Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kifejező (expresszív)...

A kifejező (expresszív) beszéd zavara diagnózis van másik kisgyereknek is itt?

Figyelt kérdés

A kisfiam későn kezdett el beszélni. A fentebb említett diagnózisa van már 1 éve. Rengeteget fejlődött magához képest, azoviban nagyon megvannak vele elégedve. Jár focizni, úszni (edzők mindig dicsérik), eddig egyéni TSMT-re jártunk, ma kezdi a csoportost. 6 éves.

Ma voltunka Ped. Szakszolgálatnál is, és letörtek, mint a bili füle. Gyakorlatilag minden rossz lett amit néztek nála. Nem értem, mert mint említettem az ovis felmérésben jól teljesített. Szívesen beszélgetnék más gyerkőcök szüleivel, akiknek hasonló a dg-jük, hogy mire lehet számítani, hogy alakul a gyerkőc, milyen az iskolában stb.



#beszédzavar #kifejező beszéd zavara #expresszív beszéd zavara
2022. jan. 10. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekemnek sokáig volt ilyen kódja, akkor még nem tudták(?), hogy autizmus..


Keresd meg facebookon az snis gyerekek szülei csoportot, ott többen lesznek. A szakszolgálatnak nagyon magasak az elvárásai, ha más baja nincs, csak a beszéd, sima logopédiai suliba is írathatod szeptembertől, és akkor 7 éves lenne, mire elvégzi az elsőt. Szerintem ez a jó megoldás, ott naponta több óra fejlesztés van.


Amúgy az én gyerekem is nehezebben beszél, illetve elég rossz hallásutáni szövegértés eredménye lett, de annyira nem vészes..

2022. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!