy lesz a távoli jövő... De végül is nincs is az annyira messze. 10 év.. És 15-16 éves lesz.

Neki magas az IQ-ja, 120 feletti. De emellett az állapotából adódóan alapvető dolgokat meg nem fog fel... Á, félek tőle tényleg. Nagyon remélem, hogy fog annyit fejlődni, hogy menni fognak ezek a dolgok is neki simán...

2022. jan. 9. 22:08
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Az én 5 éves lányomnál egyelőre csak gyanú van, vizsgálják, folyamatban van.

Viszont folyton azt hangoztatja, utálja a fiúkat, ő csak a lányokat szereti.

A "fiúkba" beletartozik az apja, és egyéb családtagok is.

És nem bírja elviselni, ha én az apjával fizikai kontaktba kerülök, ordít. Hozzàteszem, nem egyke gyerekről van szó, tehàt nem hiszem, hogy feltétlen féltékenységről van szó.

2022. jan. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Miért a szülőket kérdezed ? Szerinted egy felnőtt aspinak nincs annyi esze, hogy érdemben válaszoljon ?
2022. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 9 éves a lányok meg nem érdeklik
2022. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!